Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

II Kongres Armatury Przemysłowej. Relacja

Redakcja RI  |  10.04.2017
W ramach II Kongresy Armatury Przemysłowej nie zabrakło miejsca na inspirujące dyskusje
W ramach II Kongresy Armatury Przemysłowej nie zabrakło miejsca na inspirujące dyskusje

W dniach 4–5 kwietnia 2017 roku w Pałacu Wojanów k/Jeleniej Góry odbył się II Kongres Armatury Przemysłowej, zorganizowany przez Stowarzyszenie Polskiej Armatury Przemysłowej, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele kilkudziesięciu firm, w tym członkowie Stowarzyszenia, odbiorcy oraz użytkownicy.

Kongres wzbudził duże zainteresowanie. Podczas dwóch dni wykładowych poruszono wybrane zagadnienia skupione wokół trzech bloków tematycznych:

I. Dyrektywy, certyfikacja, aspekty prawne i handlowe

II. Gazownictwo – perspektywy rozwoju

III. Kierunki rozwoju konstrukcji i technologii, doświadczenia eksploatacyjne.

W ramach każdego z bloków zaprezentowano kilka referatów. Głos zabrali zarówno teoretycy, jak i osoby wykorzystujące armaturę w praktyce, co pozwoliło spojrzeć na omawiane problemy z różnych perspektyw. Prelekcje wygłosili przedstawiciele wiodących uczelni technicznych – Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej, Instytutu Spawalnictwa z Gliwic, reprezentanci UDT, kancelarii prawnych oraz przedstawiciele sektora gazowego.

Nie zabrakło miejsca na panele dyskusyjne. W ramach I bloku dyskutowano na temat zmiany wymagań w  nowej dyrektywie 2014/68/UE dotyczącej urządzeń ciśnieniowych, ochrony praw własności przemysłowej w Polsce i UE oraz ułatwień dla przedsiębiorców w imporcie i eksporcie.

W ramach II bloku poruszono kwestię Gazoportu i jego roli dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, podziemnych magazynów gazu ziemnego, omówiono perspektywy rozwoju gazownictwa oraz wymagania dla armatury w zakresie projektowania w gazownictwie.

Zobacz też: PGNiG i ARP poszukują innowacyjnych pomysłów

Drugiego dnia Kongresu dyskutowano w ramach III bloku tematycznego. Poruszono zagadnienia dotyczące stosowania zaworów w układach pomiarowych paliw gazowych i ciekłych, metod naprawania elementów armatury, nowoczesnych metod badawczych w zakresie instalacji przemysłowych oraz armatury, wymagań i przepisów w zakresie spawania rurociągów w elektrowniach jądrowych i konwencjonalnych.

Cieszymy się, że uczestnicy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych blokach kongresu. Zadawane pytania i prowadzone dyskusje pokazują, że tematyka nie została wyczerpana. Zgłaszany przez uczestników niedosyt w zakresie zagadnień z zakresu automatyki i energetyki szczególnie cieszy, bo otwiera kolejne obszary do dyskusji. Już teraz mamy nowe pomysły, które na pewno wykorzystamy przy organizacji kolejnej edycji Kongresu skomentował Leszek Jurasz, prezes SPAP.

Pierwszy dzień Kongresu zakończył się bankietem, podczas którego w uczestnicy w swobodnej atmosferze dyskutowali na tematy będące przedmiotem referatów, a także nawiązywali nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować korzystną współpracą. Wieczór umiliły występy artystyczne.

Firmy uczestniczące w Kongresie miały okazję przybliżyć profil swojej działalności i zaprezentować ofertę na wystawie zorganizowanej w ramach wydarzenia.

Tegoroczny Kongres był już drugim wydarzeniem na tak dużą skalę, a organizatorzy zapowiadają już kolejne edycje. Kongres mógł liczyć na duże wsparcie czasopism oraz portali branżowych.

Przeczytaj też: I Kongres Armatury Przemysłowej. Relacja

mat. SPAP

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl