Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Platforma Transferu Technologii - motor dla innowacji

Redakcja RI  |  29.05.2015
Konferencja ARP
Konferencja ARP
fot. ARP

Agencja Rozwoju Przemysłu uruchomiła Platformę Transferu Technologii (PTT), czyli nowatorskie narzędzie służące komercjalizacji innowacji. Platforma łączy potencjały wynalazców, instytutów naukowych i przedsiębiorców.

Platforma będzie gromadzić zasoby firm, które chcą udostępnić swoje innowacyjne rozwiązania oraz informacje o potrzebach podmiotów, które są zainteresowane ich pozyskaniem. Mechanizm wyszukiwania ułatwi kojarzenie dawców z biorcami technologii. To pierwszy krok do udanej wymiany wiedzy między firmami, a także między firmami a naukowcami.  które często w Polsce działają obok siebie.

Od początku działania Platformy pojawiło się już 500 wpisów. Są nią zainteresowane zarówno mikro, małe i średnie firmy jak i  te największe.

Platforma Transferu Technologii jest oparta na modelu otwartych innowacji, z której mogą z niej korzystać wynalazcy, jednostki naukowe i firmy. Dostęp do zasobów Platformy jest bezpłatny. ARP będzie zapewniać każdemu użytkownikowi usługi doradcze oraz profesjonalną pomoc przy wprowadzaniu ofert do baz Platformy.

Co daje PTT?

  • efektywne narzędzie prezentacji swojej technologii,
  • nawiązanie współpracy z chętnymi do komercjalizacji technologii,
  • biorca technologii otrzymuje bezpośredni dostęp do innowacyjnych rozwiązań,
  • możliwość zgłoszenia za pośrednictwem platformy zapotrzebowania na dany rodzaj technologii.

ARP planuje także pozyskać 120 mln zł z funduszy unijnych na rozwój PTT. Większość tych środków zostanie przeznaczona na dofinansowanie zakupu technologii i usług doradczych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw.

To pierwszy krok do udanej wymiany wiedzy między firmami, a także między firmami a światem nauki, które często w Polsce działają obok siebie. Na PTT są już KGHM oraz Polska Grupa Zbrojeniowa, dziś to grono powiększa się o Polską Grupę Energetyczną, Eneę i Lotos. Cieszę się, że do platformy przystępują spółki w moim nadzorze, które jako narodowe czempiony powinny przecierać szlak dla innych firm, także dzieląc się opracowywanymi technologiami – powiedział Włodzimierz Karpiński, minister Skarbu Państwa.


Obecnie PTT oferuje ponad 500 rozwiązań technologicznych z 12 branż: medycyna, biotechnologia i farmacja, energetyka i paliwa, górnictwo i hutnictwo, ochrona środowiska, branża drzewno-papiernicza, chemia, branża elektromaszynowa, branża spożywcza, budownictwo, opakowania i poligrafia, telekomunikacja/TCI.

mat. ARP

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl