Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Sensus iPERL

Redakcja RI  |  09.07.2013
Nowy kierunek w konstruowaniu wodomierzy wyznacza firma Sensus.
Nowy kierunek w konstruowaniu wodomierzy wyznacza firma Sensus.
Sensus

Nowy kierunek w konstruowaniu wodomierzy wyznacza firma Sensus. Urządzenie iPERL umożliwia pomiar zużycia wody z bardzo wysoką dokładnością, niezależnie od pozycji zabudowy oraz kierunku przepływu.

Poznaj ofertę rynkową wodomierzy >>

iPERL wykonano z trwałych kompozytów i nie posiada mechanicznych podzespołów kontaktujących się z wodą oraz elementów metalowych. Jest dostosowane do zabudowy w instalacjach wewnętrznych i zewnętrznych. Posiada stopień ochrony IP 68 i jest w pełni zabezpieczony przed zalaniem wodą i zaparowaniem. Zgodne z wymaganiami klasy temperaturowej T50.

Posiada zakres pomiarowy R 800 dla całego typoszeregu urządzeń dla Q3 od 2,5 do 16 m3/h – tym samym warunki panujące w sieci nie mają żadnego wpływu na jego parametry eksploatacyjne. Skutecznie dokonuje pomiarów także w instalacjach z bardzo szybko otwieranymi i zamykanymi zaworami czerpalnymi, które powodowały przepływy trudne do uchwycenia i zliczenia, zwłaszcza w budynkach mieszkalnych i instalacjach przemysłowych.

Urządzenie na bieżąco gromadzi i zdalnie raportuje o zużyciu wody i swoim stanie technicznym. Zapewnia nieograniczony dostęp do informacji o zużyciu wody niezbędnych do podejmowania właściwych decyzji w eksploatacji sieci wodociągowej (wykrywanie nieszczelności, przepływów wstecznych, ingerencji zewnętrznych, zapowietrzenia instalacji itp.).

Poznaj ofertę rynkową systemów zdalnego odczytu >>

Wyposażone jest w niskiej mocy zintegrowany moduł radiowy o częstotliwości 868 lub 433 MHz z nowatorskim systemem komunikacji 1½. Podczas odczytu inkasenckiego „walk-by”/„driver-by” dostarcza informacje bilingowe, statusy alarmów oraz dodatkowo umożliwia odpytanie urządzenia w celu pozyskania aż do 2880 szczegółowych danych z rejestracji.

Wraz z radiem Sensus iPERL oferuje również platformę transmisji OMS z certyfikatem T1. Ma możliwość integracji ze strukturą systemu radiowego dalekiego zasięgu Sensus FlexNet. Zatwierdzenie typu zgodne z dyrektywą 2004/22/EC, PN-EN 14154:2007 i OIML R49:2006, certyfikat zgodności z wymaganiami dla wody pitnej DVGW, ACS i WRAS.

materiały: Sensus

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl