Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Ciepłownictwo wykorzysta chłód

Agregaty chłodnicze zostaną wykorzystane na potrzeby projektu ciepłowniczego w Szwajcarii
Redakcja RI  |  06.08.2015
Agregaty chłodnicze zostaną wykorzystane na potrzeby projektu ciepłowniczego w Szwajcarii
Agregaty chłodnicze zostaną wykorzystane na potrzeby projektu ciepłowniczego w Szwajcarii
fot. Pixabay

Pierwsza w Europie instalacja chłodzonego wodą śrubowego agregatu wody lodowej wykorzystującego nowy czynnik chłodniczy PUREtec o praktycznie zerowym współczynniku ocieplenia globalnego (Global Warming Potential - GWP) zostanie wykorzystana na potrzeby szwajcarskiej sieci ciepłowniczej.

Dwa chłodzone wodą śrubowe agregaty wody lodowej AquaForce® firmy Carrier stosujące nowy czynnik chłodniczy PUREtec™ zostały wybrane dla potrzeb innowacyjnego projektu ciepłowniczego w dzielnicy Plan-les-Ouates w Genewie, Szwajcaria. Agregaty z czynnikiem chłodniczym PUREtec HFO-1234ze(E), o niskim współczynniku GWP (ocieplenia globalnego), zapewniają 2,5 MW wydajności grzewczej ogółem, w zrównoważonym środowiskowo rozwiązaniu oferującym optymalną sprawność.

Czytaj także >> Systemy chłodzenia z cieczą pośredniczącą w energooszczędnych budynkach użyteczności publicznej

Pierwsza faza wielofunkcyjnego projektu deweloperskiego w Plan-les-Ouates umożliwia energooszczędny odzysk i ponowne wykorzystanie ciepła odpadowego z centrum przetwarzania danych zlokalizowanego na terenie projektu, zapewniając ogrzewanie lokalnych biur i innych obiektów. W ramach drugiej fazy, rozbudowana instalacja ma zapewnić ogrzewanie dla 3 000 domów jednorodzinnych usytuowanych w planowanej strefie mieszkaniowej. Jest to pierwszy tego rodzaju projekt ciepłowniczy w Europie, który został oparty na chłodzonym wodą śrubowym agregacie chłodniczym wykorzystującym nowy czynnik chłodniczy PUREtec, spełniający wymagania nowego rozporządzenia Unijnego dotyczącego gazów fluorowanych.

Carrier SCS opracował i przetestował technologię w swojej fabryce w Montluel, we Francji. System został dostarczony przez Walter Meier Company, dystrybutora Carrier w Szwajcarii. Instalacja systemu została ukończona w czerwcu, a uruchomienie jest planowane na lipiec.

Przy wartości współczynnika ocieplenia globalnego GWP wynoszącego 7, PUREtec zmniejsza bezpośredni potencjał ocieplenia globalnego w porównaniu do tradycyjnych dla tego zastosowania czynników chłodniczych o 99,5%.

Carrier wykazał światową jakość, zdolności testowania oraz dostarczył przekonujący dowód na słuszność koncepcji, i jest dumny z tego, że może zaprezentować i wprowadzić to rewolucyjne rozwiązanie w Europie razem ze swoim partnerem dystrybucyjnym. Jesteśmy naprawdę dumni z tego, że mogliśmy dostarczyć pierwszą w Europie instalację wykorzystującą chłodzony wodą śrubowy agregat chłodniczy stosujący nowy czynnik chłodniczy PUREtec o bardzo niskim współczynniku ocieplenia globalnego - powiedział Didier Genois, dyrektor ds. inżynierii i marketingu HVAC na Europę, UTC Building & Industrial Systems.

Mat. Carrier

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl