Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Konferencja o poprawie efektywności instalacji w budynkach mieszkalnych

Redakcja RI  |  21.10.2013
BMETERS

13 listopada 2013 roku we Wrocławiu BMETERS Polska organizuje kolejną konferencję poświęconą nowoczesnym rozwiązaniom stosowanym w systemach instalacji wody i ciepła oraz w systemach ochrony przeciwpożarowej.

Konferencji przyświeca hasło: "Poprawa efektywności w systemach instalacji wodnej, grzewczej oraz ochrony przeciwpożarowej w budynkach wielolokalowych".

Celem konferencji jest przedstawienie administratorom, zarządcom nieruchomości i spółdzielniom mieszkaniowym najnowszych praktyk, innowacyjnych rozwiązań branżowych oraz wymiana poglądów i doświadczeń związanych z zastosowaniem instalacji w budynkach mieszkalnych oraz ich opomiarowaniem.

Przeczytaj także: Podsumowanie cyklu konferencji BMETERS >>

Omówione zostaną zagadnienia związane z najnowocześniejszymi metodami i technologiami poprawy efektywności w systemach instalacji wodnej I grzewczej oraz w systemach ochrony przeciwpożarowej w budynkach wielolokalowych. Uczestnicy będą mieli również możliwość zgłębienia wiedzy na tematy dotyczące termomodernizacji budynków, modernizacji instalacji ciepła i systemów przeciwpożarowych, a także sposobów opomiarowania wszystkich mediów.

  1. Dr inż. Piotr Jadwiszczak z Politechniki Wrocławskiej przybliży rolę zarządcy w procesie termomodernizacji budynków wielorodzinnych i ich systemów grzewczych. Uczestnicy dowiedzą się na co zarządca powinien zwrócić uwagę oraz co należy do jego obowiązków, gdy podejmie się termomoderniazji budynków, np. modernizacji instalacji grzewczej, wymiany grzejników, okien, czy zmiany źródła ciepła.
  2. BMETERS przedstawi innowacyjne sposoby opomiarowania wody i ciepła za pomocą wodomierzy, ciepłomierzy i podzielników. Przybliży również uczestnikom konferencji zalety zastosowania odczytów przez Internet z wykorzystaniem modemów GPRS i Ethernet. Będziemy mieć również możliwość zapoznania się z różnymi metodami podziału kosztów ogrzewania w budynkach wielolokalowych, oraz poznamy wpływ jaki na opomiarowanie ciepła i jego późniejsze rozliczanie będzie miało wprowadzenie dyrektywy o efektywności energetycznej EED.
  3. Firma Grundfos natomiast doradzi dlaczego warto stosować  pompy z regulacją prędkości obrotowej oraz wyjaśni problem optymalizacji zużycia energii w układach podwyższania ciśnienia. Dowiemy się czy warto stosować  systemy wizualizacji pracy instalacji w budynkach mieszkalnych oraz poznamy korzyści ze stosowania pomp ciepłowniczych MAGNA3 w budynkach mieszkalnych
  4. Przedmiotem wystąpienia firmy HERZ będą najczęściej popełniane błędy w trakcie projektowania, wykonywania, odbioru i eksploatacji instalacji grzewczych oraz zasady doboru armatury równoważącej statycznie i dynamicznie.
  5. Uczestnicy będą mieli również możliwość zgłębienia wiedzy na tematy związane z ochroną przeciwpożarową w budynkach. Firma Boxmet zaprezentuje hydranty wewnętrzne oraz przepisy ogólne wraz z przykładami zastosowań, rozmieszczania, montażu i konserwacji.

Spotkanie odbędzie się 13 listopada 2013 o godz. 8.30 w Hotelu Sofitel we Wrocławiu.

Partnerem konferencji jest Politechnika Wrocławska oraz firmy: Grundfos, Boxmet Ltd oraz HERZ.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły magazyny: Rynek Instalacyjny, Administrator, Wspólnota Mieszkaniowa oraz portal Inwestycje.pl.  

Wstęp na konferencję jest bezpłatny. Wymagana jest jednak rejestracja pod numerem telefonu: 71 388-90-83 w. 24 lub 513-055-118, a także pod adresem e-mail:

materiały: BMETERS

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Pliki do pobrania

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl