Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Nowy pirometr graficzny Fluke VT04

Redakcja RI  |  06.11.2013

Nowy pirometr graficzny Fluke VT04 oferuje czterokrotnie ostrzejszy obraz niż jego poprzednik VT02, funkcję automatycznych alarmów i zasilanie akumulatorowe. Jest to idealne narzędzie do wykrywania usterek w instalacjach elektrycznych, HVAC, motoryzacji i konserwacji przemysłowej.

Pirometry graficzne Fluke wypełniają lukę pomiędzy tradycyjnymi, punktowymi pirometrami a profesjonalnymi kamerami termowizyjnymi. Tak jak kamery umożliwiają badanie temperatury całego obszaru i nakładanie na siebie obrazu widzialnego i podczerwonego w trzech trybach mieszanych - 25, 50 i 75%.

Obsługa pirometrów jest łatwa i intuicyjna, nie wymaga specjalistycznej wiedzy czy szkoleń. Wraz z przystępną ceną sprawia to, że pirometry graficzne mogą być podstawowymi urządzeniami diagnostycznymi dla całego zespołu, a nie tylko wykwalifikowanych specjalistów.

Przeczytaj także: Jubileuszowe promocje Fluke >>

Fluke VT04, dzięki funkcji PyroBlend™Plus, oferuje czterokrotnie ostrzejszy obraz i o 40% szersze pole widzenia niż model VT02. Nowością są funkcje automatycznych alarmów: niskiej i wysokiej temperatury, który sygnalizuje przekroczenie temperatury zdefiniowanej przez użytkownika oraz alarmu Auto-monitor™, który sprawia, że po każdorazowym uruchomieniu alarmu pirometr automatycznie zapisuje obraz.

W połączeniu z możliwością automatycznego zapisu zdjęć w uprzednio zdefiniowanych odstępach czasu, daje to możliwość monitorowania pracy systemów bez konieczności interwencji użytkownika. Pirometr Fluke VT04 można więc wykorzystywać do tworzenia zestawień porównawczych i wykrywania uporczywych, nawracających usterek. Wystarczy zdefiniować zakresy temperatur, ustawić alarmy i pozostawić urządzenie w badanym miejscu, a Fluke VT04 automatycznie wykona pracę.

Obrazy zarejestrowane przez Fluke VT04 zapisywane są na karcie micro-SD, dzięki czemu nie trzeba osobno zapisywać wyników pojedynczych lub wielokrotnych pomiarów. Można je importować do dołączonego oprogramowania SmartView® w celu późniejszej analizy i tworzenia profesjonalnych raportów, dokumentujących wykryte usterki, które są podstawą do zarekomendowania napraw kierownictwu i klientom.

Najważniejsze zastosowania:

Instalacje elektryczne

 • Tablice rozdzielcze i okablowanie
 • Bezpieczniki i izolatory
 • Aparatura rozdzielcza

Konserwacja przemysłowa

 • Silniki, pompy, łożyska i uzwojenia
 • Pasy i wały napędowe
 • Separatory kondensatu

Instalacje HVAC/R

 • Kanały, kratki i dyfuzory
 • Systemy ogrzewania i chłodzenia
 • Elementy nośne
 • Rury 

Motoryzacja

 • Hamulce
 • Skraplacze
 • Okablowanie, łożyska, układ wydechowy i kolektory
 • Układ hydrauliczny, sprężarka i uszczelki

 Więcej: www.fluke.pl/heatmap

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl