Pełny numer Rynku Instalacyjnego 7-8/2020 [PDF]

możesz pobrać BEZPŁATNIE - po prostu ZAREJESTRUJ konto w portalu »

20-lecie ROCKWOOL

Redakcja RI  |  11.10.2013

W 1993 roku, bezpośrednio po przejęciu fabryki w Cigacicach ROCKWOOL Polska zatrudniał około 500 osób. Przez 20 lat ciągłego rozwoju ROCKWOOL stale rozszerzał zakres swoich działań na tworzącym się w Polsce rynku budowlanym. W 1993 roku na rynku istniało około 3.000 hurtowni budowlanych - dziś jest już ich już ponad 10.000.

Dzięki tej dynamice, zatrudnienie w naszym dziale sprzedaży wzrosło przeszło trzykrotnie – z 20 osób w roku 1993 do ponad 70 w dniu dzisiejszym. Pozostałe działy firmy rozwijały się równie szybko: aktualnie ROCKWOOL Polska zatrudnia w kraju ponad 1100 osób, a łącznie ponad 1450 na wszystkich zarządzanych rynkach.

Począwszy od 1993 roku ROCKWOOL Polska był również odpowiedzialny za rozwój sprzedaży na rynkach Ukrainy i Białorusi.  Dziś obszar naszego działania obejmuje łącznie siedem krajów: Polskę, Czechy, Słowację, Litwę, Łotwę, Estonię i Węgry.

Produkty dostarczane na te 7 rynków produkowane są łącznie na 9 liniach w 4 fabrykach: w Cigacicach i Małkini w Polsce, w Bohuminie w Czechach i w Tapolcy na Węgrzech.

Oprócz tych podstawowych linii do produkcji skalnej wełny mineralnej, ROCKWOOL Polska przetwarza produkty z tego surowca na pozostałych ciągach technologicznych. Powstają na nich między innymi sufity akustyczne (3 linie w Cigacicach), podłoża ogrodnicze (Małkinia), czy specjalistyczne izolacje techniczne (Cigacice i Tapolca).

Na początku swej działalności, ROCKWOOL Polska produkował kilka rodzajów produktów pod dwoma nazwami: POLMIN i ROCKMIN. Dziś asortyment oferowany przez firmę to blisko 70 typów produktów do każdego segmentu budownictwa. Począwszy od ocieplenia budynków jedno i wielorodzinnych, poprzez budynki użyteczności publicznej, komercyjne i magazynowe, po produkcyjne i specjalistyczne, kierowane do sektora energetyki i ciepłownictwa.

Wymagania rynku i klientów, konkurencyjność, jak również rozwój technologii czy wzrost znaczenia ochrony środowiska - to najważniejsze przesłanki, które nadają tempo procesowi inwestycyjnemu ROCKWOOL Polska. Rokrocznie dokonywane inwestycje, liczone w dziesiątkach milionów złotych, pozwoliły na poprawę efektywności prac linii, zastosowanie systemów ochrony środowiska, budowę nowych linii zarówno do produkcji skalnej wełny jak i linii offline’owych. Przez 20 lat ROCKWOOL Polska, nie licząc kosztów zakupu samych fabryk, zainwestował w kraju ponad 1.000.000.000 zł.

Zaangażowanie ludzi, ciągły rozwój, dbałość o jak najwyższą jakość, efektywność i komfort pracy zaowocowały licznymi nagrodami i wyróżnieniami. Można wśród nich wymienić dwukrotny tytuł Lidera Polskiej Ekologii, wielokrotnie Budowlaną Markę Roku, nagrody Państwowej Inspekcji Pracy, Polskiego  Centrum Badań i Certyfikacji, kilkukrotnie zdobyty Laur Konsumenta, jak również liczne nagrody dla produktów, takie jak TopBuilder, Izolacja Roku, Złoty Medal Targów Budma.

Dziś ROCKWOOL Polska produkuje ponad 400.000 ton wełny rocznie. To ilość wełny, która pozwoliłaby ocieplić wszystkie (ponad 80.000) nowobudowane domki jednorodzinne od ścian aż po dach, znacząco podnosząc ich standard energetyczny i w konsekwencji przykładając się do wymiernych oszczędności.

Koncern ROCKWOOL INTERNATIONAL poinformował o planach realizacji w Polsce kolejnej dużej inwestycji. W ciągu 20 lat obecności i działalności fabryk w Cigacicach i Małkini, producent izolacji ze skalnej wełny zainwestował w kraju przeszło miliard złotych. Niedługo ta kwota powiększy się o niebagatelną sumę 280 mln zł.

Inwestycja jest częścią większego planu modernizacji parku technologicznego fabryk zlokalizowanych w Europie. Jego realizacja ma przynieść bardzo wymierne efekty: poprawę jakości produktów i usług logistycznych, a także redukcję kosztów produkcji. – Świeżo zatwierdzona przez Grupę decyzja umocni pozycję ROCKWOOL  jako lidera na polskim rynku izolacji. Mamy duże ambicje i wiele planów dalszych usprawnień, które wzmocnią konkurencyjność Grupy na kluczowych rynkach. Jednym z nich jest właśnie Polska – komentuje Andrzej Kielar, Prezes ROCKWOOL Polska.

Polski rynek izolacji jest trzecim co do wielkości w Europie. Ze względu na ogłoszone kilka tygodni temu zmiany w zakresie wymogów efektywności energetycznej wchodzące w życie w latach 2014, 2017 i 2021, cechuje go również duży potencjał rozwojowy.

ROCKWOOL planuje zakończyć inwestycję w drugiej połowie 2015 roku.

materiały: ROCKWOOL

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Czego powinieneś się spodziewać po pompie wodnej? »

Skorzystaj z platformy B2B dla instalatora »
pompa wodna termomodernizacja
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


 


Co zamontować na kominie » Nowoczesne krany - jak działają »
wiem więcej » poznaj dziś »

 10 błędów w instalacji kanalizacji w domu jednorodzinnym » Energooszczędne źródła ciepła - zaprojektuj i wybuduj »
kanalizacja pompy ciepła
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Przyszłość elektryka na polskim rynku pracy w ocenie badanych »


 Zdradzamy sposób na szybką naprawę usterki w wentylatorze »

Nowatorski sposób na wentylację pomieszczeń pracowniczych »
wentylator klimatyzacja
doceniam jakość » korzystam z udogodnień »

 


 


Jak zapewnić skuteczny monitoring parametrów środowiskowych w pomieszczeniach medycznych »

Na czym polega automatyzacja w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Skorzystaj z kalkulatora doboru i wyceny grzejników »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Czy może być jeszcze lepszy system do odzysku ciepła? »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj tajemnice niezawodnej armatury »

wentylatory do łazienke

 1 sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zaprojektuj niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 Pompy ciepła w przemyśle - poznaj ich zastosowanie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
wentylatory detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Układy hybrydowe w ogrzewaniu
  • - Bezprzewodowe systemy wentylacji
Zobacz szczegóły

Bezpłatny newsletter

Mamy dla Ciebie prezent

Wystarczy,

że zapiszesz się na newsletter,

a otrzymasz link do

mini e-book

"Jakość powietrza w szkołach
i przedszkolach 2021"

Zapisuję się »

Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl