Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kilkaset milionów na szkolnictwo zawodowe w Polsce

Redakcja RI  |  26.03.2015
Fot. Bosch

Według MEN większość techników i szkół zawodowych nie funkcjonuje prawidłowo. Na modernizację sposobu kształcenia uczniów w tych szkołach MEN planuje przeznaczyć do 2020 roku 120 mln euro z funduszy unijnych, a nawet 700 milionów może być pozyskanych na ten cel z funduszy regionalnych.

Ministerstwo chce wspierać dualny system kształcenia, gdzie wiedzę teoretyczną zdobywa się w szkole a praktyczną w konkretnym zakładzie pracy. Najlepsi uczniowie po zakończeniu praktyki i nauki mogą w ten sposób znaleźć od razu pracę w zawodzie.

MEN planuje lepiej dostosować do aktualnych wymagań rynkowych także podstawy programowe w szkołach zawodowych. Minister Joanna Kluzik-Rostkowska chce także, aby wiedza zdobyta w technikach pozwalała na kontynuowanie nauki na studiach wyższych. Planowane jest także stworzenie instytucji doradców, którzy pomagaliby dzieciom i rodzicom w planowaniu oraz wyborze szkół czy zawodu. Dobry wybór profesji daje szansę na lepszą przyszłość, bez względu na poziom wykształcenia.

Do pełnej modernizacji kształcenia zawodowego niezbędna jest także właściwie przygotowana kadra pedagogiczna. Warto nauczyciele byli fachowcami w zawodzie z jednoczesnym przygotowaniem pedagogicznym oraz szeroką wiedzą teoretyczną, dotyczącą danego fachu.

materiały: polskieradio.pl

Chcesz być na bieżąco? Zamów nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl