Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nowe rozwiązania systemu KAN-therm

Redakcja RI  |  22.07.2013
Do systemy KAN-therm STEEL wprowadzono nowe średnice
Do systemy KAN-therm STEEL wprowadzono nowe średnice
KAN

Multisystem instalacyjny KAN-therm jest nieustannie rozwijany i udoskonalany. Obecnie na rynku znajduje się wiele nowych elementów systemu, które ułatwiają prace instalacyjne i wpływają na niezawodność instalacji.

Jedną z nowinek są rozdzielacze Systemu KAN-therm serii 82 przeznaczone są do rozdziału wody na poszczególne obiegi instalacyjne (grzewcze lub wodociągowe).

Nowe elementy systemu KAN-therm

 1. Rozdzielacze z regulowanym rozstawem
  Regulowany w zakresie 250 – 400 mm rozstaw belek umożliwia zamontowanie na odejściach urządzeń pomiarowych np. ciepłomierzy lub wodomierzy. Belki rozdzielacza wykonane są z mosiężnego profilu 1” z gwintem wewnętrznym na obu końcach G1” oraz z gwintami wewnętrznymi ½” na odejścich. Ich duży rozstaw (100 mm) umożliwia bezkolizyjne zamontowanie obok siebie wodomierzy lub ciepłomierzy.

  Belki rozdzielacza można doposażyć w dodatkowe elementy KAN-therm takie jak odpowietrzniki, korki, redukcje i zawory przyłączeniowe. Rozdzielacze dostępne są w sekcjach 2, 3 i 4 obwodowych, które można ze sobą wzajemnie łączyć.
 2. Złączki skręcane dla rur KAN-therm Platinum
  Do systemu KAN-therm Push Platinum wprowadzono złączki skręcane z gwintami zewnętrznymi dla dwóch najbardziej popular­nych średnic tj. 14x2 i 18x2,5. Obie wersje kształtek wyposażone są w gwinty zewnętrzne G ½”.
 3. Zawory grzybkowe KAN-therm PP
  Ofertę systemu zgrzewanych rur i złączek z polipropylenu KAN-therm PP rozbudowano o nowe zawory odcinające grzybkowe, łączone bezpośrednio z rurami. Są one alternatywą do zaworów kulowych, które nie wszędzie mogą być zastosowane.

  Podstawową zaletą tego typu zaworów jest możliwość wymiany uszczelki grzybka i tym samym przedłużenie okresu ich bezawaryjnej eksploatacji. Dostępne są zawory dla średnic 20, 25 i 32 mm z trzema wariantami wykonania pokrętła: do montażu natynkowego z pokrętłem standardowym, do montażu podtynkowego z pokrętłem niklowanym oraz z pokrętłem „mini”.
 4. Unifikacja rur wielowarstwowych
  Wraz z wprowadzeniem nowej edycji katalogu KAN rozpoczął się, dla wygody klientów, proces unifikacji rur wielowarstwowych Systemu KAN-therm Press. Zmiana polega na wycofaniu z dotychczasowej oferty rur wielowarstwowych PE-RT/Al/PE-HD w całym zakresie średnic, przy jednoczesnym rozszerzeniu oferty rur PE-RT/Al/PE-RT do pełnego zakresu średnic 14 – 40 mm.

  Tym samym w ofercie będzie tylko jeden rodzaj rur wielowarstwowych opartych na polietylenie PE-RT. Dostępność rur wielowarstwowych PE-X/Al/PE-X o średnicach 50 – 63 mm pozostaje bez zmian.
 5. Nowa średnica KAN-therm Steel
  Do Systemu KAN-therm Steel została wprowadzona zamienna średnica 66,7x1,5 mm, doskonale znana w typoszeregu rur miedzianych i nierdzewnych. Rury i kształtki o średnicy 64x1,5 mm dostępne będą tylko do końca bieżącego roku.
 6. Uniwersalny śrubunek 15x G ¾”
  Nowy, uniwersalny śrubunek do rur metalowych o średnicy 15 mm. Przeznaczony jest do wykonywania połączeń skręcanych sa­mouszczelniających się typu Eurokonus.

  Może być stosowany do wszystkich rodzajów rur i przyłączy metalowych (np. podejść pod grzejniki) o średnicy 15 mm (rury mie­dziane, miedziane niklowane, rury KAN-therm Steel i KAN-therm Inox). Cechą charakterystyczną nowej złączki jest możliwość jej wielo­krotnego wykorzystania do połączeń.
 7. Nowoczesny kontroler oblodzenia
  Kontroler oblodzenia ogrzewanych powierzchni otwartych KAN-therm ma za zadanie odpowiednio wcześnie wykrywać lód lub śnieg i aktywować pompę wprowadzającą do obiegu pętli grzewczych czynnik grzewczy.

  Po wykonaniu zadania (np. stopienie śniegu na podjeździe) urządzenie automatycznie wyłączy obieg grzewczy. Kontroler współpracuje z czujnikiem śniegu i lodu KAN-therm, który jest wyposażony w trwałą obudowę i kabel przyłączny o długości 15 m.

materiały: KAN

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Dobierz grzejniki do pomp ciepła i kondensatorów »


 Poznaj nowoczesne rozwiązania sieci preizolowanych »

Jaki materiał dobrać by nie tracić energii »
przewody preizolowane pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »


wiem więcej »

 Jak wygenerować oszczędności stosując pompę woda/powietrze »

Poznaj korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
rozwiązania pomiarowe pompa wodna
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Dołącz do klubu instalatora! Korzytaj z rabatów  »

strefa instalatora

 Czy w dzisiejszych czasach rozwiązania pomiarowe śą wystarczające »

Pompy ciepła opracowane z myślą o nowych wymaganiach »
rozwiązania pomiarowe pompy ciepła
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Szybka i sprawna kanalizacja pomieszczeń w domu jednorodzinnym » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
kanalizacja inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Za pomocą jakiego urządzenia podnieść ciśnienie wody w budynku mieszkalnym »
grzejnik armatura pompa
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
5/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2020
W miesięczniku m.in.:
 • - Wod-kan w inteligentnych budynkach
 • - Klimatyzatory – nowości i innowacje
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl