Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

XVII Forum Termomodernizacja

Redakcja RI  |  09.02.2017
XVII Forum Termomodernizacja
XVII Forum Termomodernizacja
fot. Wikimedia

Forum Termomodernizacja to doroczne spotkanie członków Zrzeszenia Audytorów Energetycznych. Jest to przede wszystkim okazja do osobistych kontaktów i możliwość zapoznania się z najnowszymi informacjami z zakresu poszanowania energii. W tym roku spotkanie odbędzie się 25 kwietnia w OSiR przy ul. Polnej 7A w centrum Warszawy.

Kiedy w 2000 roku organizowana była pierwsza konferencja, termomodernizacja była ważnym i aktualnym tematem. Ustawa o wspieraniu przedsięwzięć termomodernizacyjnych uchwalona w 1998 roku dostarczała wielu wątków do dyskusji. Audytorzy wymieniali doświadczenia i przestawiali standardy audytów.

W miarę upływu lat tematyka Forum ewoluowała i obejmowała coraz więcej zagadnień.

Czytaj także: XVI Forum Termomodernizacja - relacja >>

Wobec mnogości zagadnień, będących w zakresie zainteresowań członków ZAE w tym roku jako temat wiodący wybraliśmy Efektywność energetyczna w budownictwie – nowe przepisy, technologie i kierunki rozwoju (Energy Efficiency in the construction industry – new regulations, technologies and
development’s directions).

Spotkanie będzie podzielone na trzy części:

Cześć I poświęcona będzie zmianom jakie miały miejsce w przepisach związanych z zawodem audytora. Szerzej zostanie omówiony kodeks architektoniczno-budowlany oraz nowe warunki techniczne, a przede wszystkim omówimy nowelizację ustawy termomodernizacyjnej oraz zmiany w normalizacji KT179

Część II w tej części przedstawione zostaną nowoczesne rozwiązania w termomodernizacji budynków, pokażemy nowości techniczne związane między innymi z oświetleniem oraz zarządzaniem energią w budynkach, nie zabraknie też informacji z sektora wynajmu lokali, które przedstawimy na podstawie projektu RentalCal.

Zobacz także: Analiza pracy sieci ciepłowniczej po termomodernizacji odbiorów ciepła >>

Ostatnia Cześć III będzie podsumowanie projektu KODnZEB, który jest współorganizatorem tegorocznego Forum. Jest to projekt dotyczący oszczędzania energii i promowania odnawialnych źródeł energii. Projekt w ramach Funduszu Współpracy Dwustronnej Polsko - Norweskiej: Koncepcja dostosowania dwóch wybranych budynków do standardu niemal zero-energetycznego.

Program Forum jest obszerny i jest interesujący dla wielu uczestników i każdy znajdzie w nim cząstkę informacji o szczególnym dla siebie znaczeniu.

Forum w tym roku odbędzie się 25 kwietnia w OSiR przy ul. Polnej 7A w centrum Warszawy.

Kontakt

Patrycja Nogacka 22 50 54 784,


Mat. ZAE

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
12/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 12/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Automatyka kotłów na pelety
  • - Zapotrzebowanie na energię do klimatyzacji
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl