Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Instalacja solarna SolarCool dla systemów HVACR od KLIMA-THERM

Redakcja RI  |  23.06.2016
Instalacja solarna SolarCool dla systemów HVACR od KLIMA-THERM
Instalacja solarna SolarCool dla systemów HVACR od KLIMA-THERM
fot. KLIMA-THERM

KLIMA-THERM wprowadza do oferty energooszczędne rozwiązanie wspomagające pracę systemu HVACR. Opatentowana technologia SolarCool, opracowana w Stanach Zjednoczonych, pozwala na pozyskanie energii słonecznej i wykorzystanie jej w układzie chłodniczym celem obniżenia zapotrzebowania na energię elektryczną sprężarki przy zachowaniu maksymalnej wydajności pracy urządzenia. Przekłada się to na oszczędności energii dochodzące nawet do 70%.

Innowacyjność objętej międzynarodowymi patentami technologii SolarCool polega na efektywnym wykorzystaniu odnawialnego źródła energii, czyli promieniowania słonecznego, w układzie chłodniczym. SolarCool zmniejsza zapotrzebowanie systemu HVACR na energię, a tym samym przyczynia się do znacznej redukcji jej zużycia i obniżenia kosztów eksploatacyjnych. Urządzenie pracuje przy tym z maksymalną możliwą wydajnością pozwalając na oszczędność energii elektrycznej sięgającą aż do 70%.

Czytaj także: KLIMA-THERM wraz z klientami we Włoszech >>

Głównym elementem instalacji SolarCool jest panel słoneczny, który absorbuje promieniowanie UV ogrzewając czynnik chłodniczy.

SolarCool jest kompletnym rozwiązaniem znajdującym zastosowanie we wszelkiego rodzaju instalacjach chłodniczych. Może stanowić uzupełnienie większości już istniejących systemów klimatyzacji typu split, multi split i VRF – pracujących zarówno w trybie chłodzenia, jak i grzania, agregatów wody lodowej, agregatów skraplających oraz instalacji chłodniczych i systemów grzewczych.

Zobacz także: Laureat konkursu Lider Instalacji 2016: Gazowa pompa ciepła YANMAR Klima-Therm >>

Zasadniczą korzyścią płynącą z zastosowania technologii SolarCool jest oszczędność kosztów eksploatacyjnych systemu chłodniczego. Według danych producenta SolarCool International z siedzibą w Wielkiej Brytanii, instalacja SolarCool współpracująca z układem chłodniczym o mocy 1MW jest w stanie przynieść oszczędności w poborze energii sięgające 100 000 kWh w perspektywie zaledwie dwóch miesięcy eksploatacji.

W wyniku zachodzących zjawisk obniża się zapotrzebowanie systemu HVACR na energię konwencjonalną, ponieważ sprężarki zaczynają pracować z mniejszym obciążeniem. W związku ze wzrostem energii kinetycznej cząsteczek gazu, znaczna część ciśnienia wytwarzanego w wyniku powstania dodatkowego ciepła uwalniana jest poprzez zwiększenie strumienia masowego czynnika chłodniczego. W rezultacie urządzenie pracuje z maksymalną swoją wydajnością przy znaczącej redukcji zapotrzebowania na energię elektryczną – tłumaczy zasadę działania technologii SolarCool Paweł Deska, Zastępca Dyrektora ds. Technicznych w Grupie KLIMA-THERM. – Warto podkreślić, iż głównym czynnikiem wpływającym na kształt całego procesu jest intensywność promieniowania, a nie temperatura otoczenia. Im intensywniejsze promieniowanie UV, tym wyższa temperatura czynnika chłodniczego i tym większy poziom efektywności energetycznej systemu HVACR – dający oszczędności sięgające nawet 70 proc. – dodaje Paweł Deska.
SolarCool rewolucjonizuje dotychczasowe myślenie o energooszczędności i efektywności systemów HVACR. To innowacyjny produkt, który bez wątpienia wzmocni kompetencje Grupy KLIMA-THERM w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań spełniających oczekiwania inwestorów względem optymalizacji kosztów eksploatacyjnych. Co więcej, SolarCool doskonale wpisuje się w misję naszej firmy promującą rozwiązania przyjazne dla człowieka i środowiska. Redukcja zużycia energii elektrycznej przy wsparciu technologii opartych na źródłach odnawialnych to podążanie za bliską nam ideą działania w poszanowaniu środowiska naturalnego – argumentuje Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie KLIMA-THERM

Systemy chłodnicze i grzewcze wspomagane instalacją SolarCool z powodzeniem funkcjonują na całym świecie. Tylko na przestrzeni ostatnich trzech lat SolarCool zaimplementowano w ponad 6 tys. obiektów komercyjnych.

Wśród odbiorców tej technologii znalazły się m.in. koncerny tj. Sodexo, Texaco, PizzaHut, Budweiser czy organizacje rządowe tj. Ministerstwo Obrony Wielkiej Brytanii. W Polsce wyłącznym dystrybutorem technologii SolarCool jest Grupa KLIMA-THERM.

Mat. KLIMA-THERM

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czego możesz się spodziewać po nowych kurtynach powietrznych »

systemy wentylacyjne

 Jesteś instalatorem praktykującym? Skorzystaj z usłaug tej hurtowni »

Wybierz klimatyzator dopasowny do wymagań pomieszczenia »
klimatyzatory klimatyzacja
docenim jakość » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Znajdź sposób na walkę z wilgocią w łazience »

wentylatory do łazienke

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 Wentylacja w przemyśle - poznaj jej arkana »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
wentylatory detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Jaki rekuperator nadaje się do budynków jednorodzinnych »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
9/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 w typowych projektach
  • - Regulacja ciśnienia i strumienia powietrza
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl