Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Kliwent Event 2017. Relacja

Redakcja RI  |  08.06.2017
Konferencja Kliwent Event była podzielona na dwie części: szkoleniową i seminaryjną.
Konferencja Kliwent Event była podzielona na dwie części: szkoleniową i seminaryjną.
fot. Kliwent Event

W dniach 18-19 maja na Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie studenci poszerzali swoją wiedzę i podnosili kwalifikacje w dziedzinie wentylacji i klimatyzacji podczas konferencji Kliwent Event. W tym roku obchodzące jubileusz 15-lecia Koło Naukowe "Kliwent" przy Wydziale Górnictwa i Geoinżynierii AGH podzieliło wydarzenie na część szkoleniową w pierwszym dniu i seminaryjną w drugim. Na stoiskach firm można było uzyskać nie tylko fachowe doradztwo w zakresie projektowania, ale też propozycje stażu lub praktyk.

W pierwszym dniu każdy uczestnik konferencji mógł wybrać interesujące go szkolenia prowadzone przez specjalistów z czołowych firm branży ogrzewnictwa, wentylacji, klimatyzacji i chłodnictwa. A było w czym wybierać. Firma Rosenberg omówiła kwestie energooszczędności wentylatorów. Fläkt Woods zaprezentowała zasady projektowania systemów wentylacji strumieniowej i oddymiania garaży oraz zastosowania belek chłodzących w wentylacji CAV, VAV i DCV. Jak wybierać źródła chłodu, radziła firma Carrier. Frapol prezentował zagadnienia związane z klimatyzacją sal operacyjnych oraz zabezpieczeniami przeciwpożarowymi. Swegon poruszał kwestie energooszczędnych systemów wentylacji i klimatyzacji, a Harmann prezentował system wentylacji mechanicznej wielorodzinnych budynków mieszkalnych. Przedstawiciele firmy Smay mówili o sterowaniu wentylacją w pomieszczeniach laboratoryjnych oraz rozwiązaniach systemowych dla wentylacji bytowej, a firmy Flowair prezentowali kompaktowe urządzenie do chłodzenia, grzania i wentylacji z odzyskiem ciepła. Tegoroczne szkolenia cieszyły się rekordową popularnością.v

Czytaj także: Studenci PW w konkursie ASHRAE

W drugim dniu w Centrum Dydaktyki AGH odbyła się cześć seminaryjna konferencji. W wystąpieniach członków KN "Kliwent" poruszono m.in. zagadnienia wpływu zysków ciepła od oświetlenia na bilans cieplny pomieszczenia, czynników chłodniczych w świetle prawa środowiskowego, wentylacji i klimatyzacji sal operacyjnych, pomiarów strumienia powietrza metodą anemometrii obrazowej PIV, roli systemów wentylacji i klimatyzacji w certyfikacji LEED oraz badań zjawiska indukcji powietrza usuwanego przez czerpnię powietrza zewnętrznego, zaprezentowano także projekt Eko Uczeń II. Z kolei specjaliści z firm poruszali kwestie: zasilania urządzeń wentylacji pożarowej – Mercor, systemów wentylacji jednorurowej dla budownictwa wielorodzinnego - Venture Industries, metod wykorzystania energii słonecznej do zwiększenia efektywności energetycznej układów - Klima-Therm. Firma Juwent przedstawiła swój zakres działalności oraz zasady doboru urządzeń.

Przypomnij sobie: Za nami KLIWENT EVENT 2016

Kolejny raz Kliwent Event udowodnia, że studenci chcą nawiązywać kontakty i zdobywać wiedzę oraz poznawać nowości i w branży trendy. W tym roku w imprezie wzięli udział również studenci z innych polskich uczelni – z Politechniki Lubelskiej, Politechniki Wrocławskiej i oczywiście Krakowskiej.

 

WJ

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Gdzie produkowane są komponęty do klimatyzacji i wentylacji » Zapoznaj się z nowymi technologiami w systemach ogrzewania podłogowego »
kompotenety do wentylacji ogrzewanie podłogowe
czytam więcej » przeczytam dziś »

 


Naczynie przeponowe – dlaczego jest aż tak ważne? »

projektowanie

 Czy warto inwestować w wentylację mechaniczną? » Jak bezproblemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
 wentylacja mechaniczna pomoc w projektowaniu
wiem więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj udogodnienia montażowe w produktach ogrzewań podłogowych» Czy ogrzewanie wpływa na nasze zdrowie? »
wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Metody klimatyzacji - czy znasz je wszytkie »

klimatyzacja

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


3/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 3/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Hybrydowa wentylacja pożarowa
  • - Wytwornice wody lodowej
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl