Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Nowe pompy ciepła firmy Bosch

Redakcja RI  |  21.03.2017
Bosch oferuje nowe pompy ciepła.
Bosch oferuje nowe pompy ciepła.
Junkers-Bosch

Nowe pompy ciepła Bosch Compress 4000 DW i 5000 DW zapewnią ciepłą wodę użytkową w całym domu o każdej porze roku. Dzięki powietrznej pompie Bosch oszczędności na podgrzewaniu wody w gospodarstwie mogą sięgnąć nawet 70%. Nowe modele pomp ciepła do c.w.u. można połączyć z innymi źródłami energii uzyskując ekologiczną i bardzo efektywną instalację grzewczą.

Sprawdź, Gdzie spędzić ostatni weekend marca?

Większa świadomość zagrożeń wynikających z zanieczyszczeń powietrza powoduje wzrost znaczenia i popularności rozwiązań grzewczych, które wykorzystują odnawialne źródła energii, zatem Junkers-Bosch wprowadza na rynek kolejną generację łatwych w montażu i obsłudze, a także wyjątkowo efektywnych pomp ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej w domu. Bosch Compress 4000 i 5000 DW z 1 kWh energii elektrycznej potrafią wygenerować nawet 3kWh energii cieplnej, która następnie wykorzystywana jest do zapewnienia odpowiedniej temperatury ciepłej wody. Te dodatkowe 2 kWh to bezpłatna energia, którą pompa ciepła generuje z otaczającego ją powietrza, co pozwala na duże oszczędności wydatków eksploatacyjnych.
 
Efektywna współpraca z innymi źródłami ciepła
Nowe modele pomp mogą pracować samodzielnie, ale trzy z nich - dzięki wbudowanej w zasobnik wężownicy o powierzchni 1 mkw. - sprawdzają się we współpracy z innymi źródłami ciepła: kotłem gazowym, olejowym, kotłem na paliwo stałe lub instalacją kolektorów słonecznych. Podłączenie dodatkowego źródła ciepła wygląda tak samo, jak podłączenie zwykłego zasobnika do ciepłej wody. Dzięki wykorzystaniu instalacji fotowoltaicznej do wytwarzania prądu wykorzystywanego przez pompę system podgrzewania ciepłej wody jest wydajny i ekologiczny.

Poznaj też: Bosch Pocket Assistant

Cztery nowe modele
Nowa linia pomp ciepła to cztery modele: Bosch Compress 4000 DW CW4000 DW 250-1 FI z zasobnikiem 250-litrowym oraz trzy modele z zasobnikami o różnej pojemności, wyposażonymi w dodatkową wężownicę: Bosch Compress 5000 DW CW5000DW 270-3 CFO (zasobnik 260 litrów); Bosch Compress 4000 DW CW4000DW 250-1 CFI (250 litrów) i Bosch Compress 4000 DW CW4000DW 200-1 CFI (200 litrów).
 
Oprócz pojemności zasobników urządzenia różni przede wszystkim zakres temperatur pracy. Pompa ciepła Bosch Compress 5000 DW pracuje do temperatury powietrza -10 stopni Celsjusza, a pozostałe modele - do +5 stopni Celsjusza. W zależności od modelu efektywność (współczynnik COP) działania pompy, mierzona według obowiązującej normy EN-PN 16147 (dla A7/W10-53), może sięgać nawet 2,95. Każda z pomp ciepła ma zasobnik pokryty termo-glazurą i zabezpieczony anodą. W czasie podgrzewania wody zasobnik ładowany jest warstwowo, co pozwala na uzyskanie równiej temperatury w całym zasobniku. Maksymalna temperatura, którą można uzyskać przy podgrzewaniu wyłącznie pompą ciepła, to +60 stopni Celsjusza.

Poznaj jeszcze: Bosch z nową serią paneli sterowania i systemów G i B Series

Pobór powietrza spoza budynku i chłodzenie pomieszczeń w lecie
Do wszystkich pomp ciepła można podłączyć kanały powietrzne o wymiarze 160 mm, dzięki czemu powietrze może być pobierane z dowolnego miejsca, np. spoza budynku, z pomieszczeń sąsiadujących lub z pomieszczenia, w którym ustawione jest urządzenie. Poza tym schłodzone przez pompę ciepła powietrze może być wykorzystane do chłodzenia wybranych pomieszczeń. W urządzeniach 200- i 250-litrowych dostępne są dwa biegi wentylatora, które pozwalają pokonać opory powietrza w kanałach do 30 m w linii prostej. W wersji 270 są to zaś trzy biegi. Na najwyższym biegu Bosch Compress 5000 DW może pokonać opory w kanałach o długości 70 m!

Marka Junkers-Bosch objęła te urządzenia gwarancją do pięciu lat.

mat. Bosch

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl