Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

POLEKO 2014

Redakcja RI  |  20.08.2014
Fot. MTP

W dniach 14-17 października 2014 roku odbędzie się kolejna edycja targów POLEKO 2014. Będą one okazją do zweryfikowania najnowszych trendów z zakresu ochrony środowiska, także z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

W tym roku na targach będą gościć decydenci z resortów ochrony środowiska wielu krajów, a to za sprawą międzynarodowej konferencji organizowanej przez Ministerstwo Środowiska pt. „Budowanie zielonych mostów między krajami Europy Środkowo-Wschodniej a Chinami”. Odbędzie się ona 16 października. Dyskusje będą dotyczyły rozwoju oraz wdrażaniu zielonych technologii. Pierwsze spotkanie w tym zakresie odbyło się podczas szczytu krajów Europy Środkowo-Wschodniej i Chin (tzw. Inicjatywa 16+1) w listopadzie ub.r. w Bukareszcie. Szczyt polski odbywa się w tym roku właśnie w Poznaniu podczas targów POELKO 2014.

Po raz drugi na targach Poleko odbędzie się debata pt. „Ekologia w jedności z ekonomią”, do udziału w której zostali zaproszeni byli Ministrowie Środowiska: Maciej Nowicki, Tomasz Podgajniak, Jan Szyszko oraz Stanisław Żelichowski. Będzie to niezwykła okazja, aby na harmonizowanie ekologii i ekonomii spojrzeć z perspektywy 25 lat bezprecedensowych zmian w obu tych dziedzinach. Konferencja odbędzie się 14 października, a jej moderatorem będzie prof. Andrzej Mizgajski. 

Na ekspozycji targowej będzie można znaleźć rozwiązania z zakresu:

 • melioracji i ochrony przeciwpowodziowej,
 • systemów i urządzeń zaopatrzenia w wodę,
 • ochrony przed zanieczyszczeniami,
 • oczyszczania wody i ścieków,
 • technologii ulepszania środowiska wodnego,
 • aparatury kontrolno-pomiarowej i uzdatniania wody,
 • oczyszczania wody i ścieków (metodami fizycznymi oraz biologiczno-chemicznymi),
 • systemów kanalizacyjnych,
 • sieci i przepompowni,
 • inżynierii wodnej,
 • energetyki wodnej oraz energetycznego zagospodarowania osadów ściekowych,
 • przydomowych oczyszczalni ścieków.

Dopełnieniem ekspozycji branży wodno-ściekowej na POLEKO będą również instytucje realizujące programy finansowe i doradcze, jak: Ministerstwo Środowiska, Ministerstwo Gospodarki, GDOŚ, GIOŚ, NFOŚiGW, WFOŚiGW Poznań, Bank Ochrony Środowiska, Krajowe Forum Dyrektorów Zakładów Oczyszczania Miast oraz Bank Gospodarstwa Krajowego. Na targach będzie można dowiedzieć się m.in. jak inwestorzy mogą otrzymać wsparcie finansowe na proekologiczne inwestycje w sektorze wodno-ściekowym.

Dodatkowo międzynarodowej wymianie doświadczeń, także z zakresu gospodarki wodno-kanalizacyjnej, będą sprzyjać wystąpienia narodowe, które na Poleko zaplanowały już takie kraje, jak: Niemcy, Szwajcaria, Norwegia, Austria, oraz po raz pierwszy – Węgry.

Przestrzenią, na którą warto będzie zajrzeć będzie Miasteczko Ekologiczne, którego Partnerem Głównym jest Główny Inspektorat Ochrony Środowiska. Na stoisku GIOŚ każdego dnia odbywać się będą dyżury specjalistów, którzy będą odpowiadać na pytania inwestorów przygotowujących się do realizacji inwestycji mających wpływ na środowisko.

Targom Poleko towarzyszyć będzie Kongres Envicon, gdzie w 14 października zostaną omówione tematy z zakresu gospodarki wodno-ściekowej (główne panele to: rozwój infrastruktury wodno-ściekowej w miastach oraz modele gospodarki ściekowej w Polsce).

Więcej: www.poleko.mtp.pl

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
 • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
 • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl