Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Międzynarodowy Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem

Redakcja RI  |  16.04.2008

W tym roku już po raz dziewiąty FABRYKA CISZY, firma konsultingowa z zakresu akustyki w architekturze wraz z partnerami organizuje działania edukacyjne związane z promocją świadomości i znaczenia hałasu w środowisku życia człowieka. Szeroką akcję edukacyjną wspierają wydawnictwa oraz portale internetowe związane z branżą budowlaną, inwestycyjną i biurową. Tegorocznym hasłem przewodnim działań jest AKUSTYKA BIUR.

Hałas w pracy biurowej jest słabo postrzegany z punktu widzenia ekonomii firm. Z przeprowadzonych w wielu krajach badań wynika, że hałas w biurze jest ważnym czynnikiem obniżającym wydajność pracy pracownika. Tegoroczne działania edukacyjne mają na celu przedstawienie znaczenia hałasu w biurach dla ekonomii firmy i zaprezentowanie sposobów przeciwdziałania, jakie należy zastosować. Promocja wiedzy o tworzeniu przyjaznych akustycznie przestrzeniach biurowych odbędzie się na kilku płaszczyznach.

www.cisza.akustyka.pl


W dniu 25 kwietnia 2008 r. w Warszawie zostanie zainaugurowany cykl szkoleń dla menadżerów biur i dyrektorów administracyjnych biurowców poświecony komfortowi akustycznemu biur oraz budynków biurowych. W kolejnych miastach odbędą się szkolenia w maju i czerwcu.

Celem szkoleń jest dostarczenie menadżerom praktycznej wiedzy o czynnikach akustycznych wpływających na pracę biura pozwalającej na zmniejszenie kosztów tworzenia i funkcjonowania biur. Szkolenie obejmuje informacje o funkcjonowaniu dźwięku w przestrzeni biurowej, budowie budynków, sposobach aranżacji przestrzeni biurowej i wpływie czynników organizacyjno-pracowniczych na komfort akustyczny.

Uzyskana wiedza pozwoli stworzyć komfortowe akustycznie biuro przy optymalizacji wydatków na inwestycję, jak najlepiej zagospodarować i wyposażyć biuro. Uczestnicy szkoleń poza materiałami szkoleniowymi otrzymają nieodpłatnie ekskluzywną publikację o akustyce w biurach opracowaną specjalnie na IX polską edycję Międzynarodowego Dnia Świadomości Zagrożenia Hałasem.

Książka pt. “AKUSTYKA BIUR. Podręcznik dla menedżera biura.” jest pozycją z dziedziny facility management specjalizowaną w zakresie akustyki w architekturze. Adresatami podręcznika są menadżerowie biur, inwestorzy, dyrektorzy administracyjni i zarządcy budynków biurowych. Z lektury dowiedzą się oni, jakie czynniki akustyczne związane z funkcjonowaniem budynku biurowego i biura wpływają na komfort akustyczny pracy pracowników biurowych. Obszerne informacje o parametrach klimatu akustycznego, wyrobach budowlanych i wyposażeniu biurowym, a także liczne schematy pozwolą na precyzyjniejsze wyartykułowanie potrzeb oraz wybór optymalnych rozwiązań dla konkretnego przypadku.

Dzięki lekturze książki dyrektorzy centrów telefonicznych będą mogli lepiej oszacować ekonomię wyboru najmowanej przestrzeni oraz zoptymalizować ustawienie stanowisk konsultantów i dokonać wyboru optymalnych słuchawek.

Z okazji tego dnia ukaże się kilka merytorycznych artykułów w takich branżowych czasopismach jak "Świat Szkła", "Facility Manager" i "Modern Office Manager". Artykuły będą poruszały problematykę nie tylko jakości pracy, ale również wyboru przestrzeni biurowej na rynku komercyjnym. Budujący budynki biurowe dowiedzą się np. jak wybrać dostawcę fasady przeszklonej i jak ocenić wpływ hałasu zewnętrznego na klimat akustyczny wewnątrz biurowca.

Dla menadżerów, głównie tworzących nowe biura w związku z rozwojem firmy, została przygotowana ankieta oceniająca zadowolenie pracowników z dotychczasowych, akustycznych warunków pracy. Każdy zarządzający biurem, zanim zacznie wydawać fundusze na poprawę warunków pracy, powinien zebrać informacje w celu zoptymalizowania wydatków i uzyskania największych efektów. Ze względu na to, iż centra telefoniczne są najbardziej zaludnione i narażone na dyskomfort akustyczny, ankieta jest przede wszystkim adresowana do menadżerów call center.

Badanie ankietowe "Akustyczne warunki pracy konsultantów centrów telefonicznych" można przeprowadzić na dwa sposoby: pobrać kwestionariusz (przygotowany do pobrania plik z pytaniami), wydrukować go i rozdać pracownikom, a następnie samodzielnie przeanalizować, lub zarejestrować się na stronie www.akustyka.pl/callcenter, otrzymać kod dostępu i postępując według wskazówek zawartych w otrzymanej instrukcji przeprowadzić badanie za pośrednictwem internetu wśród konsultantów. Oba warianty ankiety są bezpłatne.

W drugim przypadku zarejestrowany menadżer otrzymuje zagregowane wyniki ankiety wraz z krótkim komentarzem od konsultanta FABRYKI CISZY. Badanie jest anonimowe, a wyniki poufne.

Wszystkich zainteresowanych zwiększeniem swojej wiedzy o komforcie akustycznym w przestrzeniach biurowych zapraszamy do skorzystania z oferty działań edukacyjnych, a więcej informacji o Międzynarodowym Dniu Świadomości Zagrożenia Hałasem znajdą Państwo na stronach http://www.cisza.akustyka.pl/.

mgr inż. wibroakustyk Jacek Danielewski
FABRYKA CISZY
http://www.akustyka.pl/

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Czy znasz 5 funkcji, które ułatwią pomiary? »

systemy wentylacyjne

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Jaki rekuperator nadaje się do budynków jednorodzinnych »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl