Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

PAH pomaga w Sudanie już od 10 lat

Redakcja RI  |  24.08.2016
PAH pomaga w Sudanie już od 10 lat
PAH pomaga w Sudanie już od 10 lat
fot. Pixabay

W 2006 roku Polska Akcja Humanitarna wybudowała w Sudanie Południowym pierwszą studnię. Od tamtego czasu PAH pomógł tam już 1,3 mln osób.

Obecnie PAH ma na swoim koncie budowę i remonty ponad 700 studni i pomoc dla 1,3 miliona ludzi. Od samego początku głównym obszarem działalności misji było zapewnianie potrzebującym dostępu do wody i właściwych warunków sanitarnych.

W ciągu dekady PAH wybudowała lub wyremontowała ponad 700 studni, poprawiając w ten sposób jakość życia ok. 350 tys. osób. Od 5 lat organizacja pełni też prestiżową funkcję koordynatora działań związanych z poprawą dostępu do wody i właściwych warunków sanitarnych w największym z południowo sudańskich stanów – Jonglei.

Oprócz studni PAH buduje także latryny i stacje do mycia rąk (między innymi w szkołach), prowadzi kampanie i szkolenia z zakresu higieny oraz rozprowadza artykuły pozwalające na bezpieczne korzystanie z wody i zapobieganie chorobom (wiadra, tabletki do uzdatniania wody, mydło, moskitiery, pojemniki na śmieci itp.).

Czytaj także: Systemy zaopatrzenia w wodę w Sudanie Południowym >>

PAH jest też szczególnie dumna z działalności powstałego 4 lata temu Zespołu Reagowania Natychmiastowego. Zespół organizuje pomoc w nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak zagrożenie epidemią cholery czy masowe migracje ludzi poszkodowanych wskutek konfliktów lub klęsk żywiołowych. Działa w różnych rejonach Sudanu Południowego - tam, gdzie potrzeby są najpilniejsze. W samym 2015 roku, dzięki interwencjom Zespołu Reagowania Natychmiastowego PAH pomogła prawie 180 tys. ludzi.

Wszystkie działania PAH są planowane i prowadzone we współpracy z ich odbiorcami – jest to możliwe dzięki temu, że większość pracowników misji PAH w Sudanie Południowym to obywatele tego kraju (obecnie 46 z 52 zatrudnionych na misji osób).

Jubileusz jest także okazją do podziękowania osobom, firmom i instytucjom, którzy wspierali działania PAH w Sudanie Południowym na przestrzeni ostatnich 10 lat i robią to nadal.

Misja PAH w Sudanie Południowym powstała dzięki środkom od indywidualnych darczyńców, zebranym w ramach Kampanii Wodnej PAH.

Aby wspomóc PAH w Sudanie Południowym można wpłacić dowolną kwotę na konto – BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Sudan Południowy” lub online na stronie PAH.

Mat. PAH

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl