Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Relacja z konferencji "Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem"

Waldemar Joniec  |  07.06.2016
Relacja z konferencji "Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem": promotorzy i laureaci
Relacja z konferencji "Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem": promotorzy i laureaci
fot. WJ

W dniu 6 maja 2016 roku na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska Politechniki Białostockiej odbyła się V Międzynarodowa Konferencja Naukowa "Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem". Jej celem jest doskonalenie warsztatu naukowego oraz sztuki prezentacji początkujących naukowców oraz prezentacja prac w zakresie inżynierii i ochrony środowiska.

Ta inicjatywa Wydziału oraz Koła Młodych PZITS i Koła Naukowego Inżynierii Środowiska przyciąga z coraz szersze grono uczestników. W tym roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 150 uczestników z 24 uczelni z Polski oraz z 5 zza granicy -  3 z Ukrainy i 2 z Turcji.

Po raz trzeci na konferencji odbyła się uroczyste rozstrzygnięcie Konkursu na Najlepsze Prace Dyplomowe Absolwentów Kierunków Inżynieria i Ochrona Środowiska organizowanego przez Zarząd Oddziału PZiTS w Białymstoku i WBiIŚ PB.

Komisja Konkursowa nagrodziła pracę  "Zagrożenia antropogeniczne wód wybranej zlewni" mgr inż. Agnieszki Wysmułek i wyróżniła sześć prac autorstwa mgr. inż.: Rafała Tomaszewicza, Piotra Jakubowskiego, Agnieszki Andrzejewskiej, Bartosza Baranowskiego, Małgorzaty Andruszkiewicz oraz  Marty Niedźwieckiej.

Na postawie niektórych z nich powstaną artykuły, które zaprezentujemy w RI.

Czytaj także: Relacja z konferencji OSA >>

Konferencja przebiegała w 4 sesjach tematycznych: wody powierzchniowe i podziemne, ścieki i osady ściekowe, gospodarka odpadami i ekoenergetyka, sieci i instalacje sanitarne oraz ochrona środowiska i ekoinżynieria. Młodzi przyszli naukowcy dyskutowali o problemach inżynierii środowiska na wielu płaszczyznach proponując m.in. jak można usprawnić systemy kanalizacyjne i wodociągowe, jak zwiększyć efektywność oczyszczania wody i ścieków oraz unieszkodliwiania osadów, jak wykorzystać nowe źródła energii i ciepła, jak zaprojektować nowe urządzenia stosowane w inżynierii środowiska oraz jak zwiększyć świadomość ekologiczną społeczeństwa.

Przeczytaj relację z innej konferencji dla młodych inżynierów: Budownictwo w dobie nowoczesnego kształcenia >>

Wśród prelegentów wyłoniono trzech laureatów najlepszych referatów: Annę Dzimitrowicz za pracę Usuwanie szkodliwych jonów Cr(VI) z wód powierzchniowych za pomocą mikrowyładowania jarzeniowego generowanego pod ciśnieniem atmosferycznym w kontakcie z cieczą, Macieja Cholewińskiego za Koncepcję wykorzystania technologii biogazowych na potrzeby uzyskania samowystarczalności energetycznej gospodarstwa rolnego oraz Artura Grotha za Analizę zmienności opadów na obszarze zlewni Strzyży w Gdańsku.

Przyznano też wyróżnienia dla: Aleksandry Czylok - Tworzenie siedlisk przyrodniczych w procesie rekultywacji wyrobisk żwiru na przykładzie kopalni kruszyw w Zabłociu, Marcina Andrzeja Kruszewskiego - Zanieczyszczenia środowiska - zdrowie człowieka i pszczół, Macieja Kamińskiego - Skład morfologiczny odpadów komunalnych i przemysłowych a możliwości ich energetycznego zagospodarowania, Waldemara Studzińskiego - Modelowe biologiczne oczyszczanie ścieków zasobnych w filtry UV oraz Błażeja Smolińskiego - Zastosowanie technologii geotub w budownictwie hydrotechnicznym.

Wszystkie prace prezentowane na konferencji zostały zebrane i opublikowane w formie artykułów w 10 tomach monografii z serii "Inżynieria Środowiska – Młodym Okiem".

Następna konferencja za rok.

Waldemar Joniec

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak zapewnić bezpieczeństwo prac serwisowych » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl