Książka przedstawia podstawowe przepisy w zakresie projektowania, specyfiki miedzi jako materiału na szeroką gamę instalacji, zasady wyboru miedzi jako materiału na różnego typu instalacje oraz warunki łączenia z innymi materiałami.
KUP PORADNIK >> |
![]() |
KUP PORADNIK >> |
Wytyczne zawierają wymagania jakie musza spełniać rury i łączniki miedziane takie jak wymagania ogólne, skład chemiczny miedzi, wymiary, jakość powierzchni , ich oznaczenia oraz sposoby pakowania.
Podręcznik zawiera podstawowe dane dotyczące projektowania instalacji z rur miedzianych takich jak instalacje wodociągowe, ogrzewcze, gazowe, klimatyzacyjne i chłodnicze, gazów medycznych i próżni oraz solarnych.
Podręcznik opisuje metody łączenia rur miedzianych za pomocą lutowania kapilarnego, zaciskania, zaprasowywania i skręcania.
Opisana jest także cienkościenna rura miedziana z trwale zespoloną osłoną z tworzywa sztucznego oraz jej zastosowanie w ogrzewaniu powierzchniowym oraz system rur i łączników ze stopów miedzi do wysokociśnieniowych zastosowań.
Instalacje wodociągowe, ogrzewcze i gazowe na paliwo gazowe, chłodnicze, klimatyzacyjne, gazów medycznych oraz próżni wykonane z rur miedzianych i stopów miedzi. Wytyczne stosowania i projektowania, praca zbiorowa pod red. PCPM, Rok 2013