Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Samsung wprowadza nową linię urządzeń

Redakcja RI  |  30.10.2015
Samsung wprowadza nową linię urządzeń
Samsung wprowadza nową linię urządzeń
Fot. Samsung

Firma Samsung Electronics poinformowała na forum Samsung AC Forum 2015 w Korei o wprowadzeniu na rynek nowych urządzeń klimatyzacyjnych Alll Way Cassette, DVM Module Chiller, nowej wersji DVM S 30HP oraz nowego systemu klimatyzacji typu VRF z wydmuchem bocznym DVM S Eco 14HP.

Wszystkie te innowacyjne urządzenia w dziedzinie systemów HVAC zmienią branżę klimatyzacyjną poprzez podniesienie parametrów efektywności energetycznej i wydajności, maksymalizację dostępnej przestrzeni oraz zwiększenie komfortu chłodzenia.

W odbywającym się w Korei Samsung AC Forum 2015 weźmie udział 750 globalnych partnerów firmy i przedstawicieli mediów. Począwszy od bieżącego miesiąca aż do pierwszej połowy 2016 roku Samsung AC Forum będzie prowadzone w 117 miastach w 50 krajach.

Czytaj także >> Uniwersalne systemy klimatyzacji Samsung serii Free Joint Multi

Na imprezę zostanie zaproszonych ponad 9000 globalnych partnerów i przedstawicieli mediów, którym przedstawione zostaną informacje na temat najnowszych produktów firmy Samsung oraz jej planów w dziedzinie urządzeń klimatyzacyjnych.

Na pierwszym forum firma Samsung przedstawiła swój plan współpracy ze światowej sławy ekspertami – architektami i pracownikami naukowymi wielu uczelni – w ramach różnorodnych projektów, które ściśle łączą się z Internetem Rzeczy (IoT) w pomieszczeniach mieszkalnych przyszłości.

– Wraz z wprowadzeniem nowej oferty urządzeń stawiamy sobie za cel osiągnięcie do roku 2020 sprzedaży rocznej na poziomie 10 mld USD oraz pozycji lidera w zakresie systemów klimatyzacji – powiedział BK Yoon, President and CEO of Consumer Electronics Business, Samsung Electronics.

Wielokierunkowy klimatyzator kasetonowy

Innowacyjna konstrukcja urządzenia All Way Cassette zmienia zasady przepływu powietrza. Zamontowany wewnątrz modelu nowatorski i niespotykany w innych urządzeniach wentylator zapewnia całkowicie poziomy przepływ tworzący w pomieszczeniu warstwy schłodzonego powietrza.

Okrągła fala stabilnie reguluje temperaturę w pomieszczeniu, zapewniając równomierne rozprowadzanie powietrza we wszystkich kierunkach. Bezłopatkowa regulacja przepływu zapewnia szybkie i komfortowe chłodzenie bez zimnych podmuchów, poprzez zapewnienie wykorzystania pełnej objętości powietrza w porównaniu z tradycyjnymi, 4-kierunkowymi urządzeniami kasetonowymi, w których może dochodzić do strat przepływu na poziomie nawet do 25% wydatku.

Rozwiązanie to umożliwiło zwiększenie efektywności i komfortu chłodzenia.

Model All Way Cassette łączy efektywność z nowoczesnym wzornictwem, które komponuje się z każdym wnętrzem. Urządzenie wyposażone jest w stylowy panel i intuicyjny wyświetlacz do zarządzania poziomem nawiewu. Użytkownicy mają do wyboru trzy różne ustawienia z oddzielną regulacją przepływu powietrza w układzie poziomym, pionowym i strefowym.

Łatwy w montażu klimatyzator może być również zamontowany jako element sufitu lub jako element niezabudowany, co zapewnia maksymalną elastyczność, jeśli chodzi o możliwości dopasowania modelu do wystroju każdego pomieszczenia.

Użytkownicy mogą ponadto korzystać z pilota, który ułatwia sterowanie pracą urządzenia. W skład wyposażenia dodatkowego wchodzi też specjalny zestaw Virus Doctor neutralizujący alergeny, bakterie oraz wirusy obecne w powietrzu wewnętrznym. Skuteczność działania jonizatora Samsung została potwierdzona na rynku polskim badaniami i wydaniem certyfikatu przez TUV Rheinland.

Nowa generacja urządzeń typu VRF: Samsung DVM S 30HP

Nowy model DVM S 30HP to jedyna jednostka monoblok tej mocy na rynku. Zajmuje mniejszą powierzchnię oraz jest prostsza i tańsza w montażu niż standardowe urządzenia. Szereg jej nowatorskich funkcji przekłada się na znaczące zwiększenie wydajności chłodzenia i ogrzewania.

Urządzenie zostało dodatkowo wyposażone w hybrydowy wymiennik ciepła zwiększający powierzchnię wymiany ciepła oraz zoptymalizowany układ regulacji czynnika chłodniczego, który pozwala uzyskać wzrost wydajności pracy urządzenia. Posiada ono także nowy, owalny dyfuzor wentylatorów, który redukuje opory przepływu powietrza oraz pozwala zwiększyć jego wydatek.

Zastosowany w DVM S 30HP innowacyjny system wykrywania nieszczelności spełnia również rygorystyczne wymogi regulacyjne w zakresie bezpieczeństwa. W przypadku wykrycia nieszczelności system automatycznie zaczyna wypompowywać czynnik chłodniczy i zamyka wszystkie zawory, tak aby można go było odizolować w urządzeniu.

DVM S Eco 14HP: nowy agregat VRF z wyrzutem poziomym powietrza

DVM S Eco 14HP jest nowym agregatem systemu VRF z wyrzutem poziomym powietrza zaprojektowanym jako pojedyncze urządzenie zewnętrzne do montażu w budynkach mieszkalnych i biurowych.

W innowacyjnym modelu DVM S Eco 14 HP zastosowano sprężarkę typu Inverter Scroll Compressor oraz nową konstrukcję lamelek skraplacza, które poprawiają wydajność ogrzewania i zwiększają przepływ powietrza w porównaniu do tradycyjnych urządzeń typu VRF z wyrzutem poziomym.

Zwiększona moc modelu DVM S Eco oznacza, że ​​zamiast wielu kosztownych rozwiązań do obsługi klimatyzacji w mieszkaniu lub budynku biurowym potrzebne jest tylko jedno urządzenie zewnętrzne. Nowy model obsługuje również instalację o długości do 160 m z maksymalną wysokością montażową do 50 m.

DVM S Eco 14HP zajmują  mniej miejsca od jednostek z wyrzutem pionowym, co pozwala na lepsze wykorzystanie przestrzeni w budynku. Możliwość wyprowadzenia instalacji chłodniczej w czterech kierunkach pozwala z kolei na wygodny montaż.

Energooszczędny system klimatyzacji DVM Module Chiller

DVM Module Chiller to nowe agregaty wody lodowej wykorzystujące technologię VRF od lat stosowaną przez firmę Samsung.

W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie na wodne systemy HVAC po zaostrzeniu unijnych przepisów dotyczących dopuszczalnych poziomów gazów fluorowanych firma Samsung zaprojektowała system kompaktowych, inwerterowych agregatów wody lodowej umożliwiający łączenie urządzeń w moduły zależnie od potrzeb danego budynku.

Dzięki znacznemu zmniejszeniu w systemie poziomów czynnika chłodniczego w porównaniu z tradycyjnymi urządzeniami chłodzącymi nowy produkt firmy Samsung spełnia nie tylko wymagania w zakresie aktualnych obowiązujących w UE w 2015 roku poziomów kwotowych czynników chłodniczych, ale jest również zgodny z kryteriami planowanych dalszych redukcji (35% w 2018 roku).

W innowacyjnym systemie DVM Module Chiller zastosowano sprężarkę inwerterową BLDC z technologią Flash Injection, sprawdzoną w oferowanych przez Samsung systemach DVM S, która zapewnia dużą wydajność cieplną przy jednoczesnym zachowaniu zwiększonej sprawności energetycznej. Urządzenie pozwala obniżyć też koszty eksploatacji w porównaniu z  tradycyjnymi systemami wody lodowej.

System klimatyzacji DVM Module Chiller zapewnia wysoką wydajność grzewczą przy niskich temperaturach zewnętrznych i pracę w trybie ogrzewania do -25°C. System jest przystosowany do pracy z zasobnikami lodu, które pozwalają zwiększyć efektywność instalacji chłodzenia budynku w czasie letnich upałów.

Mat. Samsung

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl