Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Carel przejmuje Alfaco

Redakcja RI  |  10.07.2017
Od lewej: Mirco Cauz, Katarzyna Proskień - prokurent, Gottfried Trunner - były udziałowiec Alfaco Polska Sp. z o.o., Jarek Baranczenko.
Od lewej: Mirco Cauz, Katarzyna Proskień - prokurent, Gottfried Trunner - były udziałowiec Alfaco Polska Sp. z o.o., Jarek Baranczenko.
zdj. Alfaco Polska

Grupa Carel kontynuuje strategię rozwoju zagranicznego, wchodząc w posiadanie swojego polskiego dystrybutora – Alfaco Pol­ska Sp. z o.o.

Inwestycja ma na celu wzmoc­nienie wzrostu, który firma odnotowała na rynku polskim, ukraińskim i obszaru Morza Bałtyckiego, gdzie w ciągu kolejnych kilku lat przewiduje się dwucyfrowy wzrost zapotrzebo­wania rynku na sprzęt chłodniczy i klimatyza­cyjny. W 2016 r. Alfaco osiągnęło sprzedaż na poziomie 11 mln euro (wzrost o 18% w sto­sunku do 2015), w tym 10 mln w Polsce.

– Alfaco było naszym bardzo ważnym, długoletnim partnerem w Polsce – komen­tuje Francesco Nalini, dyrektor zarządzający Grupy Carel. – Dzięki przejęciu kontynuuje­my naszą strategię ugruntowania bezpośred­niej obecności na wszystkich rynkach mię­dzynarodowych, co oznacza, że możemy być blisko naszych klientów oraz dostarczać im wsparcie w dziedzinach technologii, logisty­ki oraz usług.

– Przez ostatnie 25 lat Alfaco Polska Sp. z o.o. stworzyło bardzo mocną pozycję na rynku polskim – dodaje Jarek Baranczen­ko, prezes zarządu Alfaco CAREL. – Nasza struktura organizacyjna z sześcioma różnymi lokacjami w Polsce pozwala nam na dotar­cie do szerokiego grona klientów, dostarcza­jąc wsparcie techniczne oraz wydajność logi­styczną. Przejęcie spółki przez Grupę Carel pomoże nam w lepszym spełnianiu potrzeb rynku krajowego oraz zagranicznego. Innowa­cje, odpowiedzialność oraz jakość są kamie­niem węgielnym, który definiuje nas w branży oraz wzmacnia naszą pozycję rynkową.

Oprócz Jarka Baranczenko w skład zarządu Alfaco CAREL weszli Luigi Rossi Luciani (pre­zes Grupy Carel) oraz Mirco Cauz (dyrektor za­rządzający Grupy Carel dla centralnej oraz po­łudniowej Europy).

Czytaj także: Zdecentralizowana wentylacja budynków i mieszkań

Grupa Carel to światowy lider w branży ste­rowników dla systemów klimatyzacji, chłodni­ctwa i ogrzewnictwa oraz systemów nawilża­nia i chłodzenia adiabatycznego. Rok 2016 zakończyła z łącznym wynikiem sprzedaży na poziomie 231 milionów euro, co stanowi wzrost o 13,5% względem 2015 (w tym ryn­ki europejskie +19%). Carel ma 20 w pełni kontrolowanych spółek zależnych i 7 zakładów produkcyjnych oraz partnerów i dystrybutorów w kolejnych 75 krajach. Polski oddział Grupy zatrudnia obecnie 38 osób.

 

mat. Alfaco Polska

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 Jak osiągnąć 99% skuteczność bakteriobójczej w wentylacji » Któremu producentowi systemów grzewczych i wodociagowych zaufać »
bezpieczeństwo instalatora rury wielowarstwowe
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Jaka pompa ciepła zwalcza bakterię Legionella »

pompy ciepła

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
11/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 11/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Dobór wymienników płytowych
  • - Rekuperatory ścienne a prawo
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl