Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

KAN wspiera potrzebujących

Redakcja RI  |  02.07.2014
Od lewej: Maciej Kawa – współwłaściciel firmy Probud S.C, Jerzy i Barbara Stuhrowie oraz Maciej Cisek – Dyrektor Regionu Południowego firmy KAN
Od lewej: Maciej Kawa – współwłaściciel firmy Probud S.C, Jerzy i Barbara Stuhrowie oraz Maciej Cisek – Dyrektor Regionu Południowego firmy KAN
Fot. KAN

Centrum Psychoonkologii w ośrodku „Zielony Dół” w Krakowie z końcem czerwca zostało wyposażone w nowoczesny system instalacji wodociągowych. Firma KAN przekazała komplet niezbędnych do remontu materiałów.

Przeczytaj także: Nowe rozwiązania systemu KAN-therm >>

Prowadzone przez Stowarzyszenie Wspierania Onkologii Unicorn krakowskie Centrum Psychoonkologii to pierwszy w Polsce stacjonarny, specjalistyczny ośrodek  zapewniający wszechstronną opiekę chorym na raka i ich rodzinom. Obiekt „Zielony Dół”, w którym działają wolontariusze stowarzyszenia, wymagał jednak wyremontowania.

– Nasza firma nie od dziś chętnie wspiera organizacje i instytucje ukierunkowane na pomoc potrzebującym. Zdrowie w życiu jest zdecydowanie najważniejsze, dlatego też zdecydowaliśmy się udzielić stowarzyszeniu wszelkiej niezbędnej pomocy przy modernizacji budynku Centrum – wyjaśnia Maciej Cisek, dyrektor regionalny KAN.

Białostocka spółka na rzecz Unicorn przekazała kompletny, nowoczesny system instalacyjny KAN‑therm Push. Jest to jeden z flagowych produktów firmy,   wykorzystywany przy wielu prestiżowych inwestycjach. Do tej pory dzięki niemu wykonano już ponad 29 mln połączeń.

Prace w ośrodku obejmowały pomoc w opracowaniu dokumentacji projektowej wewnętrznej instalacji wodociągowej (ciepła i zimna woda użytkowa) oraz jej wykonanie. System KAN‑therm Push, również nieodpłatnie, zamontował autoryzowany wykonawca KAN – firma Probud z Krakowa.

– Już od ponad 15 lat mam zaszczyt być przyjacielem Unicorn i tym samym wspierać osoby najbardziej pokrzywdzone przez los, czyli chorych pochodzących z niemal całej Polski – mówi aktor Jerzy Stuhr, jeden z ambasadorów stowarzyszenia. – Cieszę się, że dzięki pomocy ludzi dobrej woli tak szybko udało się zmodernizować i wyposażyć obiekt Centrum Psychoonkologii. W ten sposób stworzyliśmy to, o czym marzyliśmy od samego początku – miejsce, w którym każdy potrzebujący, niezależnie od tego, skąd pochodzi, będzie miał szansę uzyskać profesjonalną opiekę.

Stowarzyszenie Unicorn, oprócz działań lokalnych, adresowanych do mieszkańców Krakowa i okolic, realizuje bowiem także projekty wielospecjalistyczne, dzięki którym może pomagać osobom z różnych regionów kraju.

W ramach prowadzonego przez stowarzyszenie od maja 2009 r. Centrum Psychoonkologii oferowane jest m.in. indywidualne wsparcie psychologiczne, psychoterapia grupowa, treningi umiejętności psychologicznych, konsultacje ze specjalistami (z lekarzem onkologiem, dietetykiem, fizjoterapeutą lub pracownikiem socjalnym) oraz zajęcia ruchowe i relaksacyjne.

materiały: KAN

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj nowe zastosowanie pomp w pralniach przemysłowych »

Skorzystaj z najtańszego programu do sporządzania świadectw energetycznych budynku »
wentylacja klatki schodwej program do rozliczeń
jestem na bieżąco »  korzystam z udogodnień »

 


Jak działają i czym różnią się względem siebie zawory sterowane pneumatycznie »

zawory sterowane pneumatycznie

 Poznaj technikę skutecznego oddymiania klatki schodowej »

Czy są nowe technologie w systemach ogrzewania podłogowego »
wentylacja klatki schodwej ogrzewanie podłogowe
umiem więcej »   wiem więcej »

 


Poznaj najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »

centrale rekuperacyjne

 Dowiedz się więcej o działaniu sterownika do pompy wodnej » Jak zabezpieczyć kocioł po sezonie grzewczym »
sterownik do pompy wodnej inwentaryzacja kotla grzewczego
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Jak działa nowoczesna studnia wodomierzowa »

studnia wodomierzowa zastosowanie

 "Less waste" pod kątem instalatora - na co zwrócić uwagę » Na którą pompę ciepła otrzymasz dotację z programu "czyste powietrze"»
grzejnik armatura pompa ciepła
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Co zmieniła unijna strategia na rzecz tworzyw sztucznych »

tworzywa sztuczne

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl