Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Repowermap - przykładowe realizacje instalacji OZE w aplikacji mobilnej

Redakcja RI  |  02.04.2015  |  1
Fot. freeimages.com

Repowermap to mapa, na której zaznaczone są zrealizowane instalacje wykorzystujące OZE. To jednocześnie mapa obiektów referencyjnych, które mogą posłużyć jako doskonała wizytówka profesjonalizmu wykonania dla instalatorów OZE.

Inwestor decydując się na instalację OZE w pierwszej kolejności jest postawiony przed wyborem wykonawcy. W związku z rozwojem rynku technologii odnawialnych źródeł energii w sposób naturalny rośnie konkurencja pomiędzy firmami wykonawczymi. Repowermap może być doskonałym narzędziem marketingowym wykonawcy.

Jednym ze sprawdzonych sposobów, jaki stosują firmy wykonawcze, jest promowanie przykładów zrealizowanych projektów.

Potencjalny inwestor może rozeznać się, jakie instalacje OZE są najczęściej stosowane w regionie oraz kto je wykonywał, korzystając ze strony internetowej projektu Repowermap.org, promującego wykorzystanie odnawialnych źródeł energii i efektywność energetyczną budynków.

Wejdź na REPOWERMAP i dodaj swoją realizację >>

Znajduje się tam interaktywna mapa opracowywana wspólnie przez szeroką sieć organizacji, instytucji, władz regionalnych, samorządów lokalnych oraz innych organizacji działających na rynku energii. Prezentowane na mapie lokalizacje działających instalacji lub budynków energooszczędnych wraz z opisem i podstawowymi charakterystykami mają na celu ułatwienie wymiany informacji i popularyzację tych technologii na poziomie lokalnym i międzynarodowym. 

Repowermap daje poglądowe informacje na temat zainteresowania poszczególnymi technologiami, motywując inwestorów do wykorzystania podobnych rozwiązań.

Każdy kto zainstalował system odnawialnych źródeł energii lub zbudował budynek efektywny energetycznie, może dodać przykład do mapy i pokazać ją również na swojej stronie internetowej z wybranym obszarem obiektów referencyjnych.

 W chwili obecnej na mapie dodano już ponad 58.000 obiektów referencyjnych OZE w Europie. Liczba zamieszczonych obiektów referencyjnych pomp ciepła w Polsce przekroczyła ilość  500 szt. i szybko rośne. Jest to możliwe dzięki wsparciu wielu producentów. W tej grupie znajdują się również firmy, które zamieszczają na mapie każdą zamontowaną pompę ciepła.

Niedawno powstała mobilna aplikacja Repowermap na smartfona (do ściągnięcia z AppStore lub Google Play). Pozwala w prosty sposób zrobić zdjęcia obiektu smartfonem i szybko zamieścić je na mapie Repowermap wraz z opisem instalacji. Będąc na miejscu u klienta można w prosty sposób pokazać wykonane instalacje.

materiały: PORT PC

Chcesz być na bieżąco? Zamów nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl