Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

VII edycja RENEXPO® Poland

Redakcja RI  |  23.10.2017
Podobnie jak w zeszłym roku targi RENEXPO Poland 2017 będą okazją do zaprezentowania nowości w dziedzinie OZE.
Podobnie jak w zeszłym roku targi RENEXPO Poland 2017 będą okazją do zaprezentowania nowości w dziedzinie OZE.
zdj. REECO Poland

Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej już od kilku lat są okazją do spotkań specjalistów z branży, wymiany doświadczeń i prezentacji nowości w dziedzinie OZE. VII edycja Targów RENEXPO® Poland 2017 odbędzie się w dniach 25-27 października w Warszawskim Centrum EXPO XXI. Organizatorem wydarzenia jest REECO Poland.

Targi  RENEXPO® stanowią międzynarodową platformę spotkań ekspertów z branży odnawialnych źródeł energii i  jednocześnie pokazują potencjał oraz możliwości rozwoju tego rynku w naszym kraju. Z drugiej strony organizatorzy targów zadbali o rozbudowaną część merytoryczną, skłaniającą do dyskusji i poszukiwania innowacyjnych rozwiązań. Trzy dni targowe będą wypełnione konferencjami, na których wystąpią prelegenci z całego świata, forami branżowymi i kongresami. Każdego roku Targi RENEXPO® Poland dostarczają coraz mocniejszych argumentów potwierdzających tezę, że wytwarzanie, dystrybucja i konsumpcja energii odnawialnej jest prosta, a w dłużej perspektywie – rentowna i opłacalna. 

Czytelne sektory tematyczne

W celu ułatwienia zwiedzającym dotarcia do konkretnej oferty targi zostały podzielone na czytelne sektory tematyczne, takie jak:

  • wytwarzanie energii z drewna, biomasy, biogazu i biopaliwa (bioenergia);
  • energia wiatrowa, CHP – kogeneracja;
  • energooszczędne budownictwo i renowacja budynków;
  • energia wodna;
  • pompy ciepła;
  • energia geotermiczna;
  • energia słoneczna. 

Podobnie jak w roku ubiegłym wystawcy zaprezentują swoje produkty, usługi, innowacyjne rozwiązania na wspólnych stoiskach tematycznych, wśród których znajdzie się stoisko pod hasłem "Razem dla biogazu". Nie zabraknie również nowości, które zdaniem organizatorów targów mogą przyczynić się do rozszerzenia profilu zwiedzających  o nowe grupy docelowe. Regionem Partnerskim RENEXPO® Poland 2017 będą Bałkany.

Przeczytaj także: Rynek fotowoltaiki 2016/17 w Polsce - raport IEO

Merytoryczne wydarzenia towarzyszące

Tegoroczne wydarzenia towarzyszące będą dotyczyć najpopularniejszych tematów, m.in.: fotowoltaiki, biogazu, biopaliw, energetyki wodnej, samochodów elektrycznych, magazynowania energii, efektywności energetycznej. Pojawi się również nowe zagadnienie – inteligentne rozwiązania w energetyce.  Po raz siódmy odbędzie się Międzynarodowa Konferencja Fotowoltaiki w Polsce oraz szósta edycja Forum PV, organizowane we współpracy z Polskim Towarzystwem Fotowoltaiki i dr. Stanisławem Pietruszką. Oba wydarzenia mają międzynarodowy charakter. Organizatorzy targów wraz z Unią Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI) zapraszają również na 6. Forum Biogazu. 

Po raz drugi odbędzie się również międzynarodowe wydarzenie  EVIM CENTRAL EUROPE "Pojazdy elektryczne i infrastruktura", podczas którego, w części otwartej dla wszystkich gości, zostanie przybliżona tematyka mobilności elektrycznej. Zwiedzający zainteresowani zagadnieniami energetyki wodnej już mogą rezerwować miejsca na dwudniową 7. Polskiej  Konferencji Hydroenergetycznej, która powstaje we współpracy z Towarzystwem Elektrowni Wodnych (TEW), Towarzystwem Rozwoju Małych Elektrowni Wodnych (TRMEW), Instytutem Maszyn Przepływowych im. Roberta Szewalskiego oraz Polską Akademią Nauk (PAN).

 

O efektywności energetycznej obiektów wielkogabarytowych i wielkokubaturowych będzie natomiast można posłuchać podczas forum "Energia i budynek" organizowanym przez redakcję serwisu GlobEnergia. Podczas najbliższej edycji targów zostaną również poruszone zagadnienia dotyczące magazynów energii na 2. Międzynarodowym Kongresie "Magazynowanie energii w Polsce" oraz biopaliw na 6. Konferencji nt. Biopaliw organizowanej przez Krajową Izbę Biopaliw. Z aktualnymi szansami na rynku pracy w branży OZE będzie można natomiast zapoznać się w strefie kariery "Teraz środowisko".

Pierwsza konferencja PORT PC

Z nowości targowych warto wymienić pierwszą konferencję PORT PC o tematyce pomp ciepła, organizowaną jako jedna z dwóch równoległych sesji tematycznych VI Kongresu Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC).  Hasłem przewodnim konferencji będzie "Transfer wiedzy do przemysłu". Celem wydarzenia jest zainicjowanie współpracy ośrodków naukowych i badawczych z przemysłem. Z jednej strony takie podejście ma przyczynić się do uwolnienia potencjału młodych naukowców, z drugiej –  stworzyć odpowiednie warunki do wzrostu innowacyjności technologii pomp ciepła. Do udziału w sesji naukowej zostali zaproszeni przedstawiciele instytutów naukowych, centr szkoleniowych i testowych oraz przemysłu.

Dowiedz się więcej: VI Kongres PORT PC - sesja "Transfer wiedzy do przemysłu"

Prestiżowy konkurs RENERGY AWARD

Tradycyjnie targom będzie towarzyszyć konkurs o puchar RENERGY AWARD  przyznawany w dwóch kategoriach: wybitna osobowość branży OZE oraz innowacyjna technologia Targów RENEXPO® Poland.  W pierwszej kategorii jury bierze pod uwagę rolę, efektywność działań i szczególne osiągnięcia w branży OZE, w drugim – innowacyjne technologie prezentowane przez wystawców w jednej z branż tematycznych: energetyka słoneczna, biogaz, elektrownie wodne, pompy ciepła, biomasa i biopaliwa, energia wiatrowa.  Za wybitną osobowość branży OZE w roku ubiegłym została uznana Sylwia Koch-Kopyszko z Unii Producentów i Pracodawców Przemysłu Biogazowego (UPEBI).  Laureatami w kategorii "Innowacyjna technologia Targów RENEXPO® Poland 2016" zostały dwie firmy: CORAB Sp. z o.o. (innowacyjna fotowoltakika) oraz Daikin Airconditioning Poland Sp. z o.o. (innowacyjne pompy ciepła).

Bałkany jako Region Partnerski RENEXPO® Poland 2017

Nie bez powodu regionem partnerskim tegorocznej edycji będą Bałkany. Energia odnawialna zyskuje tam na popularności, widoczne jest również zainteresowanie polskich firm tym regionem.  

- Grupa REECO organizuje również RENEXPO® w Belgradzie i Sarajewie, więc mamy dużo kontaktów w tym regionie. Ze wstępnych rozmów widzimy bardzo pozytywne przyjęcie naszej idei - mówi Małgorzata Bartkowski, project manager RENEXPO® Poland. Organizator oczekuje przedstawicieli organizacji branżowych, osób ze świata polityki, zorganizowanych delegacji z tego regionu.

Zobacz też: Finansowe doładowanie dla projektów promujących OZE i efektywność energetyczną

Planowane spotkania biznesowe

Targi RENEXPO® Poland 2017 umożliwią także rozszerzenie sieci kontaktów biznesowych. "Spotkania kooperacyjne" skierowane są do wszystkich przedsiębiorców, którzy poszukują fachowych partnerów i dostawców z szeroko pojętego sektora energetycznego, w szczególności działających w obszarze odnawialnych źródeł energii oraz budynków energooszczędnych. Cel spotkań jest niezmienny od początku istnienia targów – w szybki i łatwy sposób połączyć tych, którzy siebie szukają. Uczestnictwo w "Spotkaniach kooperacyjnych" jest bezpłatne, ale wymaga wcześniejszej rejestracji online na stronie internetowej targów.

Podczas RENEXPO® Poland 2017 na zwiedzających będą czekać ponadto takie atrakcje jak: jazdy testowe samochodami elektrycznymi czy możliwość moderowanego zwiedzania stoisk dla grup zorganizowanych.

Do końca września można skorzystać z rabatów na konferencje.

Dodatkowe informacje na stronie www.renexpo-warsaw.com.

Rynek Instalacyjne objął wydarzenie patronatem medialnym.

mat. REECO Poland


Tagi: 
renexpo | 
oze | 
targi | 
fotowoltaika | 
biopaliwa

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Czym mogą Cię zaskoczyć nowoczesne pompy do wody »

pompy do wody

 Zadbaj o bezpieczeństwo swoje i swoich pracowników » Szukasz partnera w projektowaniu inżynieryjnym i specjalistycznym? »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go już dziś »

 


Jak projektować instalacje najwyższej jakości »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jakich zabezpieczeń wentylatorów dachowych potrzebujesz »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Czy klimatyzacja jest zdrowa »

wentylacja

 Kompendium wiedzy o procesach wymiany ciepła » Czy ogrzewanie może wpływać na nasze zdrowie »
pompy woda powietrze pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Jak dobrze odseparować wodę kanalizacyjna od gruntowej »

studzienka kanalizacyjna

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
7-8/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 7-8/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - WT 2021 dla budynków wielorodzinnych
  • - Klimakonwektory, belki i sufity chłodzące
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl