Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

XX konferencja Gazterm. Podsumowanie

Redakcja RI  |  02.06.2017
W panelach dyskusyjnych konferencji Gazterm uczestniczyli przedstawiciele firm branżowych z UE.
W panelach dyskusyjnych konferencji Gazterm uczestniczyli przedstawiciele firm branżowych z UE.
fot. Studio 4u

W ocenie organizatorów konferencji podjęty przez polski rząd i spółki gazownicze wysiłek realizacji wielkiego projektu dywersyfikacyjnego w postaci Bramy Północnej oraz wejścia na globalne rynki gazu przyniesie  pozytywne konsekwencje nie tylko dla krajowego rynku ale także dla rynków państw sąsiednich.

Podczas obrad tegorocznego GAZTERMU uwypuklono zbieżność strategicznych planów wobec gazu ziemnego z celami polskiej polityki zagranicznej. W geograficznym wymiarze polska strategia zmierza do budowy infrastrukturalnych połączeń i handlowych więzi na linii Północ-Południe. W przypadku polskiej polityki zagranicznej mamy natomiast projekt wzmacniania relacji i współpracy m.in. w zakresie rozwoju infrastruktury energetycznej, także na osi Północ-Południe w ramach regionu Trójmorza. Silnie akcentowanym wątkiem podczas obrad była problematyka funkcjonowania i perspektyw rynków gazu w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wagę tych zagadnień podnosiła obecność w panelach dyskusyjnych reprezentantów firm operatorskich i dostawców gazu z Danii, operatora systemu przesyłowego ze Słowacji oraz przedstawicieli organizacji branżowych handlowców i operatorów systemów przesyłowych z Unii Europejskiej.

Przeprowadzone z udziałem gości zagranicznych i przedstawicieli najważniejszych polskich firm gazowniczych dyskusje wniosły duży ładunek merytoryczny, jednocześnie podnosząc dynamikę całej konferencji.

Przypomnij sobie: XIX Gazterm - podsumowanie

Organizatorzy konferencji zamierzają kontynuować wyznaczoną w tym roku linię merytoryczną GAZTERMU, a także jej międzynarodowy charakter. Czynniki zewnętrzne w coraz większym bowiem stopniu wpływać będą na polską branżę gazowniczą. Celem jest zatem zdecydowane otwarcie na wiedzę o trendach i procesach zachodzących na międzynarodowych rynkach gazu. Ambicją organizatorów jest uczynienie z GAZTERMU prestiżowej platformy wymiany opinii i wiedzy o gazie w regionie Trójmorza.

 

Dr Marcin Sienkiewicz, Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Krzysztof Mastylak, organizator, Studio 4u

Tagi: 
gazterm 2017 | 
trójmorze | 
rynek gazu | 
dostawcy gazu | 
ue

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


9/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 9/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dofinansowanie ogrzewania i fotowoltaiki
  • - Eksploatacja gruntowych pomp ciepła
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl