Załóż konto na portalu i bezpłatnie pobierz wydanie Rynku Instalacyjnego 7-8/2018

Wyniki grupy Mercor 2016/2017

Redakcja RI  |  17.07.2017

Grupa Mercor, zajmująca się branżą systemów biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych w roku obrotowym 2016/2017 odnotowała wzrost sprzedaży zagranicznej, wzrost wyników operacyjnych r/r oraz zakończenie inwestycji o wartości 30,7 mln.

Wyniki Grupy Mercor za rok 2016/2017 po wykluczeniu zdarzeń jednorazowych wzrosły rok do roku. Zysk EBITDA poprawił się o 14% (do 20,5 mln zł z 18,0 mln zł rok wcześniej), zysk EBIT wzrósł o 9% (do 13,2 mln zł z 12,1 mln zł rok wcześniej), a zysk netto wzrósł o ponad 37% (do 9,4 mln zł wobec 6,9 mln zł rok wcześniej).

Na spadek rentowności grupy wpłynęły głównie inwestycje w rozbudowę mocy produkcyjnych i struktur handlowych oraz rozwój sprzedaży na rynkach eksportowych. Jednocześnie wartościowo zysk brutto ze sprzedaży wzrósł o 8,5% r/r. 

Zobacz też: Płyta ogniochronna Silboard od Mercora

W roku 2016/2017 grupa Mercor pozyskała zamówienia o wartości 276,8 mln zł, co oznacza 21% wzrost rok do roku.

W kwietniu 2017 r. grupa podjęła decyzję o powrocie na rynek oddzieleń przeciwpożarowych, na którym prowadziła działalność do czasu wydzielenia i sprzedaży części biznesu, czyli do grudnia 2013 roku. Ponowne wejście na rynek następuje w nowym modelu biznesowym, poprzez nabycie 82% udziałów w spółce technologicznej DFM Doors Sp. z o.o. (wcześniej SP ZERO Sp. z o.o.).

Na wzrost poziomu przychodów grupy w roku obrotowym 2016/2017 wpływ miała wyższa r/r o blisko 38% sprzedaż zagraniczna, w tym konsolidacja przychodów węgierskiej spółki Dunamenti Tűzvédelem (w wysokości 25,3 mln zł. Konsolidacja Dunamenti Tűzvédelem w roku 2015/2016 obejmowała 6 miesięcy, a wartość przychodów Spółki w tym okresie wyniosła 9,7 mln zł).

Przekonaj się: Mercor osiąga wzrost w eksporcie w 2016 r.

Grupa odnotowała w Polsce przychody na zbliżonym poziomie 130,0 mln zł w stosunku do roku poprzedniego (130,3 mln zł).

Grupa realizowała kompleksowy plan inwestycyjny, wydając na niego 30,7 mln zł. Wśród najważniejszych zrealizowanych inwestycji są m.in: modernizacja i wyposażenie największego zakładu produkcyjnego w Cieplewie, uruchomienie nowego zakładu produkcyjnego w Gdańsku, uruchomienie w zakładzie w Mirosławiu koło Płocka produkcji płyt krzemianowo-wapniowych mcr Silboard z segmentu ogniochronnych konstrukcji budowlanych.

 

mat. Mercor

 

 

Komentarze

(0)

Wybrane dla Ciebie

 


Zdradzamy sposób na projektowanie instalacji najwyższej jakości »

projektowanie

 Z jakiego powodu tworzywa sztuczne zdominowały rynek wod-kan » Jak bez problemowo przeprowadzić iniekcję mikropali, kotew i gwoździ gruntowych »
bezpieczeństwo instalatora pomoc w projektowaniu
czytam więcej » poznaj go dziś »

 


Czy można dobrze odseparować wodę kanalizacyjną od gruntowej »

innowacyjne projektowanie

 Poznaj bezpieczne systemy do dezynfekcji wody pitnej i basenowej » Jak zabezpieczyć wentylatory dachowe »
czysta woda wentylator dachowy
wiem więcej » spróbuj już dziś »

 


Przedłuż certyfikat HVAC bez wychodzenia z firmy »

szkolenia hvac

 Czy łatwo zainstalować podwieszaną toaletę » Z jakego powodu ta pompa wyprzedza przyszłość »
podwieszana toaleta pompy ciepła
wiem więcej » wiem więcej »

 


Dodaj komentarz
Nie jesteś zalogowany - zaloguj się lub załóż konto. Dzięki temu uzysksz możliwość obserwowania swoich komentarzy oraz dostęp do treści i możliwości dostępnych tylko dla zarejestrowanych użytkowników naszego portalu... dowiedz się więcej »

zaślepka


TV Rynek Instalacyjny


 tv rynek instalacyjny
10/2019

Aktualny numer:

Rynek Instalacyjny 10/2019
W miesięczniku m.in.:
  • - Ogrzewanie obiektów przemysłowych
  • - Wentylacja domów jednorodzinnych
Zobacz szczegóły
Dom Wydawniczy MEDIUM Rzetelna Firma
Copyright © 2011 - 2012 Grupa MEDIUM Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością Spółka komandytowa, nr KRS: 0000537655. Wszelkie prawa w tym Autora, Wydawcy i Producenta bazy danych zastrzeżone. Jakiekolwiek dalsze rozpowszechnianie artykułów zabronione. Korzystanie z serwisu i zamieszczonych w nim utworów i danych wyłącznie na zasadach określonych w Zasadach korzystania z serwisu.
realizacja i CMS: omnia.pl