Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

WATER&HEAT 2013. Relacja

Redakcja RI  |  04.07.2013
Targi Water&Heat odbyły się w Krakowie na początku czerwca 2013 roku
Targi Water&Heat odbyły się w Krakowie na początku czerwca 2013 roku
easyFairs

4 i 5 czerwca 2013 roku w Hali Targów w Krakowie przedstawiciele firm z branży ciepłowniczej mieli okazję spotkać się z swoim gronie w ramach jedynych w Polsce Targów Technik Kotłowych, Procesów Cieplnych i Wody Przemysłowej WATER&HEAT organizowanych przez firmę easyFairs®.

Niewątpliwym atutem targów były cieszące się dużym zainteresowaniem wydarzenia towarzyszące w postaci bezpłatnych seminariów learnShops™ oraz II Krajowego Seminarium Inżynierii Cieplnej i Wodnej pod tytułem Nowe Technologie a Eksploatacja Urządzeń w Przemyśle Opartym na Procesach Termicznych i Obiegu Wody.

W ramach bezpłatnych seminariów learnShops™, które tradycyjnie towarzyszą każdym targom easyFairs®, odbyły się prezentacje na temat między innymi chemicznego czyszczenia urządzeń energetycznych, problematyki gospodarki wodnej w branży mleczarskiej, pomiarów przepływu i ciepła oraz wdrożenia układu trójgeneracji.

Z kolei uczestnicy II Krajowego Seminarium Inżynierii Cieplnej i Wodnej zorganizowanego przy współpracy firmy easyFairs® z magazynem "Piece Przemysłowe i Kotły" mieli możliwość zapoznania się między innymi z problematyką termicznej utylizacji osadów ściekowych oraz ich wykorzystania do produkcji energii elektrycznej, cieplnej oraz paliw alternatywnych.

Przeczytaj także: Projektowanie kotłowni wodnej. Bilans cieplny kotłowni wodnej >>

W ramach II części Seminarium, uczestnicy zapoznali się między innymi z możliwościami  spełnienia dyrektyw emisyjnych UE, a także z problematyką spalania biomasy w kotłach energetycznych, spalania tlenu w kotłach zintegrowanych z wychwytem CO2, optymalnego sterowania pracą kotłów węglowych, wpływem jakości wody kotłowej na eksploatację oraz najnowocześniejszymi urządzeniami diagnostycznymi służącymi ocenie stanu technicznego baterii koksowniczej.

Duża różnorodność tematów seminariów i prezentacji oraz okazja do wymiany opinii z ekspertami z pewnością pozwoliły gościom uzyskać pełną, specjalistyczną wiedzę. Już dzisiaj organizator zaprasza na kolejną branżową imprezę – tym razem są to Targi Utrzymania Ruchu, Planowania i Optymalizacji Produkcji MAINTENANCE oraz odbywające się równolegle Targi Obróbki, Magazynowania, Transportu i Logistyki Materiałów Sypkich i Masowych SyMas, które już w dniach 2-3 października odbędą się w Hali Targów w Krakowie.

Targi odbyły się pod patronatem między innymi: Izby Gospodarczej Energetyki i Ochrony Środowiska, EDF Polska S.A. (Odział nr 1 w Krakowie), Elektrowni Skawina, MPEC Kraków, Katedry Maszyn i Urządzeń Energetycznych Politechniki Krakowskiej, Wydziału Energetyki i Paliw Akademii Górniczo-Hutniczej, Wydziału Inżynierii Środowiska i Energetyki Politechniki Śląskiej oraz licznych wydawnictw branżowych.

materiały: www.easyfairs.com/pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl