Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Audyt energetyczny

Redakcja RI  |  16.04.2008

Instytut Doskonalenia Wiedzy i Rynku Energii zaprasza na warsztaty pt.: "Audyt energetyczny ze szczególnym uwzględnieniem kwestii dotyczących analizy zużycia i zmian w zużyciu gazu ziemnego związanego z realizacją procesu termomodernizacji.", które odbędzie się 27 maja br. w Warszawie.

Zakres szkolenia dotyczy systemu wspierania inwestycji termomodernizacyjnych w oparciu o ustawę o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych, w tym w szczególności zasad wykonywania audytów energetycznych w oparciu o rozporządzenie Ministra Infrastruktury w sprawie szczegółowego zakresu i formy audytu energetycznego (Dz.U. 12, poz. 114 z 15.01.2002). W ramach szkolenia planuje się przekazanie uczestnikom oprogramowania komputerowego do wstępnej, uproszczonej oceny potencjału w zakresie zmniejszenia zużycia energii w obiektach budowlanych.

Zajęcia poprowadzą specjaliści agencji powstałej w celu przygotowywania i realizacji zasad zrównoważonej polityki energetycznej w Polsce. Od lat w ramach swej działalności dążą do racjonalizacji gospodarki energetycznej przy zachowaniu zasad ochrony środowiska oraz poprzez inicjowanie przedsięwzięć proekologicznych związanych z wytwarzaniem, przesyłaniem i użyciem energii.

Agencja prowadzi (od roku 1999 aż do chwili obecnej) weryfikację audytów energetycznych na zlecenie Banku Gospodarstwa Krajowego na potrzeby funkcjonowania systemu dofinansowania inwestycji termomodernizacyjnych w ramach ustawy o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych. Dotychczas, w ramach tej działalności zweryfikowano łącznie ponad 4 tys. audytów energetycznych obejmujących różnego typu budynki mieszkalne, budynki użyteczności publicznej (szkoły, szpitale), jak również lokalne kotłownie i sieci ciepłownicze oraz inwestycje obejmujące zastosowanie odnawialnych źródeł energii. Od ponad 12 lat specjaliści agencji nadzorują funkcjonowanie w Polsce systemu auditingu i autoryzacji audytorów energetycznych dla budownictwa. W ramach systemu przeszkolono dotychczas ok. 5 tysięcy osób.

Miejsce szkolenia: Centrum Konferencyjno - Kongresowe PWSBiA przy ul. Bobrowieckiej 9 w Warszawie.

Więcej: http://www.idwe.pl/

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl