Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

II Kongres Armatury Przemysłowej. Relacja

Redakcja RI  |  10.04.2017
W ramach II Kongresy Armatury Przemysłowej nie zabrakło miejsca na inspirujące dyskusje
W ramach II Kongresy Armatury Przemysłowej nie zabrakło miejsca na inspirujące dyskusje

W dniach 4–5 kwietnia 2017 roku w Pałacu Wojanów k/Jeleniej Góry odbył się II Kongres Armatury Przemysłowej, zorganizowany przez Stowarzyszenie Polskiej Armatury Przemysłowej, pod patronatem honorowym Marszałka Województwa Dolnośląskiego. Uczestniczyli w nim przedstawiciele kilkudziesięciu firm, w tym członkowie Stowarzyszenia, odbiorcy oraz użytkownicy.

Kongres wzbudził duże zainteresowanie. Podczas dwóch dni wykładowych poruszono wybrane zagadnienia skupione wokół trzech bloków tematycznych:

I. Dyrektywy, certyfikacja, aspekty prawne i handlowe

II. Gazownictwo – perspektywy rozwoju

III. Kierunki rozwoju konstrukcji i technologii, doświadczenia eksploatacyjne.

W ramach każdego z bloków zaprezentowano kilka referatów. Głos zabrali zarówno teoretycy, jak i osoby wykorzystujące armaturę w praktyce, co pozwoliło spojrzeć na omawiane problemy z różnych perspektyw. Prelekcje wygłosili przedstawiciele wiodących uczelni technicznych – Politechniki Wrocławskiej i Politechniki Warszawskiej, Instytutu Spawalnictwa z Gliwic, reprezentanci UDT, kancelarii prawnych oraz przedstawiciele sektora gazowego.

Nie zabrakło miejsca na panele dyskusyjne. W ramach I bloku dyskutowano na temat zmiany wymagań w  nowej dyrektywie 2014/68/UE dotyczącej urządzeń ciśnieniowych, ochrony praw własności przemysłowej w Polsce i UE oraz ułatwień dla przedsiębiorców w imporcie i eksporcie.

W ramach II bloku poruszono kwestię Gazoportu i jego roli dla bezpieczeństwa energetycznego Polski, podziemnych magazynów gazu ziemnego, omówiono perspektywy rozwoju gazownictwa oraz wymagania dla armatury w zakresie projektowania w gazownictwie.

Zobacz też: PGNiG i ARP poszukują innowacyjnych pomysłów

Drugiego dnia Kongresu dyskutowano w ramach III bloku tematycznego. Poruszono zagadnienia dotyczące stosowania zaworów w układach pomiarowych paliw gazowych i ciekłych, metod naprawania elementów armatury, nowoczesnych metod badawczych w zakresie instalacji przemysłowych oraz armatury, wymagań i przepisów w zakresie spawania rurociągów w elektrowniach jądrowych i konwencjonalnych.

Cieszymy się, że uczestnicy z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem brali udział w poszczególnych blokach kongresu. Zadawane pytania i prowadzone dyskusje pokazują, że tematyka nie została wyczerpana. Zgłaszany przez uczestników niedosyt w zakresie zagadnień z zakresu automatyki i energetyki szczególnie cieszy, bo otwiera kolejne obszary do dyskusji. Już teraz mamy nowe pomysły, które na pewno wykorzystamy przy organizacji kolejnej edycji Kongresu skomentował Leszek Jurasz, prezes SPAP.

Pierwszy dzień Kongresu zakończył się bankietem, podczas którego w uczestnicy w swobodnej atmosferze dyskutowali na tematy będące przedmiotem referatów, a także nawiązywali nowe znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować korzystną współpracą. Wieczór umiliły występy artystyczne.

Firmy uczestniczące w Kongresie miały okazję przybliżyć profil swojej działalności i zaprezentować ofertę na wystawie zorganizowanej w ramach wydarzenia.

Tegoroczny Kongres był już drugim wydarzeniem na tak dużą skalę, a organizatorzy zapowiadają już kolejne edycje. Kongres mógł liczyć na duże wsparcie czasopism oraz portali branżowych.

Przeczytaj też: I Kongres Armatury Przemysłowej. Relacja

mat. SPAP

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Obejrzyj film o bezinwazyjnej renowacji rur » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Mamy dla Ciebie nową ofertę urządzeń klimatyzacyjnych »

wentylacja

 10 pytań o sterowanie ogrzewaniem grzejnikowym » Oszczędzaj nawet do 63% na zużyciu wody »
sterownik do pompy wodnej
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy czyszczenie klimatyzacji musi być drogie »

czyszczenie klimatyzacji

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Jak działa technologia klimatyzacji bez przeciągów »

wentylacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


6/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Mikrokogeneracja w budownictwie mieszkaniowym
  • - Modernizacja budynków wielorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl