Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Fujitsu prezentuje nowości na rok 2017

Redakcja RI  |  27.10.2016
Fujitsu prezentuje nowości na rok 2017
Fujitsu prezentuje nowości na rok 2017
fot. Fujitsu

W 2017 roku FUJITSU GENERAL rozszerzy portfolio produktów klimatyzacyjnych o nowe rozwiązania z segmentu dużych systemów komercyjnych (VRF) oraz mniejszych urządzeń RAC/PAC. Premierowa prezentacja nowości FUJITSU miała miejsce w październiku, podczas norymberskich targów Chillventa.

Plejadę zaprezentowanych na targach Chillventa nowości otwierają całkowicie nowy system mini VRF serii J-III L wielkości 8HP, 10HP i 12HP (aż do 33kW) oraz nowy typoszereg jednostek zewnętrznych VRF wielkości 14HP, 61HP, 18HP i 20HP.

Produkty te pozwalają na dobór zupełnie nowych kombinacji systemów, jak również stworzą nowe możliwości montażowe.

Czytaj także: Klima-Therm zabrał swoich partnerów na wakacje w Grecji >>

Seria J-III L łączy w sobie wszystkie cechy wymagane dla systemów małej i średniej wielkości oferując nawet 30 jednostek wewnętrznych, długość instalacji wynoszącą do 400 m, małe gabaryty jednostki zewnętrznej, niski poziom hałasu, czy jednostki wewnętrzne małej mocy (od 1,1 kW).

W systemie J-III L zredukowano ilość czynnika chłodniczego do 7,5 kg, co w przypadku wycieku minimalizuje potencjalne szkody dla środowiska oraz wyklucza ryzyko przekroczenia dopuszczalnych stężeń w pomieszczeniach.

Podczas wystawy Chillventa swoją premierę miał również największy w ofercie FUJITSU agregat do systemu AIRSTAGE VRF V o mocy chłodniczej 56 kW. Atutem nowego modelu jest oszczędność miejsca do 33 proc. powierzchni, ponieważ teraz pojedyncza jednostka umożliwia podłączenie do 51 urządzeń wewnętrznych i do 500 m instalacji, a możliwe kombinacje to w wersji maksymalnej aż 64 jednostki wewnętrzne przy wielkości systemu 54HP oraz 1000 m podłączonej instalacji.

Zdaniem ekspertów, w latach 2015-2020 rynek urządzeń klimatyzacyjnych ‘light commercial’  przeznaczonych do zastosowań w małych i średnich obiektach handlowo-usługowych tj. sklepy, hotele czy biura wzrośnie o około 22 proc. Oferta nowych systemów FUJITSU AIRSTAGE to celna odpowiedź naszego japońskiego partnera na rynkowe tendencje, a dla nas ogromna szansa na maksymalne wykorzystanie pozytywnej koniunktury w branży – zauważa Andrzej Walendowicz, Dyrektor ds. Handlowych w Grupie KLIMA-THERM.

Dopełnieniem zapowiadanych na rok 2017 nowości w segmencie urządzeń AIRSTAGE VRF jest linia nowych sterowników i interfejsów komunikacyjnych. W gamie rozwiązań dla domów i biur FUJITSU zaoferuje nowe sterowniki centralne i nowe interfejsy: BACnet w wersji niewymagającej dodatkowego komputera oraz KNX, który umożliwi komunikację z większą ilością jednostek.

Zobacz także: 10 lat gwarancji na urządzenia FUJITSU >>

Do sprzedaży trafią ponadto dwa nowe modele prostych sterowników przewodowych z dużymi podświetlanymi ekranami ciekłokrystalicznymi oraz nowy przełącznik funkcji jako urządzenia dedykowane głównie do zastosowań hotelowych. Ciekawe funkcje wprowadzono również w oprogramowaniu sterującym SYSTEM CONTROLLER – nowe rozwiązania umożliwiają sterowanie zewnętrznymi urządzeniami przy wykorzystaniu protokołu ModBus.

Plany FUJITSU na rok 2017 będą w równym stopniu skoncentrowane wokół rozwoju grupy urządzeń mniejszych z segmentu RAC i PAC. Przede wszystkim producent aktywnie poszukuje czynników alternatywnych dla R410A, co odzwierciedla ogólny trend w branży skoncentrowany wokół eksploracji nowych, pro-ekologicznych rozwiązań. Jednym z efektów tej pracy jest najnowszy klimatyzator ścienny NOCRIA X Dual Blaster wykorzystujący czynnik R32.

 
W porównaniu do R410A, czynnik R32 wyróżnia się przede wszystkim niższym potencjałem tworzenia efektu cieplarnianego oraz wyższą o ok. 10 proc. efektywnością energetyczną. Oprócz tego jest tańszy i ma o ok. 30 proc. mniejszą objętość. Dzięki temu ładunek czynnika jest mniejszy, co pozwala ograniczyć rozmiar wymiennika ciepła i innych komponentów urządzenia. Jednocześnie czynnik R32 wykazuje lepszą sprawność przy bardzo niskich temperaturach zewnętrznych – wylicza zalety nowego czynnika Michał Zalewski, Kierownik Sekcji Szkoleń w firmie KLIMA-THERM.

NORCIA X Dual Blaster to jednak nie tylko nowy czynnik. Ten unikalny klimatyzator o mocy chłodniczej od 2,5 kW do 3,5 kW, który już wkrótce pojawi się na naszym rynku, łączy innowacyjną konstrukcję z futurystycznym designem.

Seria Nocria X, oprócz głównego nawiewu znajdującego się z przodu urządzenia, posiada dwa dodatkowe, boczne dyfuzory kierunkujące nawiew w trybie chłodzenia i grzania w sposób zapewniający niemal idealny rozkład powietrza oraz temperatury, bez efektu tzw. martwych stref i przy znacznie szybszym osiąganiu zadanych parametrów temperaturowych.

Inne ważne zalety klimatyzatora to system automatycznego czyszczenia filtra, czujnik ruchu oraz najwyższa klasa efektywności energetycznej A+++ przy bardzo wysokich parametrach pracy: SEER 8,5 i SCOP 5,1.
 
Zmiany szykują się również w typoszeregu urządzeń Multi Split: Fujitsu rozszerzy ofertę o systemy MULTI 5 i MULTI 6 (odpowiednio do 5 i 6 jednostek wewnętrznych), z kolei system Multi Symultaniczny zostanie wzbogacony o możliwość  podłączenia nawet 4 jednostek wewnętrznych.

Długą listę nowości Fujitsu na rok 2017 zamyka nowa aplikacja na smartfony "FGLair" umożliwiająca zdalne sterowanie klimatyzatorem, jak również aktualizacje oprogramowania – zarówno projektowego tj. DESIGN SIMULATOR, MULTISELECTOR, CDF Analytics, jak i serwisowego – czyli SERVICE TOOL i Mobile Technician.

Bez wątpienia nadchodzący, 2017 rok pod kątem zmian i innowacji w portfolio marki FUJITSU zapowiada się niezwykle ciekawie, czyniąc tym samym ofertę Grupy KLIMA-THERM jeszcze bardziej konkurencyjną i atrakcyjną w odniesieniu do zmieniających się potrzeb i rosnących oczekiwań Klientów – podkreśla Ewa Pilarska, Dyrektor ds. Marketingu i PR w Grupie KLIMA-THERM. - Zaprezentowane podczas targów Chillventa nowości potwierdzają najwyższe kompetencje koncernu FUJITSU GENERAL w dostarczaniu najnowocześniejszych rozwiązań z dziedziny Klimatyzacji Komfortu – przyjaznych dla człowieka i środowiska, racjonalizujących budżety inwestycyjne, jak również sprzyjających optymalizacji wydatków związanych z regularną eksploatacją urządzeń – podsumowuje Ewa Pilarska.

Targi Chillventa, które odbyły się w dniach 11-13 października w Norymberdze, są jedną z największych w Europie wystaw branżowych, w pełni poświęconą najnowszym trendom w dziedzinie chłodnictwa, klimatyzacji, wentylacji i pomp ciepła.

Chillventa to swoista forpoczta nadchodzących zmian i rynkowych nowości. Producenci prezentują urządzenia, które w niedługim czasie wprowadzane są do ich regularnej oferty sprzedażowej. Również dla koncernu FUJITSU GENERAL miniona edycja targów w Norymberdze była doskonałą okazją do zapowiedzi nowych rozwiązań technicznych na rok 2017.

Mat. Klima-Therm

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
fujitsu | 
nowości | 
klima-therm | 
chillventa

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl