Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Na RENEXPO® Poland porozmawiają o znowelizowanej ustawie o OZE

Redakcja RI  |  29.07.2016
RENEXPO® Poland w 2015 r.
RENEXPO® Poland w 2015 r.
fot. RENEXPO® Poland

VI Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej odbędą się w dniach 19-21 października, w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem targów jest REECO Poland.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objęli: Ministerstwo Energii oraz Marszałek Województwa Mazowieckiego. Dyskusje, konferencje, spotkania eksperckie oraz prezentacja oferty blisko 120 wystawców – to wszystko na najbliższej edycji RENEXPO® Poland.

Nowe przepisy dotyczące odnawialnych źródeł energii, które zaczęły obowiązywać w Polsce 1 lipca zrodziły wiele pytań.

Znowelizowana ustawa o OZE określa m.in. nowe zasady dotyczące: mikroinstalacji i prosumentów, systemu aukcyjnego oraz biomasy, a także możliwości wspierania odnawialnych źródeł energii przez państwo.

Zobacz także: "Kongres budownictwa energooszczędnego oraz certyfikacji budynków" w ramach RENEXPO >>

Głównym celem targów RENEXPO jest stworzenie międzynarodowej platformy spotkań, która z jednej strony zaprezentuje potencjał energii odnawialnej i jej możliwości rozwoju w Polsce, z drugiej – ułatwi firmom z zagranicy nawiązanie cennych kontaktów biznesowych na polskim rynku. Idea wydarzenia od kilku lat jest wciąż ta sama – pokazać, że wytwarzanie i dystrybucja energii odnawialnej oraz korzystanie z niej może stać się proste i opłacalne. 

Osiem sektorów i nowość

Podczas tegorocznych targów oferta firm zostanie przedstawiona w ośmiu sektorach: bioenergia (energia z drewna, biomasa, biogaz, biopaliwa), energia wiatrowa, CHP - kogeneracja, energooszczędne budownictwo i renowacja budynków, energia wodna, pompy ciepła, energia geotermiczna oraz energia słoneczna. Ponadto wystawcy będą mogli zaprezentować produkty i usługi oraz innowacyjne rozwiązania na stoiskach tematycznych, takich jak: "Innowacja", "Wiedza i badania naukowe", "Młodzi przedsiębiorcy".

Nowością będzie wspólne stoisko zorganizowane pod hasłem "Razem dla biogazu", na którym będą prezentacje nowoczesnych technologii z dziedziny biogazu i kogeneracji oraz spotkania z ekspertami. Zwiedzający będą mogli również dowiedzieć się na temat budowy i eksploatacji biogazowni oraz zapoznać się z możliwościami finansowania tego typu inwestycji. 

Czytaj także: V Kongres PORT PC >>

Spotkania kooperacyjne

 Podczas targów nie zabraknie okazji do tworzenia sieci kontaktów biznesowych. Jedną z nich będzie usługa "Spotkania kooperacyjne" skierowana do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych.

Skorzystanie z usługi jest bezpłatne i wymaga wcześniejszej rejestracji online na stronie internetowej targów.

Pierwszy dzień targów

19 października na terenie Warszawskiego Centrum EXPO XXI odbędzie się "Kolacja profesjonalistów OZE". Podczas kolacji zostaną oficjalnie ogłoszone wyniki konkursu o Puchar RENERGY AWARD na wybitną osobowość branży OZE oraz innowacyjną technologię Targów RENEXPO® Poland.

Kompendium specjalistycznej wiedzy 

Wśród wydarzeń towarzyszących targom znajdą się specjalistyczne konferencje, kongresy i fora, umożliwiające wymianę wiedzy, poglądów i doświadczeń, a także zachęcające do dyskusji na aktualne tematy nurtujące branżę.

Czytaj także relację z targów z 2015 r. >>

Pierwszego dnia targów zostały zaplanowane: Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce, dwudniowa Polska Konferencja Hydroenergetyczna, konferencja "Społeczne aspekty OZE", forum "Energia i obiekty wielkopowierzchniowe" oraz Dni Samorządowca.

Drugi dzień targów

20 października na uczestników targów będą czekać: kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła, Forum Biogazu, międzynarodowy kongres "Magazynowanie energii w Polsce" oraz strefa kariery "Teraz środowisko". Trzeciego dnia targów organizatorzy zapraszają na: Forum PV, konferencje na temat biopaliw, Kongres Budownictwa Energooszczędnego oraz Certyfikacji Budynków, a także warsztaty "Przyszłość kogeneracji w Polsce".

Wstęp na Targi RENEXPO® Poland jest bezpłatny po dokonaniu wcześniejszej rejestracji online. Informacje dodatkowe, w tym zasady uczestnictwa w targach oraz wydarzeniach im towarzyszących, można znaleźć na stronie www.renexpo-warsaw.com.

Mat. REECO Poland

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
renexpo® poland | 
targi | 
konferencje | 
targi 2016 | 
oze | 
ustawa o oze | 
biomasa | 
port pc | 
pompy ciepła | 
fotowoltaika

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Najważniejsze cechy użytkowe centrali rekuperacyjnej »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Zapewnij bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom przeciwpożarowym »

 

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
5/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 5/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Wod-kan w inteligentnych budynkach
  • - Klimatyzatory – nowości i innowacje
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl