Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Eurovent Summit w Polsce - bądź tam koniecznie

Redakcja RI  |  06.07.2016

W dniach od 27 do 30 września 2016 w Krakowie odbędzie się jedno z najważniejszych tegorocznych europejskich wydarzeń branżowych – 2016 Eurovent Summit.

W tym roku po raz pierwszy cześć spotkań organizowana jest w formule otwartej dla wszystkich uczestników a dla polskich producentów przygotowano specjalne seminarium o trendach rozwoju systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz nowych wymaganiach dla produktów.

Dla czytelników RI zniżka 50-proc.!

P
odaj na stronie www.eurovent-summit.eu kod promocyjny: RynekInstalacyjny-Subscribers

Oznacza to, że udział we wszystkich konferencjach czterodniowego wydarzenia kosztuje jedynie 324 zł (netto).

W tych dniach Kraków będzie gościł przedstawicieli ponad 300 wiodących producentów z branży wentylacyjnej, klimatyzacyjnej i chłodniczej, oraz przedstawicieli organizacji mających realny wpływ na kształt rozwoju branży.

Impreza jest organizowana przez Eurovent Association, Eurovent Certita Certification (ECC) i Eurovent Market Intelligence (EMI) we współpracy z wiodącymi organizacjami takimi jak REHVA, eurammon i Stowarzyszenie Polska Wentylacja.

W trakcie 2016 EuroventSummit odbędzie się ponad 40 spotkań o różnym charakterze I tematyce.  Będą to m.in. spotkania grup produktowych i grup projektów specjalnych, komitetów programów certyfikacyjnych (ECC), komitetu biura statystycznego (EMI) i komitetów stowarzyszenia REHVIA.

Tak duża liczba spotkań w trakcie jednej imprezy daje wyjątkową możliwość nawiązania wielu wartościowych kontaktów biznesowych i wymiany informacji technicznej w obrębie różnych kategorii produktowych.

W tym roku po raz pierwszy cześć spotkań organizowana jest w formule otwartej umożliwiającej udział w nich wszystkim uczestnikom, niezależne od tego czy są członkami Eurovent, czy uczestniczą w programie certyfikacji Eurovent bądź przynależą do danej grupy produktowej.

Jest to niewątpliwa okazja dla przedstawicieli polskiego przemysłu, jak również wszystkich zainteresowanych osób związanych z branżą, do zapoznania się "na żywo" ze strukturą, specyfiką i zakresem działalności poszczególnych grup funkcjonujących w ramach Eurovent Association, Eurovent Certita Certification i EMI oraz poznania ludzi, którzy tworzą te struktury.

Szczególną atrakcją przeznaczonych dla polskich uczestników jest seminarium pod nazwą IndoorClimat 2030, obejmujące blok prelekcji prowadzonych w całości w języku polskim. Prelegentami będą uznani eksperci akademiccy oraz przedstawiciele Eurovent, a wykłady będą miały bezpośredni i praktyczny charakter.

Tematyka seminarium będzie dotyczyła trendów rozwojowych systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych oraz ich roli w zapewnieniu odpowiedniej efektywności energetycznej budynków jak również jakości klimatu wewnętrznego. Ponadto europejskich regulacji prawnych w zakresie systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych, nadchodzących kluczowych zmian normalizacyjnych w zakresie filtrów do wentylacji ogólnej  jak również roli i zasad funkcjonowania programów certyfikacyjnych Eurovent Certified Performance

Program:

  • dr inż. Piotr Bartkiewicz z Politechniki Warszawskiej pokaże na przykładach jak istotny wpływ na charakterystykę energetyczną budynku mają systemy wentylacyjne i klimatyzacyjne – w szczególności sposób ich zaprojektowania, wykonania i eksploatacji, ale również wiarygodność deklarowanych przez producentów parametrów zastosowanych urządzeń. Omówione zostaną zmiany w podejściu inwestorów do zagadnień efektywności energetycznej oraz najnowsze techniki symulacyjne pozwalające projektantom wybrać optymalne rozwiązanie z uwzględnieniem wykorzystania najnowszych dostępnych technologii. Powyższe kwestie zostaną także skonfrontowane z aktualnymi oraz nadchodzącymi wymaganiami dyrektywy EPBD oraz Ekoprojektu;
  • dr inż. Jerzy Sowa z Politechniki Warszawskiej omówi zagadnienia dotyczące jakości powietrza wewnętrznego w budynkach i jej wpływu na kwestie takie jak komfort życia oraz wydajność pracy -  w odniesieniu, z jednej strony do rosnącej tendencji poprawy efektywności energetycznej budynków, a z drugiej do średnio i długoterminowych oszczędności kosztów ochrony zdrowia dzięki poprawie klimatu wewnętrznego. Omówione zostaną także aktualnie dostępne najbardziej efektywne energetycznie technologie służące poprawie jakości powietrza;
  • dr inż. Kazimierz Wojtas - członek Komitetu Technicznego PKN ds. wentylacji i klimatyzacji przedstawi informacje o nadchodzących zasadniczych zmianach w klasyfikacji filtrów do wentylacji ogólnej w związku z planowaną na początku przyszłego roku publikacją normy EN-ISO 16890, która docelowo w przeciągu kilkunastu miesięcy zastąpi normę EN 779.  Podjęta zostanie próba odpowiedzi jakie konsekwencje niesie za sobą ta zmiana dla producentów filtrów, ale także producentów wykorzystujących w swoich urządzeniach filtry, jak również dla projektantów i użytkowników obiektów;
  • mgr. inż. Igor Sikończyk z Eurovent zreferuje jak poprawnie interpretować wymagania rozporządzeń KE nr 1253/2014 i 1254/2014, ze szczególnym uwzględnieniem kwestii, które od momentu obowiązywania przepisów budzą największe wątpliwości. Zostaną zaprezentowane wyjaśnienia przedstawione przez Komisję Europejską oraz wspólne stanowisko producentów stowarzyszonych w Eurovent;
  • przedstawiciel ECC zaprezentuje programy certyfikacyjne ‘Eurovent Certified Performance’ oraz klasyfikację stosowanych w programach etykiet energetycznych.  Przedstawione zostaną również trendy na europejskim rynku HVACR na podstawie danych statystycznych gromadzonych przez EMI.

 

Moderatorem bloku będzie dyrektor Stowarzyszenia Polska Wentylacja pan Tomasz Trusewicz.   

Wśród wielu interesujących wydarzeń i spotkań, które będą miały miejsce w czasie Eurovent Summit w Krakowie, niewątpliwie na szczególną uwagę zasługuje również organizowane wspólnie przez REHVA i EUROVENT seminarium dotyczące m.in. europejskich celów w perspektywie 2030 w zakresie rewizji dyrektyw EPBM i EED oraz udanych realizacji koncepcji budynków nZEB.  Nie wolno również przeoczyć prowadzonej w stylu TED przez wyjątkowe osobistości z branży i spoza niej imprezy Eurovent Innovation Hub.

Szczegółowe informacje imprezie i jej programie na stronie www.euroventsummit.eu

Mat. Eurovent

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
eurovent | 
eurovent summit | 
wentylacja | 
klimatyzacja | 
hvac | 
kraków

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Znajdź sposób na walkę z wilgocią w łazience  »

wentylatory do łazienke

 Jesteś instalatorem praktykującym? Skorzystaj z usłaug tej hurtowni »

Wybierz klimatyzator dopasowny do wymagań pomieszczenia »
klimatyzatory klimatyzacja
docenim jakość » korzystam z udogodnień »

 


Poznaj nowinki z branży HVAC »

klimatyzatory

 4 sposoby zastosowania wymienników ciepła »

Na czym polega automatyzacja instalacji  w technice budowlnej »
wymienniki ciepła systemy kanalizacyjne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Grzejnik czy podłogówka - czym ogrzewać? »

ogrzewanie hybrydowe

 Jak prawidłowo odizolować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

Zdradzamy 3 funkcje ultra nowoczesnych klimatyzatorów »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Czy znasz 5 funkcji, które ułatwią pomiary? »

systemy wentylacyjne

 Poznaj sposób na optymalizację strat energii »

Jakie są korzyści płynące ze stosowania pomp wodnych »
pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 Jaka jest alternatywa dla wentylatorów dachowych w restauracjach »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
wentylatory detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Dobierz urządzenie tłoczące do pomieszczenia » Jaki rekuperator nadaje się do budynków jednorodzinnych »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Nowoczesne kotły na gaz i paliwa stałe
  • - Dezynfekcja powietrza wentylacyjnego
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl