Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Pierwsza ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2016 - relacja

Redakcja RI  |  24.10.2016
Pierwsza ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2016 - relacja
Pierwsza ogólnopolska konferencja Projekt BMS 2016 - relacja
fot. Projekt BMS

Pierwsza ogólnopolska konferencja Projekt BMS odbyła się 12-13 października w Hotelu Magellan Spa & Business w Bronisławowie. Podczas tego wydarzenia swoje rozwiązania omówiło 16 prelegentów - reprezentantów producentów i dystrybutorów oraz ekspertów branżowych, a w strefie wystawienniczej prezentowało się 14 firm. W konferencji wzięło udział blisko 150 osób  – integratorzy systemów, instalatorzy, przedstawiciele służb technicznych i zarządcy nieruchomościami.

W trakcie spotkania praktycy reprezentujący sektor zarządzania inteligentnymi budynkami i zintegrowanej automatyki budynkowej dyskutowali o nowościach w branży i perspektywach zastosowań tych systemów na polskim rynku, w tym sposobach na zwiększenie efektywności budynków. Pierwszy dzień konferencji otworzył wykład Rogera Woodwarda, dyrektora zarządzającego w firmie Tridium, poświęcony najnowszym trendom w inteligentnym zarządzaniu budynkami.

Drugi dzień obfitował w panele eksperckie. Ewa Kosmala, członek zarządu Polskiego Stowarzyszenia Budownictwa Ekologicznego (PLGBC), mówiła o 10 wtajemniczeniach zrównoważonych budynków. Kamil Stolarski, radca prawny SMW LEGAL, przedstawił specyfikę zielonych zamówień publicznych na BMS w świetle znowelizowanych przepisów ustawy Prawo zamówień publicznych. Paweł Kwasnowski z Wydziału Elektrotechniki, Automatyki, Informatyki
i Inżynierii Biomedycznej AGH w Krakowie, omówił metodykę oceny wpływu systemów BMS na efektywność energetyczną budynków w świetle normy PN-EN 15232.

Uczestnicy konferencji mieli również możliwość zabrać głos w debacie pt. Efektowny czy efektywny? Jak BMS wpływa na energooszczędność budynków? Dyskutowano o wymaganiach prawnych i certyfikacyjnych oraz współpracy inwestora i projektanta przy właściwym doborze rozwiązań dla danego budynku.

mat. Lockus

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl