Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kongres Pożarnictwa 2014. Fotorelacja

Redakcja RI  |  19.08.2014

Kongres Pożarnictwa 2014 odbył się na Stadionie Narodowym w dniu 24 lipca br. W programie kongresu, obok wystawy producentów czy Wielkiego WYścigu o puchar OBO Bettermann, można było uczestniczyć w licznych wykładach dla projektantów, zyskać wskazówki nt. dobrych praktyk dla projektantów i instalatorów czy omówić zmiany w przepisach i ich interpretacje. W ramach wydarzenia zorganizowano również pokaz pojazdów pożarniczo-gaśniczych oraz pokazy udzielania pierwszej pomocy, sprzętu ratownictwa medycznego i technik gaśniczych.

Impreza, jak co roku, skupiła liczne grono specjalistów poszukujących nowych rozwiązań technicznych, przedsiębiorstwa budowlane, inwestorów, przedstawicieli komend PSP jak również projektantów, dla których takie spotkania są zawsze bogatym źródłem informacji i inspiracji. Prezentacje produktów - z pełnego spektrum urządzeń i technologii związanych z ochrona przeciwpożarową - prowadziło blisko 80 wystawców.

Wśród uczestników konferencji znaleźli się:

 • projektanci i wiodące biura projektowe
 • instalatorzy i integratorzy systemów
 • technicy i inżynierowie ds. zabezpieczeń
 • przedstawiciele komend PSP i OSP z całej Polski, rzeczoznawcy ds. zabezpieczeń ppoż.
 • konsultanci ds. zabezpieczeń i ochrony
 • przedstawiciele ministerstw i samorządów
 • pracownicy pionów i służb technicznych
 • architekci, deweloperzy, firmy budowlane
 • przedstawiciele policji, banków, energetyki, firm ubezpieczeniowych, koncernów i konsorcjów
 • osoby odpowiedzialne za zabezpieczenia w przedsiębiorstwach i firmach spoza sektora branży.

Tegoroczna edycja miała na celu przybliżenie aktualnych zmian w przepisach, które weszły w życie z początkiem 2014 roku. Podczas prelekcji pojawiły się zatem tematy poświęcone poniższym zagadnieniom, jak:

 • projektowanie ochrony przeciwpożarowej budynków wysokościowych
 • udział i rola Państwowej Straży Pożarnej w odbiorze technicznym obiektu -wybrane zagadnienia z problematyki odbiorowej Stadionu Narodowego
 • metody obliczeniowe w zakresie usytuowania budynków.

Patronat Honorowy nad konferencją sprawowali: Międzynarodowe Stowarzyszenia Oficerów Pożarnictwa / International Fire Officers Association IFOA, Zarząd Główny Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP, Polskie Zrzeszenie Inżynierów i Techników Sanitarnych, Stowarzyszenie Inżynierów Bezpieczeństwa Pożarowego SIBP. Patronem Medialnym konferencji zostało również Czasopismo Branży Security "SYSTEMY ALARMOWE".

Oprawę Merytoryczną zapewnili w tym roku Eksperci: 

 • bryg poż. w stanie spocz. mgr inż Jerzy Ciszewski - ekspert w dziedzinie sygnalizacji, automatyki pożarowej i instalacji elektrycznych - specjalizujący się w ocenie prawidłowości rozwiązań w projektach SAP i DSO, zagadnień związanych ze sterowaniem automatyki p-poz, badaniami urzadzeń automatyki poż
 • bryg. mgr inż. Ireneusz Kopczyński - Naczelnik Wydziału Kontrolno-Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP m.st. Warszawy, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
 • mgr inż. pożarnictwa Tadeusz Cisek, ekspert w dziedzinie ochrony przeciwpożarowej, rzeczoznawca ds. zabezpieczeń ppoż
 • kpt. dr inż. Piotr Tofiło - adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków, adiunkt w Zakładzie Bezpieczeństwa Pożarowego Budynków, Szkoła Główna Służby Pożarnicze

Więcej: dndproject.pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Automatyka kotłów na pelety
 • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl