Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Konkurs Najciekawszy Produkt 2017

Redakcja RI  |  09.03.2017
Oto najciekawsze tegoroczne produkty. Gratulujemy!
Oto najciekawsze tegoroczne produkty. Gratulujemy!
Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja 2017

Poznaj Najciekawsze Produkty 2017, wybrane na Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja 2017.

Dowiedz się więcej: 15. Forum Wentylacja - Salon Klimatyzacja za nami

W tym roku w konkursie na najciekawszy produkt na targach Forum Wentylacja – Salon Klimatyzacja zwiedzający wybrali:

W kategorii Wentylacja - Automatykę Komfovent C6 SMART HOME zgłoszoną przez firmę Ventia.

Jest to intuicyjna automatyka, która zapewnia nie tylko oszczędność zużycia energii elektrycznej, lecz także wysoki komfort użytkowania systemu wentylacji oraz inteligentne sterowanie wydajnością centrali wentylacyjnej w zależności od jakości i temperatury powietrza w pomieszczeniach.

System składa się z dotykowego panelu sterowania C6.1 z kolorowym ekranem LED, który wskazuje parametry pracy i zapewnia pełną modyfikację trybów pracy urządzenia z tego poziomu. Można sie z nim komunikować zdalnie poprzez internet za pomocą smartfona, tabletu lub komputera. Ma też komunikację Modbus i BACnet i jest gotowy do współpracy z automatyką budynku. Można też skorzystać z Panelu sterowania C6.2, który ma fabrycznie zaprogramowane ustawienia i pozwala na wybór trybu pracy. Szczegóły w przystępnej formie zaprezentowano w filmie.

Przeczytaj też: Centrale wentylacyjne – technologie i wymagania

Główne funkcje systemu to: kontrola jakości powietrza (dwoma czujnikami), regulacja ilości powietrza w zależności od temperatury zewnętrznej, funkcja rozgrzania zaworów i pomp cyrkulacyjnych, funkcja rozgrzania i czyszczenia rotora, obsługa elektrycznej nagrzewnicy wstępnej, sterowanie przez przeglądarkę www lub za pomocą aplikacji mobilnej, fabryczne tryby pracy, free cooling.

Tryby pracy to: tryby utrzymywania temperatury: nawiewu/wywiewu/w pomieszczeniu/balans; tryby regulacji przepływu: stały wydatek (CAV), zmienny wydatek (VAV), sterowanie bezpośrednie (DCV), regulacja przepływu za pomocą trzech sygnałów zewnętrznych, obsługa zewnętrznej chłodnicy i nagrzewnicy wodnej, obsługa zewnętrznej chłodnicy freonowej, praca na żądanie i odzysk chłodu. Zdalne sterowanie przez przeglądarkę internetową przedstawia parametry pracy urządzenia, zużycie energii, warunki jakości powietrza oraz wiele innych przydatnych informacji.

Aplikacja Komfovent Home na smartfon pozwala na sterowanie centralą wentylacyjną z dowolnego miejsca w sposób identyczny jak standardowym panelem sterowania. Wskazuje m.in. przepływy powietrza, sprawność temperaturową wymiennika ciepła, ilość odzyskanej energii, poziom zabrudzenia filtrów, zużycie energii nagrzewnicy oraz całej centrali, a także pobór mocy i historię pracy. Liczniki efektywności oraz zużycia energii pozwalają na ustawienie najlepszych parametrów pracy, a także na określenie kosztów pracy centrali wentylacyjnej oraz dodatkowej nagrzewnicy powietrza. W stand-by zużywa tylko 1 W.

W kategorii Klimatyzacja - KLIMATYZATORY SERII M: MSZ-LN firmy Mitsubishi Electric
 
Urządzenia Serii M:MSZ-LN przeznaczone są do mieszkań, domów, hoteli oraz niewielkich przestrzeni komercyjnych. Dzięki czujnikowi i-see 3D urządzenie rozpoznaje obecność oraz rozmieszczenie ludzi i reguluje temperaturę wnętrza. Inteligentne czujniki sterują dwiema żaluzjami powietrznymi, tak aby osoby przebywające w pomieszczeniu mogły przez cały czas znajdować się w chłodzącym strumieniu powietrza lub być przez nie tylko owiewane. MSZ-LN można obsługiwać za pomocą urządzeń mobilnych. Wbudowany poczwórny filtr plazmowy oczyszcza powietrze i unieszkodliwia wirusy i bakterie.

Zobacz to: Wizyta w japońskich fabrykach Mitsubishi Electric

Nowe klimatyzatory MSZ-LN mogą działać w trybie Single Split (R32) i Multi Split (R410). Model MSZ-LN oferowany jest w czterech wersjach wydajności: 25, 35, 50, 60. Gwarantowany zakres pracy w trybie chłodzenia i grzania zawiera się w przedziale od -25 do +46oC. Ich efektywność energetyczna to A++/A+++; a SEER 10,3. Pracują bardzo cicho - 19 dB(A). Seria MSZ-LN oferowana jest w kolorach: czerwonym, czarnym, perłowym i białym. Piloty zdalnego sterowania występują również w tych wersjach kolorystycznych.

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl