Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Sensus iPERL

Redakcja RI  |  09.07.2013
Nowy kierunek w konstruowaniu wodomierzy wyznacza firma Sensus.
Nowy kierunek w konstruowaniu wodomierzy wyznacza firma Sensus.
Sensus

Nowy kierunek w konstruowaniu wodomierzy wyznacza firma Sensus. Urządzenie iPERL umożliwia pomiar zużycia wody z bardzo wysoką dokładnością, niezależnie od pozycji zabudowy oraz kierunku przepływu.

Poznaj ofertę rynkową wodomierzy >>

iPERL wykonano z trwałych kompozytów i nie posiada mechanicznych podzespołów kontaktujących się z wodą oraz elementów metalowych. Jest dostosowane do zabudowy w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Posiada stopień ochrony IP 68 i jest w pełni zabezpieczony przed zalaniem wodą i zaparowaniem. Zgodne z wymaganiami klasy temperaturowej T50.

Posiada zakres pomiarowy R 800 dla całego typoszeregu urządzeń dla Q3 od 2,5 do 16 m3/h – tym samym warunki panujące w sieci nie mają żadnego wpływu na jego parametry eksploatacyjne. Skutecznie dokonuje pomiarów także w instalacjach z bardzo szybko otwieranymi i zamykanymi zaworami czerpalnymi, które powodowały przepływy trudne do uchwycenia i zliczenia, zwłaszcza w budynkach mieszkalnych i instalacjach przemysłowych.

Urządzenie na bieżąco gromadzi i zdalnie raportuje o zużyciu wody i swoim stanie technicznym. Zapewnia nieograniczony dostęp do informacji o zużyciu wody niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji w eksploatacji sieci wodociągowej (wykrywanie nieszczelności, przepływów wstecznych, ingerencji zewnętrznych, zapowietrzenia instalacji itp.).

Poznaj ofertę rynkową systemów zdalnego odczytu >>

Wyposażone jest w niskiej mocy zintegrowany moduł radiowy o częstotliwości 868 lub 433 MHz z nowatorskim systemem komunikacji 1½. Podczas odczytu inkasenckiego „walk-by”/„driver-by” dostarcza informacje bilingowe, statusy alarmów oraz dodatkowo umożliwia odpytanie urządzenia w celu pozyskania aż do 2880 szczegółowych danych z rejestracji.

Wraz z radiem Sensus iPERL oferuje również platformę transmisji OMS z certyfikatem T1. Ma możliwość integracji ze strukturą systemu radiowego dalekiego zasięgu Sensus FlexNet. Zatwierdzenie typu zgodne z dyrektywą 2004/22/EC, PN-EN 14154:2007 i OIML R49:2006, certyfikat zgodności z wymaganiami dla wody pitnej DVGW, ACS i WRAS.

materiały: Sensus

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl