Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Analiza opłacalności wykorzystania miedzi przeciwdrobnoustrojowej

Redakcja RI  |  04.07.2013

York Health Economics Consortium opublikowało model ekonomiczny, którego wyniki pokazują, że wymiana kluczowych powierzchni dotykowych w obiektach służby zdrowia na ich odpowiedniki wykonane z miedzi może się zwrócić w czasie krótszym niż jeden rok.

Patogeny, które są przyczyną HCAI mogą przetrwać w środowisku przez wiele dni, a nawet miesięcy, będąc źródłem czynników chorobotwórczych na często dotykanych powierzchniach. Powierzchnie wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej są rozwiązaniem technicznym, które może być dodatkową bronią w walce z patogenami powodującymi HCAI, odznaczającym się wysoką trwałością i skutecznością.

Przeczytaj także: Skąd brać miedź? Z REcyklingu! >>

Wyniki badań klinicznych przeprowadzonych w Chile, Wielkiej Brytanii i USA pokazały, że powierzchnie dotykowe wykonane z miedzi przeciwdrobnoustrojowej stale i w znacznym stopniu redukują średnie obciążenie mikrobiologiczne o ponad 90%. Związek pomiędzy redukcją obciążenia mikrobiologicznego powierzchni dotykowych i zmniejszeniem ilości zakażeń wewnątrzszpitalnych wykazano w USA w badaniach finansowanych przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych.

W badaniach tych, wymiana tylko sześciu kluczowych powierzchni dotykowych w jednołóżkowych salach oddziału intensywnej opieki medycznej na odpowiedniki pokryte miedzią przeciwdrobnoustrojową, spowodowała zmniejszenie ilości zakażeń aż o 58%.

Model ekonomiczny, opracowany przez York Health Economics Consortium, który dowodzi opłacalności stosowania miedzi przecidrobnoustrojowej, opiera się̨ na kosztach montażu powierzchni dotykowych wykonanych z miedzi przeciwdrobnoustrojowej oraz zbilansowanych oszczędnościach wynikających z redukcji ilości zakażeń́.

Przeczytaj także: Miedź przeciwdrobnoustrojowa na lotnisku >>

Pozwala on oszacować czas zwrotu inwestycji w montaż elementów miedzianych w obiektach nowobudowanych lub w trakcie planowanego remontu istniejących placówek. Model zawiera zestawy danych dotyczących stawek i kosztów HCAI, cen elementów wykonanych z miedzi i elementów podobnych bez właściwości przeciwdrobnoustrojowych. Pozwala też użytkownikom wprowadzać́ własne dane do obliczeń́.

Pytania dotyczące modelu i/lub jego stosowania można wysyłać na adres: .

Więcej: www.antimicrobialcopper.com

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl