Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Rusza Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha

Redakcja RI  |  06.02.2017
Rusza Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha
Rusza Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha
fot. Bosch

Podczas tegorocznych warsztatów kreatywnych uczniowie warszawskich i wrocławskich szkół po raz kolejny będą próbować swoich sił jako młodzi wynalazcy w ramach Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha. Poznają metody szybkiego prototypowania Design Thinking, będą uczyć się projektowania w 3D i tworzyć aplikacje mobilne, a w finale programu zaprezentują własne wynalazki. Zapisy na warsztaty odbędą się w dwóch turach – 30 stycznia i 6 lutego.

Czy można jechać przodem w bok, czyli rzecz o nietypowych rodzajach napędów w robotach, jak z klocków skonstruować silnik pneumatyczny, na jakich zasadach działa wykrywacz kłamstw, czy przy użyciu owoców można wytworzyć prąd, jak zaprojektować motocykl wykorzystując technikę modelowania w 3D. To tylko niektóre z nowych tematów zajęć w ramach 7. edycji programu Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.

Aby wynalazek mógł spełnić oczekiwania jego przyszłych użytkowników, ważne jest przygotowywanie prototypów do testu. Tego uczniowie będą się uczyć podczas warsztatów Design Thinking w Urzędzie Patentowym.

Pod okiem ekspertów powstaną prototypy przedmiotów codziennego użytku, które będą oceniane przez profesjonalne jury, a następnie doskonalone przez uczestników zajęć.

W tegorocznej edycji nie zabraknie nowych technologii. Dzięki współpracy z Polsko-Japońską Akademia Technik Komputerowych odbędą się zajęcia poświęcone programowaniu gier i tworzeniu aplikacji mobilnych.

Podobnie jak w latach ubiegłych swoje warsztaty zorganizują także Wojskowa Akademia Techniczna, Wrocławski Park Technologiczny.

Zobacz także: Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha nagrodzona >>

Warsztaty organizowane na uczelniach technicznych to stały punkt naszego programu. Uczniowie bardzo chętnie majsterkują i przeprowadzają doświadczenia pod okiem studentów. Mają rzadką okazję, aby w praktyce wykorzystać to, czego dotychczas uczyli się tylko w teorii. Efektem ich prac są często zaskakujące i inspirują projekty wynalazków – mówi Łukasz Kałucki, koordynator Akademii Wynalazców im. Roberta Boscha.

Akademia Online

Wszystkie aktualne informacje na temat Akademii Wynalazców można znaleźć na stronie internetowej programu oraz na nowym kanale Google+. Na Facebooku zamieszczane będą transmisje live z przebiegu wybranych warsztatów, a na Snapchat bieżąca dokumentacja zdjęciowa. Zachęcamy również młodzież do publikacji autorskich zdjęć i filmików oraz oznaczanie ich #AkademiaWynalazcow.

Zapisy na zajęcia

W związku z ogromnym zainteresowaniem udziałem w programie, zmianie uległ proces rejestracji na warsztaty. W tym roku zapisy będą udostępniane w dwóch turach - 30 stycznia i 6 lutego 2017 roku. Rejestracja na zajęcia w każdej turze będzie trwała do wyczerpania miejsc. Zmiana ma na celu zwiększenie szans na udział w programie szkół, które nie miały jeszcze okazji z niego skorzystać.

Czytaj także: Bosch Pocket Assistant >>

Nauczyciele mogą rejestrować uczniów, wypełniając formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie programu www.akademiawynalazcow.edu.pl. Udział w programie jest bezpłatny. Dodatkowe informacje o programie znajdują się także na profilu Akademii Wynalazców na Facebooku.

O programie

Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha to program edukacyjny dla gimnazjalistów z Warszawy i Wrocławia prowadzony przez firmę Robert Bosch w Polsce od 2011 r. Jego celem jest promowanie uzdolnionej młodzieży oraz popularyzacja przedmiotów ścisłych, co w przyszłości ma skutkować zwiększeniem kadry inżynierskiej w Polsce.

Projekt realizowany z uczelniami technicznymi pokazuje jak fascynujące może być zastosowanie wiedzy technicznej w życiu codziennym. W Akademii młodzież uczestniczy w warsztatach kreatywnych oraz zgłasza pomysły do konkursu na wynalazek.

Zobacz także: Buderus prezentuje nowe kotły na roadshow >>

W ciągu 6 lat trwania programu udało nam się dotrzeć do ponad 7 500 uczniów warszawskich i wrocławskich szkół, którzy wzięli udział w 257 warsztatach kreatywnych i zgłosili ponad 400 pomysłów na wynalazek. Program Akademia Wynalazców im. Roberta Boscha został wyróżniony przez kapitułę Konkursu Kampania Społeczna Roku 2014 i 2015.

Partnerzy projektu

W tym roku do honorowych patronów Akademii Wynalazców dołączyli Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy, Prezydent Wrocławia, Minister Edukacji Narodowej oraz Polska Akademia Nauk. Wspierać będą nas także patroni z zeszłorocznej edycji - Mazowiecki Kurator Oświaty, Wrocławskie Kuratorium Oświaty oraz Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej.

Patronat medialny nad programem w ramach siódmej edycji objęli: Młody Technik, Akademickie Radio Kampus oraz Akademickie Radio Luz.

Więcej o programie:

www.akademiawynalazcow.edu.pl

Mat. Bosch

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
bosch | 
akademia | 
akademia roberta boscha | 
buderus | 
junkers | 
student | 
uczelnia | 
wat | 
warszawa | 
wrocław | 
szkoła | 
uczeń | 
wynalazcy | 
aplikacje | 
3d

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl