Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Jak zwiększyć efektywność energetyczną rynku budowlanego w Polsce?

Redakcja RI  |  12.12.2014
EEB Laboratory Poland
EEB Laboratory Poland

Raport „Laboratorium EEB w Polsce – wspólne działanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski”, opublikowany 5 grudnia 2014,  przedstawia 20 akcji mających na celu przyspieszenie inwestycji w efektywność energetyczną na rynku budowlanym w Polsce.

Zaproponowane działania są efektem trwającego trzy dni spotkania warsztatowego „Laboratorium Efektywność Energetyczna w Budynkach” (EEB Lab), które odbyło się w Warszawie w lipcu br. W trakcie prac zwrócono uwagę na rozwijający się rynek efektywnych energetycznie budynków, w szczególności w sektorze komercyjnym, który jest napędzany przez popyt ze strony międzynarodowych inwestorów. Zidentyfikowano 20 konkretnych akcji.

Raport EEB Laboratory >>

Siedem organizacji partnerskich postanowiło stworzyć Platformę EEB w celu promocji efektywnych energetycznie budynków. Construction Marketing Group, reprezentowane przez BuroHappold Engineering, oraz Narodowa Agencja Poszanowania Energii pełnią funkcję współprzewodniczących Platformy. Będą mieli za zadanie zebrać interesariuszy rynku w celu przeprowadzenia dyskusji na temat kwestii związanych z EEB oraz koordynować działania pomiędzy grupami interesariuszy.

Laboratoria EEB mają na celu krzewienie wiedzy na temat barier stojących na drodze rynku budowlanego oraz, co najważniejsze, generowanie partnerstw, które wdrożą proponowane działania”, twierdzi Roland Hunziker, dyrektor ds. zrównoważonego budownictwa w WBCSD.

Platforma jest otwarta na przyjęcie kolejnych organizacji i pozwoli swoim członkom na uzupełnianie podjętych działań oraz komunikowanie wykonanej pracy. Dodatkowo zaangażuje sektor publiczny w pracę nad rozwojem długoterminowej strategii efektywnego energetycznie budownictwa. Dzięki Platformie możliwe będzie też podjęcie konsultacji politycznych w UE kanałami oferowanymi przez międzynarodowe organizacje partnerskie.

Następujące firmy będące członkami WBCSD wspierały Laboratorium w Polsce oraz zobowiązały się do podjęcia działań: Skanska (lider projektu), AGC, AkzoNobel, ArcelorMittal, GDF SUEZ, Lafarge, Schneider Electric, SGS, Siemens oraz United Technologies.

Partnerzy Laboratorium Efektywności Energetycznej w Budownictwie w Polsce:

Building Performance Institute Europe (BPIE), Construction Marketing Group (CMG), European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Institute of Environmental Economics (IEE), Narodowa Agencja Poszanowania Energii (NAPE), Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS), Urban Land Institute (ULI), UNEP Sustainable Buildings and Climate Initiative (UNEP-SBCI), organizacja WBCSD oraz firmy będące jej członkami (ArcelorMittal, GDF SUEZ, Lafarge, Schneider Electric, Siemens, Skanska, UTC), a także World Green Building Council (WGBC).

Więcej: WBCSD

Chcesz być na bieżąco? Zamów nasz newsletter!
Pliki do pobrania

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
1-2/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 1-2/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Regulacja odzysku ciepła
  • - Pompy ciepła w ciepłownictwie
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl