Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Grupa Mercor: nowy skład zarządu spółki

Redakcja RI  |  17.02.2017

Rada Nadzorcza "MERCOR" S.A. podjęła uchwałę o powołaniu od 15 lutego 2017 roku dwóch członków zarządu „MERCOR” S.A.: Jakuba Lipińskiego dotychczas sprawującego w Spółce funkcję Kontrolera Finansowego na Pierwszego Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego "MERCOR" S.A. oraz Tomasza Kamińskiego, dotychczas sprawującego w Spółce funkcję Dyrektora Pionu Wentylacji Pożarowej na stanowisko Członka Zarządu "MERCOR" S.A.

Jakub Lipiński objął stanowisko Pierwszego Wiceprezesa Zarządu i Dyrektora Finansowego "MERCOR" S.A. wcześniej zajmowane przez Pana Grzegorza Lisewskiego, który w dniu 30 stycznia 2017 roku złożył rezygnację z pełnionej funkcji.

Czytaj także: Nadciśnieniowy hybrydowy system zapobiegania zadymieniu >>

Jakub Lipiński, powołany na Pierwszego Wiceprezesa Zarządu oraz Dyrektora Finansowego "MERCOR" S.A. związany jest ze Spółką od 2013 r. Początkowo odpowiedzialny był za Pion Oddymiania Grawitacyjnego, a od lipca 2014 roku za całość działalności Grupy Mercor na stanowisku Kontrolera Finansowego. Jest absolwentem Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Wydziału Informatyki i Gospodarki Elektronicznej.

Wcześniej w Dovista Polska Sp. z o.o. na stanowisku Kontrolera Finansowego odpowiadał za kontrolę finansową oraz proces standaryzacji procesów i połączenia spółek w ramach grupy kapitałowej, a w PricewaterhouseCoopers, m.in. jako Starszy Konsultant, odpowiedzialny był za procesy rewizji sprawozdań finansowych w spółkach z branży przemysłowej.

Zobacz także: Mercor osiąga wzrost sprzedaży mimo spadków na rynku rosyjskim >>

Cieszę się, że zgłoszone przeze mnie kandydatury członków zarządu, związanych od wielu lat z Grupą Mercor, spotkały się z aprobatą Rady Nadzorczej. W związku z rozwojem Grupy i realizacją kompleksowego planu inwestycyjnego zwiększył się skład zarządu. Wierzę, że zarząd w trzyosobowym składzie da nowy impuls do rozwoju Grupy Mercor – powiedział Krzysztof Krempeć, Prezes Zarządu "MERCOR" S.A.

Tomasz Kamiński, powołany na stanowisko Członka Zarządu "MERCOR" S.A. związany jest ze spółką od 1997 roku. Początkowo jako specjalista, następnie kierownik Działu Wentylacji Pożarowej, od 2008 roku pełni funkcję Dyrektora Pionu Wentylacji Pożarowej. W latach 2013-2016 pełnił funkcję Członka Zarządu w spółce MB1 odpowiadającej za zakład produkcyjny Grupy Mercor w Mirosławiu. Jest absolwentem Politechniki Gdańskiej, Wydziału Elektrotechniki i Automatyki. Ukończył także studia podyplomowe na Politechnice Warszawskiej, na Wydziale Inżynierii Środowiska (zakres Systemy Oddymiania Budynków – Wentylacja Pożarowa).

Jest współautorem i pomysłodawcą produktów i rozwiązań objętych ochroną patentową i oferowanych przez "MERCOR" S.A. Wieloletni członek Stowarzyszenia Polska Wentylacja, działającego w branży wentylacyjnej i ochrony pożarowej budynków.

Mat. Mercor

Chcesz być na bieżąco? Czytaj nasz newsletter!
Tagi: 
mercor | 
zarząd | 
spółka | 
ppoż | 
wentylacja | 
ochrona ppoż

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Obejrzyj film o bezinwazyjnej renowacji rur » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Mamy dla Ciebie nową ofertę urządzeń klimatyzacyjnych »

wentylacja

 10 pytań o sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym » Oszczędzaj nawet do 63% na zużyciu wody »
sterownik do pompy wodnej
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy czyszczenie klimatyzacji musi być drogie »

czyszczenie klimatyzacji

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Jak działa technologia klimatyzacji bez przeciągów »

wentylacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Mikrokogeneracja w budownictwie mieszkaniowym
  • - Modernizacja budynków wielorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl