Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Osiedle Mickiewicza z pozwoleniem na użytkowanie

Redakcja RI  |  14.11.2016
Osiedle Mickiewicza z pozwoleniem na użytkowanie
Osiedle Mickiewicza z pozwoleniem na użytkowanie
fot. Skanska

Warszawskie Osiedle Mickiewicza to pierwsze osiedle w Polsce certyfikowane w systemie środowiskowym BREEAM. Skanska oficjalnie zakończyła budowę I etapu inwestycji.

  • każdy mieszkaniec osiedla otrzyma Przewodnik Obsługi Budynku,
  • do 10% oszczędności w eksploatacji części wspólnych,
  • osiedle wyposażono m.in. w efektywny system wentylacji, energooszczędne oświetlenie oraz system kontroli zmierzchu.

Osiedle Mickiewicza powstaje na pograniczu Żoliborza i Bielan w stolicy. W ramach I etapu Skanska zrealizowała kameralny, 6-piętrowy budynek z 97 mieszkaniami o powierzchni od 28 do 116 mkw. i ponadstandardowej wysokości ok. 272 cm.

Czytaj także: Lublin, Wrocław czy Słupsk ... Które polskie miasta są ekologiczne? >>

Lokale z tego etapu są już oddawane do wykończenia. Całe osiedle będzie liczyć łącznie 497 mieszkań, realizowanych w czterech fazach. Wszystkie budynki powstające w ramach osiedla będą poddane certyfikacji BREEAM. Aż 40 proc. nabywców przyznaje, że certyfikat był decydującym czynnikiem przy wyborze mieszkania.

Zobacz także: Seminarium techniczne i wykłady ekspertów HVAC >>

Potwierdzeniem tego może być fakt, że niemal wszystkie lokale zostały sprzedane przed oddaniem inwestycji do użytku. W ofercie zostały dwa ostatnie mieszkania.

Certyfikat z instrukcją obsługi

Inwestycja spełnia wymagania certyfikacji BREEAM. Przewiduje się, że będzie możliwe uzyskanie oszczędności w kosztach utrzymania części wspólnych budynku na poziomie ok. 10%.

Rozwiązania wprowadzone przy projektowaniu Osiedla Mickiewicza pozwalają także na redukcję kosztów utrzymania mieszkania.

Dodatkowo, każdy mieszkaniec otrzyma Przewodnik Obsługi Budynku, w którym zawarte będą informacje dot. wyposażenia oraz systemów zastosowanych w budynku. W przewodniku zamieszczone zostaną również informacje nt. zalecanych certyfikatów energetycznych dla urządzeń domowych, a także porady dotyczące doboru armatury sanitarnej.

Każde mieszkanie na Osiedlu Mickiewicza będzie zapewniało przestrzeń typu home office.

Certyfikat BREEAM - co to jest?

BREEAM (ang. Building Research Establishment Environmental Assessment Methodology), to metoda kompleksowej oceny budynków w kontekście jego wpływu na środowisko. System oceny zawiera pięć progów: najniższy pass - żeby go osiągnąć, wystarczy jeden punkt krytyczny, good – wymaga spełnienia dwóch punktów krytycznych, very good - czterech, a excellent – jedenastu. Ostatni, outstanding, wymaga spełnienia minimum jedenastu standardów minimalnych oraz wyższego wyniku ogólnego od oceny excellent. Spółka BRE Global w 2013 r. wprowadziła nowy schemat BREEAM International, będący uaktualnieniem wersji z roku 2009.

Certyfikacji mogą być poddane zarówno budynki biurowe, jak i handlowe, budynki użyteczności publicznej, a także przemysłowe. Dotyczy to obiektów nowych i remontowanych, nie tylko całych budynków, ale również pojedynczych wynajmowanych przestrzeni. BREEAM od czasu powstania stał się jednym z najbardziej rozpoznawanych certyfikatów dla budynków zrównoważonych.

Kryteria, jakie uwzględnia, to m.in. zarządzanie budynkiem, zdrowie i samopoczucie osób przebywających w obiekcie, w tym komfort cieplny i jakość wody, materiały. Pozostałe kryteria to: energia, w tym jej zużycie, odpady, zanieczyszczenia oraz wykorzystanie terenu i ekologia.

Mat. Skanska

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl