Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Aktualność sponsorowana

Odwodnienia szczelinowe monolityczne

 AS PPH  |  28.01.2015  |  1
Fot. AS Odwodnienia Liniowe

W 2014 roku firma AS dostarczyła odwodnienia liniowe, między innymi na budowę hali logistycznej dla firmy kurierskiej UPS w Strykowie realizowaną przez firmę Panattoni Europe. Na w/w inwestycji zostały wbudowane odwodnienia szczelinowe monolityczne AS-IIS250 o łącznej długości  200mb.

Firma Panattoni Europe w 2014 roku rozpoczęła budowę centrum dystrybucyjnego dla jednej z największych firm przewozowych na świecie o powierzchni 13 966 m2. Zrealizowany obiekt jest zlokalizowany w Strykowie tuż przy węźle autostrady A2.

Centrum powstało na ponad 12 hektarowej działce w Strykowie i zajmuje 13 966 m2 - magazyn liczy 11 782 m2, natomiast biura 2 184 m2. Nowy obiekt Panattoni Europe jest dostosowany do wymagań branży kurierskiej, a więc operacji transportowo-przeładunkowych. W tym celu zastosowana została platforma cross-dockowa, a także zwiększona ilość doków i mniejszych bram dla załadunku i rozładunku.

Zobacz koniecznie: Odwodnienia liniowe. Przegląd >>

Na danej inwestycji zostały wbudowane odwodnienia monolityczne typu "I" AS-IIS250 o konstrukcji żelbetowej. Korytko wykonane jest z betonu cementowego z dodatkami polimerowymi klasy C90/105  wzmocnionego włóknem szklanym alkalioodpornym, (które polepsza właściwości na zginanie i udarność).

Główną zaletą tego odwodnienia jest to, że nie wymaga dodatkowego obetonowania bocznego, powoduje to przyspieszenie i zmniejszenie kosztów montażu. Kolejnym atutem odwodnienia jest brak efektu wyrywania rusztów przy skręcaniu kołem.

Łączenie elementów pod kątem odbywa się za pomocą studzienek wielofunkcyjnych, które służą również do odprowadzenia wody oraz jako element rewizyjny.

Wnętrze korytka szczelinowego wykonane jest z PVC, które charakteryzuje się dużą wytrzymałością mechaniczną i posiada wiele zalet, takich jak:

  • odporność chemiczna,
  • doskonałe warunki hydrauliczne dzięki gładkiej powierzchni,
  • montaż nie wymaga dodatkowego uszczelnienia na łączeniach,
  • łączenie kielichowe na gumową uszczelkę.

Odwodnienie monolityczne szczelinowe, dostarczane i wbudowywane przez firmę AS wyróżnia się wysoką trwałością, funkcjonalnością i wytrzymałością. Firma Panattoni Europe wzięła pod uwagę fakt, iż taki system odwodnienia może być stosowany w najtrudniejszych warunkach eksploatacyjnych i dlatego też podjęła decyzję o jego wbudowaniu na terenie realizowanej przez siebie inwestycji.

Pomyślna realizacja przez firmę AS efektywnego systemu odwodnienia liniowego, na tak dużym obszarowo obiekcie, jakim jest budowa hali logistycznej dla firmy kurierskiej UPS w Strykowie, wpłynęła na wzrost zainteresowania tego typu odwodnieniem ze strony wykonawców oraz inwestorów.

materiały: AS Odwodnienia Liniowe

Kontakt
AS PPH

AS PPH PRODUCENT ODWODNIEŃ LINIOWYCH
ul. Urbanistów 1
05-500 Piaseczno
tel.: 22 750 29 00
faks: 22 737 05 22 - 23

e-mail: biuro@aspph.pl
www.aspph.pl

Komentarze

(1)
Kamil | 09.04.2016, 21:43
rozumiem, że podobne odwonienie można zastosować na potrzeby działki z domem?
   1 / 1   
Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl