Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Audyt energetyczny

Redakcja RI  |  16.04.2008

Instytut Doskonalenia Wiedzy i Rynku Energii zaprasza na warsztaty pt.: "Audyt energetyczny ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących analizy zużycia i zmian w zużyciu gazu ziemnego związanego z realizacją procesu termomodernizacji.", które odbędzie się 27 maja br. w Warszawie.

Zakres szkolenia dotyczy systemu wspierania inwestycji termomodernizacyjnych w oparciu o ustawę o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym w szczególności zasad wykonywania audytów energetycznych w oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy audytu energetycznego (Dz.U. 12, poz. 114 z 15.01.2002). W ramach szkolenia planuje się przekazanie uczestnikom oprogramowania komputerowego do wstępnej, uproszczonej oceny potencjału w zakresie zmniejszenia zużycia energii w obiektach budowlanych.

Zajęcia poprowadzą specjaliści agencji powstałej w celu przygotowywania i realizacji zasad zrównoważonej polityki energetycznej w Polsce. Od lat w ramach swej działalności dążą do racjonalizacji gospodarki energetycznej przy zachowaniu zasad ochrony środowiska oraz poprzez inicjowanie przedsięwzięć proekologicznych związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i użyciem energii.

Agencja prowadzi (od roku 1999 aż do chwili obecnej) weryfikację audytów energetycznych na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego na potrzeby funkcjonowania systemu dofinansowania inwestycji termomodernizacyjnych w ramach ustawy o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dotychczas, w ramach tej działalności zweryfikowano łącznie ponad 4 tys. audytów energetycznych obejmujących różnego typu budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej (szkoły, szpitale), jak również lokalne kotłownie i sieci ciepłownicze oraz inwestycje obejmujące zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Od ponad 12 lat specjaliści agencji nadzorują funkcjonowanie w Polsce systemu auditingu i autoryzacji audytorów energetycznych dla budownictwa. W ramach systemu przeszkolono dotychczas ok. 5 tysięcy osób.

Miejsce szkolenia: Centrum Konferencyjno - Kongresowe PWSBiA przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

Więcej: http://www.idwe.pl/

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl