Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Warszawie

Redakcja RI  |  18.05.2016  |  1
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Warszawie
Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Warszawie
fot. REECO

W dniach od 19 do 21 października 2016 roku odbędzie się 6. edycja RENEXPO® Poland Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Warszawskim Centrum EXPO XXI, które są organizowane przez REECO Poland. To prestiżowe spotkanie przeznaczone jest dla wszystkich, którzy cenią niezależność i wierzą w przyszłość OZE.

Podczas 6. Edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Warszawie RENEXPO Poland odbędą się liczne konferencje branżowe i spotkania kooperacyjne. To propozycja dla tych, którzy chcą zgłębiać najnowsze informacje o energetyce odnawialnej i pozyskać nowe, interesujące kontakty biznesowe. Inwestowanie w OZE jest bardzo opłacalnym przedsięwzięciem, o czym przekonało się już wielu właścicieli gospodarstw i inżynierów projektujących instalacje wykorzystujące potencjał energetyki odnawialnej.

Każdy z uczestników podczas targów dowie się np. dlaczego warto inwestować w pompy ciepła, fotowoltaikę czy biogazownię, pozna zasady ich efektywnego działania i nauczy się wykorzystywać ich zalety.

Czytaj także: Innowacyjne dworce z pompami ciepła >>

Tematyka targów to także rozsądne zarządzanie energią odnawialną, innowacyjne sposoby jej wykorzystania w życiu codziennym z korzyścią dla indywidualnych biznesów, a także dystrybucja energii i przemyślana polityka energetyczna. Dyrektywy europejskie ze względu na ogromne zanieczyszczenie środowiska ekologicznego nakładają na Polskę pewne ograniczenia, co motywuje do zmiany myślenia o dotychczasowych sposobach pozyskiwania źródeł energii.

Wykorzystywanie OZE we własnym biznesie powoduje wiele korzyści. Prowadzi m.in. do niezależności energetycznej, która powinna być dla nas jednym z najważniejszych priorytetów ze względu na ograniczone surowce konwencjonalne i regulacje prawne Unii Europejskiej. Główną zaletą korzystania ze źródeł energii odnawialnej jest to, że możemy w realny sposób zaoszczędzić, co będzie dla nas odczuwalne i jednocześnie skupić się na tym, aby żyć w ekologicznym środowisku dokładnie tak, jak pragniemy.

Zobacz jakie są możliwości wykorzystania OZE w Polsce >>

Decydując się na to, korzystamy z surowców niewyczerpalnych i darmowych. Nie musimy obawiać się rosnących cen energii ze źródeł konwencjonalnych ani uzależniać się od zakładów energetycznych. Z ekonomicznospołecznego punktu widzenia takie rozwiązanie ma szereg zalet: sprzyja powstawaniu zielonych miejsc pracy, obniża stopę bezrobocia wśród lokalnej społeczności i wzmacnia gospodarkę.

Warto wziąć udział w wielu specjalistycznych konferencjach branżowych w ramach RENEXPO® Poland, ponieważ jest to ogromna szansa do zdobycia nowych klientów dla własnej firmy i zaprezentowania wielu interesujących tendencji z zakresu najnowszych badań, energetyki i nowoczesnych technologii.

Ponadto, pozyskując energię w ekologiczny sposób przyczyniamy się do zmniejszenia emisji zanieczyszczeń w powietrzu i ilości szkodliwych odpadów, co ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Korzystając z alternatywnych źródeł energii, unikamy przerw w dostawie prądu, wysokich cen za użytkowanie energii elektrycznej a także wspieramy wiejskie gospodarstwa.

Zobacz też: Zastosowanie mikrokogeneracji >>

W poprzedniej edycji targów RENEXPO® Poland wzięło udział 110 wystawców, a liczba odwiedzających wynosiła prawie 4000 osób. Natomiast w konferencjach branżowych poświęconych wszechstronnym zagadnieniom branżowym wzięło udział 1118 osób. Uczestnictwo w 6. Edycji Targów to szansa na zaprezentowanie oferty własnej firmy, poszerzenie dotychczasowej wiedzy o energetyce i ekologii oraz rozwiązanie wielu codziennych problemów.  

Podczas tego szczególnego wydarzenia każdy uczestnik targów będzie mógł poznać branżowe know how i dowiedzieć się jak rozsądnie i z sukcesem inwestować w alternatywne źródła energii. W związku z tym warto wziąć udział w 6. Edycji Międzynarodowych Targów Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej w Warszawie jako sponsor lub wystawca z możliwością prezentacji swojej unikatowej oferty i dotarcia do szerokiej grupy odbiorców.

RENEXPO® Poland organizowane przez REECO Poland to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w obszarze energetyki odnawialnej i efektywności energetycznej w polskim kalendarzu imprez targowych. Tegoroczna odsłona tego wydarzenia będzie się koncentrowała na głównych źródłach energii odnawialnej w kraju: fotowoltaice, biomasie, biopaliwach, biogazie, energii wodnej, wiatrowej, a także pompach ciepła i budownictwie energooszczędnym.

Więcej informacji na: www.renexpo-warsaw.com

Mat. REECO

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
rnexpo | 
targi | 
oze | 
efektywność energetyczna | 
warszawa

Komentarze

(1)
Niewiekaan | 27.09.2016, 11:16
Super, wybieram się!
   1 / 1   

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl