Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Automatyka budynkowa na PŁ

Nowa specjalizacja na Politechnice Łódzkiej
Redakcja RI  |  12.10.2015
Porozumienie między Politechniką Łódzką a Schneider Electric
Porozumienie między Politechniką Łódzką a Schneider Electric
Schneider Electric

Na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja – "Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami".

Stopniowo rośnie zapotrzebowanie na wykwalifikowanych specjalistów w zakresie zarządzania energią. W związku z tym firma Schneider Electric oraz Politechnika Łódzka podpisały umowę o współpracy. Na uczelni ruszy nowa, jedyna w Polsce specjalizacja – "Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami".

W celu utrzymania zapotrzebowania na energię na stałym poziomie, przy rosnących potrzebach miast i ludności konieczne są inwestycje m.in. w technologie inteligentnych budynkówsystemy automatyki i zarządzania energią, które pozwalają oszczędzić nawet do 30% energii.

Edukacja

Współpraca między uczelnią a Schneider Electric obejmuje m.in. szkolenia i specjalistyczne kursy oraz staże naukowe dla pracowników dydaktycznych Politechniki Łódzkiej. Przedstawiciele firmy będą opiniować programy nauczania oraz proponować wprowadzanie nowych treści opartych o najnowsze stosowane w firmie technologie.

Czytaj także >> KNXecoBMS – otwarty standard automatyki do budynków energooszczędnych

Uczelnia może też liczyć na wsparcie w wyposażeniu laboratoriów niezbędnych dla prowadzenia badań i kształcenia w zakresie unikatowego w Polsce kierunku "Systemy Sterowania Inteligentnymi Budynkami". Najlepsi studenci będą mogli odbyć praktyki zawodowe, organizowane będą także warsztaty, wykłady i spotkania z praktykami biznesu pracującymi w firmie Schneider Electric. Ponadto, najlepsi absolwenci będą mogli liczyć na zatrudnienie w firmie, a autorzy najlepszych prac dyplomowych związanych z innowacyjnymi rozwiązaniami i zastosowaniami produktów firmy na stypendia i nagrody.

Schneider Electric, dostrzegając główne wyzwania, jakie niesie ze sobą wzrost zapotrzebowania na energię, pragnie podzielić się specjalistyczną wiedzą i doświadczeniem z młodym pokoleniem. Z tego powodu została nawiązana współpraca pomiędzy Schneider Electric a Politechniką Łódzką, w ramach której studenci będą mogli kształcić się na specjalizacji związanej z nowoczesnymi technologiami w obszarze automatyki budynkowej. Głównym celem współpracy jest wykształcenie ekspertów w zakresie nowoczesnych rozwiązań automatyki budynkowej. Im więcej studenci będą mieć kontaktu z tymi technologiami w toku studiów, tym lepiej będą przystosowani do swojej pracy zawodowej w przyszłości – mówi Jacek Łukaszewski, Prezes Zarządu Schneider Electric.


Mat. Schneider Electric

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl