Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Jak zwiększyć efektywność energetyczną rynku budowlanego w Polsce?

Redakcja RI  |  12.12.2014
EEB Laboratory Poland
EEB Laboratory Poland

Raport „Laboratorium EEB w Polsce – wspólne działanie na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa energetycznego Polski”, opublikowany 5 grudnia 2014,  przedstawia 20 akcji mających na celu przyspieszenie inwestycji w efektywność energetyczną na rynku budowlanym w Polsce.

Zaproponowane działania są efektem trwającego trzy dni spotkania warsztatowego „Laboratorium Efektywność Energetyczna w Budynkach” (EEB Lab), które odbyło się w Warszawie w lipcu br. W trakcie prac zwrócono uwagę na rozwijający się rynek efektywnych energetycznie budynków, w szczególności w sektorze komercyjnym, który jest napędzany przez popyt ze strony międzynarodowych inwestorów. Zidentyfikowano 20 konkretnych akcji.

Raport EEB Laboratory >>

Siedem organizacji partnerskich postanowiło stworzyć Platformę EEB w celu promocji efektywnych energetycznie budynków. Construction Marketing Group, reprezentowane przez BuroHappold Engineering, oraz Narodowa Agencja Poszanowania Energii pełnią funkcję współprzewodniczących Platformy. Będą mieli za zadanie zebrać interesariuszy rynku w celu przeprowadzenia dyskusji na temat kwestii związanych z EEB oraz koordynować działania pomiędzy grupami interesariuszy.

Laboratoria EEB mają na celu krzewienie wiedzy na temat barier stojących na drodze rynku budowlanego oraz, co najważniejsze, generowanie partnerstw, które wdrożą proponowane działania”, twierdzi Roland Hunziker, dyrektor ds. zrównoważonego budownictwa w WBCSD.

Platforma jest otwarta na przyjęcie kolejnych organizacji i pozwoli swoim członkom na uzupełnianie podjętych działań oraz komunikowanie wykonanej pracy. Dodatkowo zaangażuje sektor publiczny w pracę nad rozwojem długoterminowej strategii efektywnego energetycznie budownictwa. Dzięki Platformie możliwe będzie też podjęcie konsultacji politycznych w UE kanałami oferowanymi przez międzynarodowe organizacje partnerskie.

Następujące firmy będące członkami WBCSD wspierały Laboratorium w Polsce oraz zobowiązały się do podjęcia działań: Skanska (lider projektu), AGC, AkzoNobel, ArcelorMittal, GDF SUEZ, Lafarge, Schneider Electric, SGS, Siemens oraz United Technologies.

Partnerzy Laboratorium Efektywności Energetycznej w Budownictwie w Polsce:

Building Performance Institute Europe (BPIE), Construction Marketing Group (CMG), European Bank for Reconstruction and Development (EBRD), Institute of Environmental Economics (IEE), Narodowa Agencja Poszanowania Energii (NAPE), Forum Odpowiedzialnego Biznesu (FOB), Royal Institute of Chartered Surveyors (RICS), Urban Land Institute (ULI), UNEP Sustainable Buildings and Climate Initiative (UNEP-SBCI), organizacja WBCSD oraz firmy będące jej członkami (ArcelorMittal, GDF SUEZ, Lafarge, Schneider Electric, Siemens, Skanska, UTC), a także World Green Building Council (WGBC).

Więcej: WBCSD

Chcesz być na bieżąco? Zamów nasz newsletter!
Pliki do pobrania

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl