Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Nowe czujki pożarowe Bosch

Redakcja RI  |  22.10.2014
Fot. Bosch

Bosch Systemy Zabezpieczeń wprowadza na rynek nową serię czujek pożarowych, która łączy w sobie bezkonkurencyjną niezawodność z wysoką wykrywalnością pożarów.

Czujki serii AVENAR 4000 zostały wyposażone w sprawdzoną technologię Bosch ISP (Intelligent Signal Processing), która umożliwia przetwarzanie sygnałów ze wszystkich detektorów przy zastosowaniu inteligentnych algorytmów sieci neuronowych.

Nowa seria czujek zawiera także modele z innowacyjną technologią Dual Ray. Wykorzystuje ona dwie diody emitujące światło o różnej długości fali w celu odróżnienia cząsteczek dymu z pożaru od innych cząsteczek. Zastosowanie technologii Dual-Ray pozwala znacząco zredukować liczbę fałszywych alarmów.

Przeczytaj także: Program edukacyjny Junkers dla uczniów techników >>

Czujkę AVENAR 4000 zaprojektowano, biorąc pod uwagę wszystkie nowe okoliczności. Zapewnia to odporność na zakłócenia elektromagnetyczne oraz dostarcza instalatorowi informacji o krytycznych zakłóceniach środowiskowych w miejscu instalacji. Umożliwia to integratorowi systemu szybszą identyfikację problemu i rozwiązanie jego krytycznych warunków, oraz przynosi w efekcie oszczędność czasu i pieniędzy.

Podczas eksploatacji i konserwacji stabilność i skuteczność detekcji jest dodatkowo zwiększana dzięki ciągłemu pomiarowi natężenia pola elektromagnetyczne dla każdego detektora oraz obliczaniu średnio- i długoterminowych wartości uśrednionych. Są one wykorzystywane do prognozowania możliwego przekroczenia wartości progowych, jeszcze zanim zostanie wywołany fałszywy alarm.

Operatorzy mogą śledzić bieżące wartości EMC oraz wartości uśrednione na interfejsie użytkownika centrali sygnalizacji pożarowej. Pozwala to zauważalnie zmniejszyć nakłady pracy związane z instalacją i konserwacją systemu.

Seria AVENAR 4000 obejmuje czujki z detektorami optycznymi i podwójnymi detektorami optycznymi, jak również wersje wielodetektorowe z sensorami termicznymi i chemicznymi.

materiały: Bosch

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl