Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Engineering Tomorrow - nowy wizerunek marki Danfoss

Redakcja RI  |  01.10.2014
Fot. Danfoss

Firma Danfoss wprowadza nową globalną koncepcję swojej marki pod nazwą „Engineering Tomorrow”.

Nowa koncepcja marki Danfoss odwołuje się do dziedzictwa firmy, pracy inżynieryjnej, która jest kluczowym elementem działalności Danfoss oraz do gotowości w kształtowaniu przyszłości. Jest ona połączeniem potencjału inżynierii z określeniem czterech głównych obszarów, w których Danfoss poszukuje innowacji. 

Przeczytaj także: Danfoss oraz DEVI wprowadzają programy partnerskie Elite >>

Są nimi: INFRASTRUKTURA, PRZEMYSŁ SPOŻYWCZY, ENERGIA i KLIMAT. Kolejny krok działalności firmy będzie związany z aktywnym inwestowaniem w te obszary, gdzie Danfoss skupi się na kreowaniu rozwiązań na wyzwania pojawiające się w ramach każdego z nich.

Nowa koncepcja „Engineering Tomorrow” podkreśla silną tradycję Danfoss w zakresie innowacyjnych rozwiązań, które każdego dnia wpływają na życie ludzi na całym świecie. Jest również ściśle związana ze strategią grupy pt. „Core & Clear” wprowadzoną w 2010 roku, która na obecnym etapie skupia się na przyspieszeniu zyskownego wzrostu, poprzez bardziej ukierunkowane inwestycje, bardziej innowacyjne i zróżnicowane produkty, lepszą obsługę klientów oraz bardziej aktywny marketing. „Engineering Tomorrow” pozwoli firmie Danfoss wyróżnić się na rynku.

W związku z wprowadzeniem „Engineering Tomorrow” powstała również nowa identyfikacja wizualna marki Danfoss.

Infrastruktura

WYZWANIE:
Na całym świecie w miastach mieszka 3,5 mld ludzi. Do 2030 roku liczba ta wyniesie 5 mld[i]. Rozwój obszarów miejskich wiąże się z ogromnym zapotrzebowaniem na infrastrukturę, takich jak: budowa obiektów, transport, woda, energia, ciepłownictwo, chłodnictwo, gospodarowanie odpadami, telekomunikacja.

ODPOWIEDŹ DANFOSS:
Rozwiązania, takie jak np. systemy hydrauliczne i komponenty do budowy dróg i obiektów, technologie dla instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych itp., pomagają budować infrastrukturę rozwijających się miast na całym świecie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Przemysł spożywczy

WYZWANIE:
Przewiduje się, że do 2050 roku liczba ludności na świecie wzrośnie  o jedną trzecią. Przy stale zwiększającej się liczbie ludzi do wyżywienia konieczne jest, by żywności było więcej oraz by jej jakość była lepsza. Na świecie marnuje się około jedna trzecia łącznie wyprodukowanej żywności. Istnieje ogromny potencjał lepszego wykorzystania zasobów żywności. Umocnienie łańcuchów dostaw żywności, poprawa infrastruktury, transportu i branży spożywczej oraz szerzenie świadomości pomagają ograniczyć marnotrawstwo. 

ODPOWIEDŹ DANFOSS:
Danfoss dostarcza pełną gamę produktów, które pomagają sterować, kierować i napędzać maszyny rolnicze, umożliwiając przy tym zwiększenie zdolności produkcyjnych i redukcję zużycia oleju napędowego.  Rozwiązania Danfoss zapewniają bezpieczeństwo żywności na każdym etapie transportu aż do konsumenta, redukując przy tym zużycie energii i zmniejszając koszty w zakładach produkcyjnych, w centrach dystrybucji, supermarketach, samochodach ciężarowych i statkach.

Energia

WYZWANIE:
Rosnąca liczba ludności i coraz wyższy standard życia powodują, że od 2011 do 2035 roku zapotrzebowanie na energię na świecie wzrośnie o jedną trzecią. [ii]Wzrasta wykorzystanie energii odnawialnej, która w 2035 roku zaspokoi około 40 procent zwiększonego zapotrzebowania na energię pierwotną. To jednak za mało. Właśnie dlatego najważniejszym na świecie „paliwem”, które pozwoli zmniejszyć użycie paliw kopalnych i emisji dwutlenku węgla jest efektywność energetyczna. Zakłada się, że do 2035 roku efektywność energetyczna dostarczy więcej dodatkowej energii, niż ropa naftowa. Efektywność energetyczna jest jedynym „paliwem”, które spełnia jednocześnie założenia ekonomiczne oraz te dotyczące bezpieczeństwa energetycznego
i środowiska.

ODPOWIEDŹ DANFOSS:
Danfoss dostarcza energooszczędne technologie, jak np. rozwiązania z zakresu automatyki ciepłowniczej
i chłodniczej, dzięki którym użytkownicy są w stanie uzyskać więcej mniejszym nakładem środków.

Klimat

WYZWANIE:
Emisja gazów cieplarnianych na świecie jest coraz większa. Aby ograniczyć wzrost temperatury
i zanieczyszczenie powietrza konieczne jest wprowadzenie zmian regulacyjnych i technologicznych. Do 2050 roku należy zmniejszyć emisje o 40-70 procent w stosunku do poziomu z 2010 roku[iii]. Energooszczędne
technologie i te pozwalające na korzystanie z odnawialnych źródeł energii mają kluczowe znaczenie dla wprowadzenia tych zmian.

ODPOWIEDŹ DANFOSS:
Produkty Danfoss są odpowiedzią na wyzwanie, jakim są zmiany klimatyczne na świecie. Przyczyniają się do zwiększenia produktywności i poprawy warunków życia dzięki optymalizacji instalacji grzewczych, wentylacyjnych i klimatyzacyjnych w taki sposób, by odpowiadały indywidualnym potrzebom.

 


[i] Citygroup: Citi Perspectives, Volume 6, Q1/Q2 (2012)

[ii] Źródło: International Energy Agency: World Energy Outlook (2013)

[iii] Intergovernmental Panel of  Climate Change (IPCC): Fifth Assessment Report, 2014

materiały: Danfoss

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl