Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

XX konferencja Gazterm. Podsumowanie

Redakcja RI  |  02.06.2017
W panelach dyskusyjnych konferencji Gazterm uczestniczyli przedstawiciele firm branżowych z UE.
W panelach dyskusyjnych konferencji Gazterm uczestniczyli przedstawiciele firm branżowych z UE.
fot. Studio 4u

W ocenie organizatorów konferencji podjęty przez polski rząd i spółki gazownicze wysiłek realizacji wielkiego projektu dywersyfikacyjnego w postaci Bramy Północnej oraz wejścia na globalne rynki gazu przyniesie  pozytywne konsekwencje nie tylko dla krajowego rynku ale także dla rynków państw sąsiednich.

Podczas obrad tegorocznego GAZTERMU uwypuklono zbieżność strategicznych planów wobec gazu ziemnego z celami polskiej polityki zagranicznej. W geograficznym wymiarze polska strategia zmierza do budowy infrastrukturalnych połączeń i handlowych więzi na linii Północ-Południe. W przypadku polskiej polityki zagranicznej mamy natomiast projekt wzmacniania relacji i współpracy m.in. w zakresie rozwoju infrastruktury energetycznej, także na osi Północ-Południe w ramach regionu Trójmorza. Silnie akcentowanym wątkiem podczas obrad była problematyka funkcjonowania i perspektyw rynków gazu w Europie Środkowej i Wschodniej.

Wagę tych zagadnień podnosiła obecność w panelach dyskusyjnych reprezentantów firm operatorskich i dostawców gazu z Danii, operatora systemu przesyłowego ze Słowacji oraz przedstawicieli organizacji branżowych handlowców i operatorów systemów przesyłowych z Unii Europejskiej.

Przeprowadzone z udziałem gości zagranicznych i przedstawicieli najważniejszych polskich firm gazowniczych dyskusje wniosły duży ładunek merytoryczny, jednocześnie podnosząc dynamikę całej konferencji.

Przypomnij sobie: XIX Gazterm - podsumowanie

Organizatorzy konferencji zamierzają kontynuować wyznaczoną w tym roku linię merytoryczną GAZTERMU, a także jej międzynarodowy charakter. Czynniki zewnętrzne w coraz większym bowiem stopniu wpływać będą na polską branżę gazowniczą. Celem jest zatem zdecydowane otwarcie na wiedzę o trendach i procesach zachodzących na międzynarodowych rynkach gazu. Ambicją organizatorów jest uczynienie z GAZTERMU prestiżowej platformy wymiany opinii i wiedzy o gazie w regionie Trójmorza.

 

Dr Marcin Sienkiewicz, Dolnośląski Instytut Studiów Energetycznych

Krzysztof Mastylak, organizator, Studio 4u

Tagi: 
gazterm 2017 | 
trójmorze | 
rynek gazu | 
dostawcy gazu | 
ue

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie


Czy już znasz, idealne narzędzie dla projektantów sieci wod - kan » Co sprawi, że rozwiążesz problemy pomiarowe wentylacji »
aplkacja wod-kan pomiar termowizyjny
czytam więcej » spróbuj już dziś »

 


Klimatyzacja bez przeciągów - jak to możliwe »

 klimatyzator

 Na czym polega renowacja kanalizacji bez kucia ścian » Jakich zabezpieczeń wentylacyjnych potrzebujesz »
renowacja kanalizacji
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Poznaj zalety pomp nowej generacji » 5 powodów, dla których warto zainwestować w pompę ciepła »
pompy woda powietrze pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Polecamy sprawdzone metody na pomiar spalin w zamkniętym pomieszczeniu »

pomiar spalin

 Jakie produkty pomogą ci w walce o czyste powietrze » Serwis pompy ciepła bez problemów - jak to zrobić »
program czyste powietrze serwis pompy ciepła
czytam więcej » czytam więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl