Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Kocioł Zena MS 24 MI PLUS De Dietrich wraca na rynek

Redakcja RI  |  01.06.2017
Niskotemperaturowy naścienny kocioł gazowy Zena jest przystosowany do pracy z gazem ziemnym.
Niskotemperaturowy naścienny kocioł gazowy Zena jest przystosowany do pracy z gazem ziemnym.
De Dietrich

W maju firma De Dietrich ponownie wprowadziła do oferty klasyczne, wiszące kotły gazowe z otwartą komorą spalania Zena MS 24 MI PLUS. Są to kotły dwufunkcyjne do c.o. i wytwarzania mikroakumulowanej c.w.u. (o wydajności *** wg EN 13203).

Niskotemperaturowe naścienne kotły gazowe Zena z przerywaczem ciągu, do podłączenia do komina w systemie B1, są przystosowane do pracy z gazem ziemnym, z możliwością przezbrojenia na propan (zestaw do przezbrojenia dostępny opcjonalnie).

Kocioł jest wyposażony w wymiennik pierwotny miedziany pokryty powłoką aluminiowo-krzemową, zawór gazowy z modulatorem zewnętrznym i podwójny elektromagnetyczny zawór bezpieczeństwa, a także palnik atmosferyczny z rampą ze stali nierdzewnej, zapłon elektroniczny i jonizacyjną kontrolę płomienia. Hydroblok z materiału kompozytowego, zawiera pompę c.o. elektroniczną klasy A, o wskaźniku efektywności energetycznej EEI<0,23 z odpowietrznikiem automatycznym, automatyczne obejście, zawór przełączający c.o./c.w.u. umieszczony na powrocie, presostat wody, zawór spustowy, zawór antyskażeniowy, zawór bezpieczeństwa c.o. 3 bar, manometr, wymiennik płytowy ze stali nierdzewnej z turbinowym czujnikiem przepływu demontowalne filtry i ogranicznik przepływu w obiegach c.o. i c.w.u.

Zobacz także: Nowy katalog produktów De Dietrich

Zena MS 24 MI PLUS posiada naczynie wzbiorcze c.o. o poj. 6 l. Kocioł jest wydajny i ma kompaktową konstrukcję, waży 29 kg.

Sterowanie kotłem ułatwia prosta w obsłudze elektroniczna konsola z wyświetlaczem cyfrowym.

Dystrybucję i zastosowanie kotła reguluje rozporządzenie Komisji Europejskiej nr 813/2013 w Załączniku II, pkt 5. Zgodnie z nim od 26 września 2015 roku do ogrzewaczy są dołączane następujące informacje o produkcie: "W przypadku kotłów typu B1 i kotłów wielofunkcyjnych typu B1 – ich charakterystyki i następujący tekst standardowy: ten kocioł o ciągu naturalnym jest przeznaczony do podłączenia do komina wspólnego dla wielu mieszkań w istniejących budynkach, usuwającego pozostałości po spalaniu poza pomieszczenie, w którym znajduje się kocioł. Kocioł pobiera powietrze do spalania bezpośrednio z pomieszczenia i zawiera przerywacz ciągu. Ze względu na niższą sprawność należy unikać jakiegokolwiek innego wykorzystania tego kotła, które może spowodować wyższe zużycie energii i wyższe koszty eksploatacji."

Przeczytaj także: Zdalny nadzór dużej kotłowni

 

mat. De Dietrich

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl