Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Nowe władze KFCH

Waldemar Joniec  |  06.07.2016
Nowe władze KFCH
Nowe władze KFCH
fot. WJ

W dniu 3 czerwca 2016 r. w Warszawie odbyło się Walne Zebranie Członków "Krajowego Forum Chłodnictwa" - Związku Pracodawców. Zebranie przyjęło sprawozdania organów VIII Kadencji. Zarząd KFCh mógł poszczycić się dodatnim wynikiem finansowym oraz licznymi inicjatywami.

Przełożyło się na wynik wyborów - nie było istotnych zmian. Zarząd KFCh IX Kadencji stanowią: Robert Grejcz - prezes, Grzegorz Michalski - wiceprezes oraz członkowie: Wacław Maniawski, Jerzy Stachowiak i Andrzej Żółciak.

W skład Rady Nadzorczej weszli: Marek Czarnacki - przewodniczący, i członkowie: Włodzimierz Piekarek, Jan Hapka, Sylwia Międlar, Franciszek Celka, Zbigniew Stoś i Marek Cyniak. Do Sądu Dyscyplinarnego wybrano: Andrzeja Sadowskiego - przewodniczący i członków: Krzysztofa Westwalewicza, Bolesława Gazińskiego, Elżbietę Polak i Karola Bema.

Czytaj także: Relacja z targów INSTALACJE 2016 >>

Wśród inicjatyw podejmowanych przez KFCh w latach 2015- 2016 były m.in. wspieranie prac nad krajową legislacją i certyfikacją f-gazową stanowiącą podstawę działania dla całej branży chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła (ustawa o substancjach zubożających warstwę ozonową), propagowanie problematyki legislacji f-gazowej, inicjatywa przywrócenia kształcenia w zawodzie "Technik chłodnictwa i klimatyzacji" oraz udział w pracach branżowych organizacji międzynarodowych, izb krajowych i w targach.

W części konferencyjnej delegat KFCh w AREA Grzegorz Michalski [GEA] zaprezentował m.in. plany organizacji i najnowsze prace legislacyjne w UE dotyczące branży chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła.

Zobacz także: Ekologiczne regulacje dla chłodnictwa i klimatyzacji wchodzą w życie >>

Zagadnienia krajowej legislacji f-gazowej, a zwłaszcza ciągłe problemy interpretacyjne omówił Prezes Zarządu KFCh Robert Grejcz. Nadal wiele wątpliwości budzą kwestie związane z działaniem firm serwisowych, w tym co do zakresu podmiotów, którym wolno sprzedawać czynniki chłodnicze i które z jednostek miary należy uznać za dominujące przy określaniu wartości granicznych i obowiązków firm związanych z legislacją f-gazową.

Uczestnicy wyrazili oczekiwanie, że elektroniczny system prowadzenia kart urządzeń zostanie wkrótce udoskonalony z wykorzystaniem spostrzeżeń wynikających ze stosowania go w praktyce przez firmy serwisowe.

Kazimierz Zakrzewski z Europejskiego Instytutu Miedzi zaprezentował możliwości i zasady stosowania miedzi w instalacjach chłodniczych i klimatyzacyjnych.

KFCh to związek pracodawców branży chłodnictwa, klimatyzacji i pomp ciepła. Liczy 123 członków, z których  70% realizuje typowe usługi instalacyjne i serwisowe, a 85% to małe i średnie przedsiębiorstwa. Jest członkiem AREA – Europejskiego Stowarzyszenia Chłodnictwa, Klimatyzacji i Pomp Ciepła oraz Międzynarodowego Instytutu Chłodnictwa. Współpracuje z EPEE - Europejskim Partnerstwem dla Energii i Środowiska Naturalnego oraz z EUROVENT.
Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl