Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Zintegrowany system zarządzania Enterprise Buildings Integrator

Redakcja RI  |  22.04.2014

Firma Honeywell (NYSE:HON) wprowadza nową wersję swojego flagowego systemu zarządzania budynkiem o nazwie Enterprise Buildings Integrator (EBI). Z jego pomocą personel budynku może monitorować kluczowe systemy i instalacje obiektu oraz zwiększać ich wydajność łatwiej i bardziej precyzyjnie.

Poznaj także: Nowa głowica termostatyczna Thera Pro HR90 Honeywell >>

EBI R430 pomaga zwiększyć wydajność, ograniczyć zużycie energii oraz zmniejszyć koszty operacyjne budynku poprzez uproszczenie procesów konfiguracji, tworzenia harmonogramów oraz sterowania systemem.

Nowe funkcje obejmują „automation engine” wspomagający tworzenie automatycznych zależności międzysystemowych, pełny dostęp z urządzeń mobilnych oraz nowy interfejs użytkownika, który ma na celu przyspieszenie zarówno rutynowych, jak i bardziej zaawansowanych czynności.

„Zintegrowane systemy zarządzania budynkiem przynoszą długoterminowe korzyści, a system EBI pozwala nam na uzyskiwanie tak istotnych oszczędności” – powiedział Paul Greenwood, kierownik ds. bezpieczeństwa w szpitalu Św. Michała w Toronto. „Dzięki ulepszonej wersji EBI korzyści te są jeszcze większe. Na przykład zwiększone możliwości silnika automatyzacji pozwalają na programowanie kart kontroli dostępu dwukrotnie lub nawet trzykrotnie szybciej. Te różnice w wydajności są istotne, biorąc pod uwagę liczbę przetwarzanych przez nas zgłoszeń każdego dnia”.

Kluczowe elementy najnowszej wersji systemu EBI to:

  • Lepsza integracja – system EBI jest teraz kompatybilny z wieloma popularnymi usługami internetowymi, dzięki czemu zarządca budynku oraz pracownicy IT mają nowe możliwości dostosowania sposobów, w jakie systemy budynku importują i pozyskują dane oraz dokonują syntezy informacji w celu uzyskania praktycznych zaleceń.
  • Większa wydajność – dzięki zwiększonym możliwościom silnika automatyzacji oraz unowocześnionemu systemowi tworzenia harmonogramów zarządcy budynku mogą w ciągu kilku minut zaprogramować i skoordynować wszystkie systemy obiektu, w tym instalację ogrzewania, wentylacji i klimatyzacji (HVAC), oświetlenie oraz systemy bezpieczeństwa i ochrony życia.
  • Większa mobilność – operatorzy budynków mogą nadal używać smartfonów w celu zdalnego dostępu i zarządzania, lecz od teraz mają także możliwość dostępu poprzez tablet, który powiela interfejs użytkownika pełnej stacji roboczej EBI i zapewnia dostęp do wszystkich danych budynku, np. stanu systemu i danych na temat trendów, które mogą ułatwić optymalizację zużycia energii w czasie rzeczywistym.
  • Intuicyjny interfejs – choć podstawowy układ i nawigacja pozostają bez zmian, nowe oprogramowanie zawiera funkcje znane z aplikacji osobistych, takie jak opcja „przeciągnij i upuść” (ang. drag and drop), które ułatwiają codzienne zadania oraz szkolenie obsługi.

Więcej: www.ebi.honeywell.com

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl