Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Konferencja PORT PC na INSTALACJACH

 PORT PC  |  22.12.2015
Konferencja PORT PC na INSTALACJACH
Konferencja PORT PC na INSTALACJACH
fot. PORT PC

Już w kwietniu kolejna odsłona Międzynarodowych Targów Instalacyjnych INSTALACJE 2016. Podobnie jak dwa lata temu, również teraz jedną z imprez towarzyszących temu wydarzeniu będzie konferencja organizowana przez Polską Organizację Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).

Tym razem spotkanie będzie przebiegało pod hasłem "Bądźmy gotowi na zmiany" i jest kierowane przede wszystkim do instalatorów i projektantów systemów grzewczych jak też do wszystkich osób zainteresowanych tematyką pomp ciepła i budynków energooszczędnych.

Zainteresowanie uczestników konferencji powinien wzbudzić przegląd dostępnych w Polsce programów dofinansowań instalacji z pompami ciepła.

Część spotkania będzie również poświęcona nowym warunkom technicznym WT 2017, których wejście w życie wprowadzi spore zmiany w podejściu do rozwiązań ogrzewania i przygotowania c.w.u. w nowych budynków.

Zaostrzenie warunków technicznych od stycznia 2017 roku, w praktyce zachęci do stosowania pomp ciepła a zarazem uniemożliwi stosowanie kotłów węglowych w nowych budynkach jednorodzinnych.

Konsekwencje tych zmian w pierwszej kolejności odczują architekci i projektanci takich obiektów oraz instalatorzy, którzy z odpowiednim wyprzedzeniem muszą się przygotować do nadchodzącej rzeczywistości.

Uczestnicy Konferencji PORT PC zostaną wprowadzeni w tematykę nadchodzących zmian w technice grzewczej. Podczas spotkania omówione zostaną praktyczne aspekty "Wytycznych Projektowania Wykonania i Odbioru Instalacji z Pompami Ciepła" dotyczących zapobiegania szkód w systemach grzewczych w których nośnikiem ciepła jest woda (cz. 4 i 5 Wytycznych PORT PC).

Zobacz także >> MCE - MOSTRA CONVEGNO EXPOCOMFORT 2016

Przedstawione zostaną poruszane w nich zagadnienia oraz znaczenie prawne (np. w odniesieniu do uzyskania świadczeń gwarancyjnych). W ramach pakietu konferencyjnego każda zarejestrowana na Konferencję PORT PC osoba otrzyma komplet tych Wytycznych. 

Mając świadomość jak istotne znaczenie ma przygotowanie polskich instalatorów do realizacji wymagań wynikających z rozporządzeń i dyrektyw UE, podczas Konferencji PORT PC zostaną szczegółowo omówione skomplikowane przepisy etykietowania energetycznego systemów i urządzeń grzewczych. Mimo iż obowiązują one już od września br. wciąż budzą spore wątpliwości zwłaszcza w odniesieniu do pomp ciepła.

Zobacz wytyczne PORT PC >>

Eksperci PORT PC odpowiedzą m.in. na pytanie jak prawidłowo korzystać z danych zawartych w kartach i etykietach produktów oraz zestawów.

Doświadczenie Konferencji PORT PC podczas ostatnich Targów INSTALACJE pokazało, że dużym zainteresowaniem cieszy się formuła, w której przewidziany jest czas na szeroką dyskusję. Organizatorzy konferencji wzięli to pod uwagę również tym razem, spotkanie to po części będzie więc miało charakter warsztatów.

Konferencja PORT PC "Bądźmy gotowi na zmiany" odbędzie się w drugim dniu Targów INSTALACJE 26 kwietnia 2016 roku.

Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie tę datę w kalendarzu.

Rejestracja na Konferencję ruszy pod koniec stycznia.

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
instalacje 2016 | 
konferencja | 
port pc | 
pompy ciepła | 
wytyczne | 
2016

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl