Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

VII Regionalna Konferencja Firm Wodociągowych, Komunalnych i Projektowych CEDZYNA 2014. Relacja

Redakcja RI  |  16.07.2014
Fot. Rurgaz

W dniach 26-27 czerwca 2014 odbyła się Konferencji CEDZYNA 2014 pn.: "Eksploatacja i projektowanie sieci wodociągowo-kanalizacyjnych w ujęciu korzyści ekonomicznych z zastosowaniem nowoczesnych rozwiązań technicznych. Dofinansowania unijne w praktyce".

Konferencja ma na celu propagowanie dobrych i sprawdzonych rozwiązań technicznych w branży wodociągowo-kanalizacyjnej, zarówno jeśli chodzi o stosowane materiały, urządzenia, jak i technologie oraz wymianę praktycznych doświadczeń, bo w końcu spotykają się w jednym miejscu fachowcy branżowi oraz trochę odpoczynku i relaksu.

Konferencję uświetniły swoim udziałem znane w regionie instytucje i firmy.

Przeczytaj także: Projektowanie i eksploatacja układów hydroforowo-pompowych >>

Prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz zaprezentował efekty i podzielił się wiedzą praktyczną związaną z ukończoną modernizacją oczyszczalni ścieków Sitkówka realizowaną przy udziale środków unijnych.

Dr inż. Justyna Lisowska z Politechniki Świętokrzyskiej – Wydział Inżynierii Środowiska, Geomatyki i Energetyki, wygłosiła ciekawy referat o tematyce związanej z nowoczesnymi technologiami bezwykopowymi w modernizacji sieci.

O korzyściach stosowania nowej generacji rur tworzywowych opowiedział kierownik Działu Jakości Radpol S.A. – Zakład Rurgaz Bartłomiej Sady, a o optymalizacji planów modernizacyjnych sieci metodami bezwykopowymi mówił dyrektor Per Aarsleff Sp. z o.o. – Arkadiusz Bachan.

Przeczytaj także: Eksploatacja kanalizacji grawitacyjnej na terenach niezurbanizowanych >>

Gruntownie wyposażona w urządzenia przywiezione specjalnie do Cedzyny firma Grundfos-Pompy Sp. z o.o. podzieliła się z uczestnikami Konferencji wiedzą dotyczącą swoich urządzeń ograniczających straty wody i zużycie energii elektrycznej w sieciach wodociągowych.

Grzegorz Dąbek, dyrektor Aeon Internacional Sp. z o.o., mówił o najważniejszym aspekcie w branży instalacji wod-kan-gaz, jakim jest szczelności armatury. Pokazał także nowy sposób łączenia rur PE.

Sławomir Kapica z Else Sp. z o.o. prezentował uczestnikom konferencji sprawdzone w eksploatacji sprzęty, za pomocą których można dokonywać inspekcji kanalizacji oraz ją czyścić.

Przemysław Ziółkowski, prezes Sejcom-Bermad Sp. z o.o., poruszył kwestie poprawienia efektywności sieci wodociągowej dzięki zastosowaniu zaworów regulacyjnych i powietrznych.

materiały: Rurgaz

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 



Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 



Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 



Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl