Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2019 

Carel przejmuje Alfaco

Redakcja RI  |  10.07.2017
Od lewej: Mirco Cauz, Katarzyna Proskień - prokurent, Gottfried Trunner - były udziałowiec Alfaco Polska Sp. z o.o., Jarek Baranczenko.
Od lewej: Mirco Cauz, Katarzyna Proskień - prokurent, Gottfried Trunner - były udziałowiec Alfaco Polska Sp. z o.o., Jarek Baranczenko.
zdj. Alfaco Polska

Grupa Carel kontynuuje strategię rozwoju zagranicznego, wchodząc w posiadanie swojego polskiego dystrybutora – Alfaco Pol­ska Sp. z o.o.

Inwestycja ma na celu wzmoc­nienie wzrostu, który firma odnotowała na rynku polskim, ukraińskim i obszaru Morza Bałtyckiego, gdzie w ciągu kolejnych kilku lat przewiduje się dwucyfrowy wzrost zapotrzebo­wania rynku na sprzęt chłodniczy i klimatyza­cyjny. W 2016 r. Alfaco osiągnęło sprzedaż na poziomie 11 mln euro (wzrost o 18% w sto­sunku do 2015), w tym 10 mln w Polsce.

– Alfaco było naszym bardzo ważnym, długoletnim partnerem w Polsce – komen­tuje Francesco Nalini, dyrektor zarządzający Grupy Carel. – Dzięki przejęciu kontynuuje­my naszą strategię ugruntowania bezpośred­niej obecności na wszystkich rynkach mię­dzynarodowych, co oznacza, że możemy być blisko naszych klientów oraz dostarczać im wsparcie w dziedzinach technologii, logisty­ki oraz usług.

– Przez ostatnie 25 lat Alfaco Polska Sp. z o.o. stworzyło bardzo mocną pozycję na rynku polskim – dodaje Jarek Baranczen­ko, prezes zarządu Alfaco CAREL. – Nasza struktura organizacyjna z sześcioma różnymi lokacjami w Polsce pozwala nam na dotar­cie do szerokiego grona klientów, dostarcza­jąc wsparcie techniczne oraz wydajność logi­styczną. Przejęcie spółki przez Grupę Carel pomoże nam w lepszym spełnianiu potrzeb rynku krajowego oraz zagranicznego. Innowa­cje, odpowiedzialność oraz jakość są kamie­niem węgielnym, który definiuje nas w branży oraz wzmacnia naszą pozycję rynkową.

Oprócz Jarka Baranczenko w skład zarządu Alfaco CAREL weszli Luigi Rossi Luciani (pre­zes Grupy Carel) oraz Mirco Cauz (dyrektor za­rządzający Grupy Carel dla centralnej oraz po­łudniowej Europy).

Czytaj także: Zdecentralizowana wentylacja budynków i mieszkań

Grupa Carel to światowy lider w branży ste­rowników dla systemów klimatyzacji, chłodni­ctwa i ogrzewnictwa oraz systemów nawilża­nia i chłodzenia adiabatycznego. Rok 2016 zakończyła z łącznym wynikiem sprzedaży na poziomie 231 milionów euro, co stanowi wzrost o 13,5% względem 2015 (w tym ryn­ki europejskie +19%). Carel ma 20 w pełni kontrolowanych spółek zależnych i 7 zakładów produkcyjnych oraz partnerów i dystrybutorów w kolejnych 75 krajach. Polski oddział Grupy zatrudnia obecnie 38 osób.

 

mat. Alfaco Polska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Poznaj rodzaje wymienników ciepła »

Zapewnij większe bezpieczeństwo dzięki certyfikowanym pompom ppoż »
wymienniki ciepła film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Na czym polega hybrydowa dystrybucja ciepła »

ogrzewanie hybrydowe

 Poznaj fenomen nowoczesnych studni wodomierzowych »

Obejrzyj 20 minutowe szkolenie z pompowni ppoż »
produkcja studni wodomierzowych film o pompowni ppoz
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Zapewnij kompleksową cyrkulację powietrza w budynku »

systemy wentylacyjne

 Obejrzyj film z montażu pompy cyrkulacyjnej »

Na czym polega fenomen pomp wodnych »
 film pompy cyrkulacyjne pompy wodne
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jak zaprojektować niezawodne instalacje w budynku »

innowacyjne projektowanie instalacji

 5 sposobów na szybką i dokładną pracę w miernictwie »

Dobierz wielogazowy detektor podtynkowy »
rozwiązania pomiarowe detektor gazów
jestem na bieżąco » korzystam z udogodnień »

 


Jesteś instalatorem, ale elektryka nie jest Ci obca? Dołącz do klubu »

klub instalatora

 Jak usprawnić obieg i odzysk wody w gospodarstwie domowym » Jaki rekuperator poleci Instalator »
kanalizacja centrale rekuperacyjne
wiem więcej » poznaj dziś »

 


Ekspert Budowlany - zlecenia

Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
6/2020

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 6/2020
W miesięczniku m.in.:
  • - Szczelność powietrza budynków
  • - Systemy regulacyjne HVAC i BMS
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl