Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Jednostka wentylacyjna Aerastar Comfort

Redakcja RI  |  10.06.2015
Aerastar Comfort
Aerastar Comfort
fot. Junkers

Junkers prezentuje nową centralę wentylacyjną z funkcją odzysku ciepła (rekuperacją).

System Aerastar Comfort przeznaczony jest do stosowania w domach jednorodzinnych i stanowi wygodną alternatywę dla klasycznego wietrzenia pomieszczeń. Rozwiązanie marki Junkers pomaga zaoszczędzić od 30 do 50% kosztów energii i ogrzewania w nowych budynkach.

Centralne urządzenie wentylacyjne wyprowadza powietrze z pomieszczeń z dużą ilością wilgoci typu: kuchnia, łazienka, pomieszczenia gospodarcze. Wprowadza natomiast świeże powietrze do przestrzeni mieszkalnej i pokoi. Ciepło z powietrza wywiewanego z pomieszczeń przekazywane jest poprzez wymiennik ciepła do powietrza nawiewanego. Dzięki temu odzyskujemy aż do 91% ciepła z usuwanego powietrza.

Aerastar Comfort to także rozwiązanie dla alergików. W lecie zastosowane w systemie filtry zatrzymują nie tylko insekty, ale też najbardziej uciążliwe dla osób uczulonych pyłki. Systemy Aerastar Comfort mają atest Niemieckiego Instytutu Techniki Budowlanej (DIBt) oraz certyfikat wydany przez Instytut Budownictwa Pasywnego (PHI).

Czytaj więcej o innych produktach OZE >> Lekkie kolektory

Urządzenia Aerastar Comfort marki Junkers są dostępne w trzech wariantach:

  • LP 140-2 dla domów szeregowych, oferujący nominalną wydajność przepływu do 140 metrów sześciennych na godzinę (m³/h),
  • LP 230-2 dla domów jednorodzinnych oferujący nominalną wydajność przepływu 230 m³/h,
  • LP 350-2 dla większych domów jednorodzinnych oferujący nominalną wydajność przepływu do 350 m³/h.

Obliczona sprawność odzysku ciepła (EN 13141-7) wynosi we wszystkich modelach ok. 90%.

Obudowa wykonana z polistyrenu ekspandowanego (EPS) zapewnia optymalne odprowadzanie kondensatu i niski poziom emisji dźwięku.

Wszystkie przyłącza wentylacyjne są wyprowadzone do góry, Aerastar Comfort można eksploatować w wersji prawo i lewostronnej.

W przypadku temperatury zewnętrznej poniżej -3°C zintegrowana nagrzewnica wstępna ogrzewa zasysane powietrze. Przeciwprądowy wymiennik ciepła jest wykonany z odpornego na kondensat aluminium.

Dystrybucja powietrza
W przypadku głównych przewodów systemu dystrybucji powietrza, rury wykonane są z ekspandowanego polipropylenu (EPP). Są one bardzo lekkie i łatwe w instalacji, odporne na dyfuzję oraz zaizolowane. Rozdział i odprowadzanie powietrza nawiewnego i wywiewnego w budynku odbywa się za pośrednictwem nowego systemu rur okrągłych lub systemu płaskich kanałów wykonanych z tworzywa sztucznego.

Gładka, antystatyczna i antybakteryjna powłoka wewnętrzna gwarantuje higieniczną eksploatację systemu. Kanały, także w punktach połączeń, osiągają maksymalną wysokość 50 mm. Skrzynka rozdzielcza powietrza wykonana z tworzywa sztucznego jest elastyczna w montażu.

Uruchomienie i obsługa systemu
Ustawienie parametrów, takich jak temperatury graniczne lub wartości zadane, odbywa się za pomocą panelu sterującego lub złącza USB. Odpowiednie oprogramowanie umożliwia instalatorowi konfigurację systemu na laptopie. Użytkownicy mogą obsługiwać system Aerastar Comfort za pomocą pulpitu obsługowego w obudowie lub pilota.

mat. Junkers

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl