Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

PAH pomaga w Sudanie już od 10 lat

Redakcja RI  |  24.08.2016
PAH pomaga w Sudanie już od 10 lat
PAH pomaga w Sudanie już od 10 lat
fot. Pixabay

W 2006 roku Polska Akcja Humanitarna wybudowała w Sudanie Południowym pierwszą studnię. Od tamtego czasu PAH pomógł tam już 1,3 mln osób.

Obecnie PAH ma na swoim koncie budowę i remonty ponad 700 studni i pomoc dla 1,3 miliona ludzi. Od samego początku głównym obszarem działalności misji było zapewnianie potrzebującym dostępu do wody i właściwych warunków sanitarnych.

W ciągu dekady PAH wybudowała lub wyremontowała ponad 700 studni, poprawiając w ten sposób jakość życia ok. 350 tys. osób. Od 5 lat organizacja pełni też prestiżową funkcję koordynatora działań związanych z poprawą dostępu do wody i właściwych warunków sanitarnych w największym z południowo sudańskich stanów – Jonglei.

Oprócz studni PAH buduje także latryny i stacje do mycia rąk (między innymi w szkołach), prowadzi kampanie i szkolenia z zakresu higieny oraz rozprowadza artykuły pozwalające na bezpieczne korzystanie z wody i zapobieganie chorobom (wiadra, tabletki do uzdatniania wody, mydło, moskitiery, pojemniki na śmieci itp.).

Czytaj także: Systemy zaopatrzenia w wodę w Sudanie Południowym >>

PAH jest też szczególnie dumna z działalności powstałego 4 lata temu Zespołu Reagowania Natychmiastowego. Zespół organizuje pomoc w nagłych sytuacjach kryzysowych, takich jak zagrożenie epidemią cholery czy masowe migracje ludzi poszkodowanych wskutek konfliktów lub klęsk żywiołowych. Działa w różnych rejonach Sudanu Południowego - tam, gdzie potrzeby są najpilniejsze. W samym 2015 roku, dzięki interwencjom Zespołu Reagowania Natychmiastowego PAH pomogła prawie 180 tys. ludzi.

Wszystkie działania PAH są planowane i prowadzone we współpracy z ich odbiorcami – jest to możliwe dzięki temu, że większość pracowników misji PAH w Sudanie Południowym to obywatele tego kraju (obecnie 46 z 52 zatrudnionych na misji osób).

Jubileusz jest także okazją do podziękowania osobom, firmom i instytucjom, którzy wspierali działania PAH w Sudanie Południowym na przestrzeni ostatnich 10 lat i robią to nadal.

Misja PAH w Sudanie Południowym powstała dzięki środkom od indywidualnych darczyńców, zebranym w ramach Kampanii Wodnej PAH.

Aby wspomóc PAH w Sudanie Południowym można wpłacić dowolną kwotę na konto – BPH S.A. 91 1060 0076 0000 3310 0015 4960 z dopiskiem „Sudan Południowy” lub online na stronie PAH.

Mat. PAH

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl