Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Smay udostępnia nowe programy doboru jednostek napowietrzających i tłumików

Redakcja RI  |  22.11.2016
Screen z programu doborowego Smay
Screen z programu doborowego Smay
fot. www.smay.pl

Firma Smay udostępniła nowy program doboru jednostek napowietrzających iSWAY Adaptive®. Pod adresem isway.smay.eu można znaleźć wygodne narzędzie, dzięki któremu szybko i łatwo dobrać urządzenia służące do różnicowania ciśnień i ochrony dróg ewakuacyjnych przed zadymieniem.

Program umożliwia dobór kompletnego zestawu urządzeń. Dodatkowo projektanci systemów wentylacyjnych mogą skorzystać z programu doboru tłumików firmy Smay.

Czytaj także: Relacja z konferencji "Bezpieczna ewakuacja"  >>

Program doboru iSway – sposób działania

Za pomocą programu doboru iSWAY można w wygodnie dobrać odpowiednie jednostki napowietrzające, policzyć wydatki dla zadeklarowanych przestrzeni chronionych (na podstawie normy PN-EN12101-6), a w rezultacie otrzymać gotową ofertę techniczną zawierającą schemat instalacji, opis techniczny oraz specyfikację zestawu. Program jest dostępny bez żadnych opłat i konieczności rejestracji.

Ma wiele wariantów, co pozwala na dobór wielu jednostek składających się na złożony system różnicowania ciśnień dla kilku przestrzeni jednocześnie, zawiera również wiele cennych wskazówek dotyczących projektowania systemu wentylacji pożarowej. Program przeznaczony jest do budynków o wysokości nawet 200 m.

Czytaj także: Projekt: "Bezpieczna ewakuacja" - relacja z Sosnowca >>

iSWAY-FC® Adaptive – informacje o produkcie

Kompaktowa jednostka napowietrzająca typu iSWAY-FC® Adaptive stanowi kompletny zestaw urządzeń do różnicowania ciśnienia umieszczony we wspólnej obudowie. Jednostki tego typu służą do nadciśnieniowej ochrony przed zadymieniem pionowych i poziomych dróg ewakuacyjnych w przypadku pożaru w budynkach o zróżnicowanym przeznaczeniu, takich jak budynki biurowe, mieszkalne, galerie handlowe i obiekty przemysłowe.

iSWAY-FC® Adaptive przeznaczony jest zarówno do montażu zewnętrznego, jak i do zabudowy wewnątrz budynku. Zastosowanie zaawansowanej automatyki sterującej oraz wysokiej jakości komponentów pozwala na literalne spełnienie wymagań funkcjonalnych normy europejskiej PN-EN 12101-6:2007, amerykańskiej NFPA 92A oraz opcjonalnie Instrukcji ITB nr 378/2002.

Zobacz także: Systemy wentylacji pożarowej – nowe standardy i nowatorskie realizacje >>

W jednostkach typu iSWAY-FC® Adaptive zastosowano innowacyjny w branży zabezpieczeń przeciwpożarowych układ regulacji adaptacyjnej. Algorytm zastosowany w układzie, na którym oparta jest regulacja, ma umiejętność ciągłego uczenia się z wykorzystaniem sieci neuronowych. Oznacza to, że regulator MAC FC zapewnia automatyczną adaptację do zmieniających się warunków ewakuacji, jak również dynamicznych zmian parametrów otoczenia poprzez bieżącą identyfikację obiektu regulacji, np. klatki schodowej.

Program doboru tłumików

Program doboru tłumików firmy Smay pozwala dobrać odpowiednie urządzenia spośród czterech rodzajów tłumików: tłumików akustycznych do okrągłych przewodów wentylacyjnych typu TAS i TAR oraz do prostokątnych przewodów wentylacyjnych typu TAP i TAPS. Program umożliwia pobieranie raportów i składanie zamówień.

Mat. Smay

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl